Chomutov si poradil i s Duklou Trenčín, rozhodly branky v závěru

Napsal 26.08.2008 Aleš Strouha, Martin Daneš
Hokejisté zvládli i druhé utkání na břeclavském stadionu a po boji si na konto připsali výhru nad slovenským týmem Dukla Trenčín 4:2. V dlouho vyrovnaném zápase byl stav po dvou třetinách nerozhodný 2:2 a o výhře nakonec rozhodly góly Pulpána a Chmelíře ze samého závěru zápasu.
přát. út 26.8.2008
TRN
2:4(2:1, 0:1, 0:2)
Dukla Trenčín
Lundell (Kassak) - Revay, Chmelíř, Bombic, Ťupa, Pulpán, Všetečka, Kolarz, Krupka - Gombár, Skořepa, Míka - Hlinka, Domin, Fábry - Jeslínek, Kus, Hašek - Tauš, Veverka, Malát

Tým ze severu Čech čekal v Břeclavi mnohem silnější soupeř, než v neděli v Hodoníně, kde Chomutovští přehráli domácí výběr jasně 9:1. Při hře pět na pět se od počátku více prosazovala Dukla, ale brzdila ji vlastní nedisciplinovanost. Přesto se již v 9. minutě ujala vedení, když ránu z první od modré čáry šikovně tečoval Jaroslav Kóňa. Ve 14. minutě využil v pořadí třetí chomutovskou přesilovku Jaroslav Hašek a srovnal na 1:1. Přesto do kabin odcházeli spokojenější slovenští hokejisté, v 19. minutě jim vrátil nejtěsnější vedení Viliam Čacho.

Druhá třetina začala obrovským náporem Severočechů, ale branky se „domácí“ Chomutov dočkal až v půlce zápasu, když dvojnásobnou přesilovku využil učebnicovou ranou do šibenice Martin Ťupa. Vedení na slovenskou stranu se mohlo vrátit v poslední minutě druhé části, když byl v samostatném úniku faulován trenčínský útočník. Nabídnutou šanci však nedotáhl do konce, jeho blafák finský gólman ve službách Chomutova Lundell vystihl a sklidil tak potlesk několika desítek diváků, kteří si našli cestu na břeclavský stadion.

Třetí třetina se odehrávala bez vyložených šancí, oba gólmani Hála i Lundell byli pozorní. Když už to vypadalo na remízu, vstřelil dvě minuty před koncem utkání vítěznou branku od modré čáry Lukáš Pulpan, trenčínský gólman měl zacloněný výhled – 3:2. Poslední minutu již Trenčín dohrával bez brankáře, Chomutov navíc fauloval a bránil jen ve čtyřech. Přesto se Severočechům podařilo sekundu před koncem vstřelit čtvrtou branku, přes celé kluziště se trefil Lukáš Chmelíř.

Po zápase se jely ještě „mimo soutěž“ samostatné nájezdy, z pěti pokusů se Chomutovští trefili dvakrát, Trenčín uspěl jen jednou.