Chomutov uhájil v Mostě vedení a veze tři body

Napsal 06.02.2008 David Matula
C h o m u t o v - K dalšímu střetnutí cestovali chomutovští hokejisté do nedalekého Mostu. Proti soupeři s nímž prozatím neztratili ani bod, začali aktivně a již po pětapadesáti vteřinách se radovali z vedoucí branky, to když za Volkeho poslal kotouč Ladislav Boušek. Bílomodří pokračovali v aktivní hře a Domin je v třinácté minutě poslal již do dvoubrankového vedení. Hned za jednatřicet vteřin však snížil Míka, který ovšem o další dvě minuty hrací plochu opustil a po inkasovaném pětiminutovém trestu zamířil předčasně do kabiny. Ve druhé třetině bílomodří dominovali a hned v úvodu neproměnil dobrou příležitost Charousek. O chvíli později ale ukázal „kanadský“ důraz Stanislav Mikšovic a na několikátý pokus přeci jen dotlačil kotouč za Volkeho. Chvíli po uplynutí poloviny utkání měl zřejmě rozhodující branku na hokejce Milan Kostourek, ten však po chybě Volkeho prázdnou branku netrefil. Do konce druhého dějství hosté i nadále domácím zatápěli, skóre se ovšem prozatím neměnilo. V úvodu třetí třetiny měl na holi snížení Metlička, ale Horčičku nepřekonal a tak se podruhé v zápase prosadil Ladislav Boušek a zvýšil na 1:4. Poklidný závěr utkání překazil bílomodrým Antoš, který pohotově dorazil střelu Proška, a když osm minut před koncem využil přesilovou hru pět na tři Staněk, byl rozdíl již pouze jednobrankový. Bílomodří si však své vítězství i přes domácí powerplay pohlídali a po vítězství 3:4 si připisují tři body do prvoligové tabulky.
42.kolo st 6.2.2008
MST
3:4(1:2, 0:1, 2:1)
Baník Most
Volke (Melichar) - Martínek, Poživil, Kocek, Prošek, Staněk, Kaltenböck - Plachý, Rindoš, Černý - Postl, Antoš, Gergel - Zaťovič, Míka, Kudrna - Nekvinda, Urban, Metlička - Nedrda
Horčička (Štěrba) - Revay, Trefný, Černý, Chatrnúch, Ťupa, Bombic, Kloz, Všetečka - Jíra, Kostourek, Polodna - Mikšovic, Šíp, Boušek - Hašek,Domin, Charousek - Tauš, Galík, Polanský

Někteří diváci se ještě ani nestihli usadit na své sedačky a skóre zápasu už se měnilo. O famózní start svého týmu do utkání se postaral chomutovský Ladislav Boušek, jehož orientace v brankovém prostoru se ukázala být tou nejlepší (0:1). Domácím zbyly jen oči pro pláč. Inkasovaná branka měla na domácí kádr velký dopad a když to spojíte s aktivitou Chomutovských, není divu, že se v následujících minutách hrálo především před brankou mosteckého Volkeho. Paradoxně byl ale v 6. minutě při faulu přistižen Révay. Kdo by ale čekal nepřetržitý tlak ze strany domácích, mýlil by se. K žádné větší šanci nedošlo, spíše naopak.

V početní nevýhodě si troufl Kostourek vyšlápnout na obranu Mostu a k jeho dobru to skončilo tak, že si vynutil dvě trestné minuty. Pykání na trestné lavici se nevyhnul Poživil. Jak hra ve čtyřech na obou stranách, tak následná přesilovka Chomutova však k ničemu kloudnému nevedla. A pořádné šance se obecenstvo nedočkalo ani když v 9. minutě dostali hosté šanci na přesilovkový reparát. Pořádně zahřmělo až v 13. minutě. Chomutovští, okupujíc obranné pásmo svého soupeře, nejdříve nahodili puk na gólmana, ten ho vyrazil vstříc dojíždějícímu Jiřímu Charouskovi a ten elegantní dorážkou dopravil touš do sítě (0:2).

Kupodivu však tahle trefa domácí nesrazila do kolen, ale nakopla k lepším výkonům. Výtečně se jednatřicet sekund po obdržené brance prezentoval agilní Petr Míka, který svou dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě (1:2). Po dvouminutovém herním intervalu se pak diváci dočkali dalšího vzrušení a to v podobě hromadné bitky za domácí klecí, ve které vyfasoval hostující Bombic 2 + 2 minuty a domácí střelec Míka 5 + do konce utkání. Jejich šňůru vyloučení pak protáhl ještě Charousek z řad bílomodrých a výhoda pro domácí tým byla na světě. Ani to ovšem na atraktivitě utkání nepřidalo, diváci se totiž žádné bravurně provedené souhře, při které by nevěřili vlastním očím nedočkali.

Začátek prostřední části ovládli hosté, nikoliv však vlastním přičiněním. Nejrazantněji k tomu přiložil ruku k dílu domácí Poživil, který před svým gólmanem znejistil a nabídl tak příležitost dotírajícímu Kostourkovi. Proti však byl Volke, který bleskurychle ukryl kotouč ve své lapačce. Po buly kontroval Gergel, ale ani on se zlatým písmem do listiny střelců nevepsalV 23. minutě si pak domácí publikum mohlo oddechnout, protože zcela jasnou příležitost nepřetavil v branku Hašek, kterému před poloprázdnou svatyni adresoval nahrávku aktivní Charousek. Chomutov však smutnit nemusel, co se nepodařilo Haškovi, napravil v 25. minutě Stanislav Mikšovic, který propasíroval puk za záda Volkeho po přihrávce Šípa (1:3). Do začátku 32. minuty bylo na obou týmech vidět, že body nedají zadarmo a hra nabírala grády.

Svou šanci nevyužili postupně Černý, Rindoš ani Urban z barev domácího celku. Oponoval jim Charousek, Šíp a Hašek, ale ani jeden z tohohle tria se také gólově nevyšvihl. Tuto sérii šancí pak useklo vyloučení bílomodrého Bombice, který se provinil za faul kolenem. Byli to ovšem znovu hosté, kteří se chytali za hlavu. Po hrubce Volkeho, který špatně vyhodil, se do vynikající možnosti skórovat dostal Kostourek, jenže kurz jeho následné střely nebyl seřízen ideálně. Posledních šest minut druhé dvacetiminutovky se neslo v trochu klidnějším duchu. I když se hrálo především před domácí svatyní a jejím strážcem, do větší šance se v 38. minutě dostal mostecký Poživil. Jeho projektil vypálený od modré čáry však našel svůj konec v Horčičkově výstroji. O odpověď se hosté postarali v samotném závěru. Z jejich tlaku a následného závaru okolo mezikruží už ale nic důležitého nevyplynulo. Po druhé části tak vedl favorit utkání z Chomutova 3:1.

Třetina třetí, alias to nejlepší pro oko diváka. I tímto způsobem by jsme mohli charakterizovat poslední část zápasu, která opravdu stála zato. Zejména pak ve vstřelených gólem. Samotný začátek ale napovídal spíše ospalé hře bez šancí. Z těchto kolejí vybočil až ve 44. minutě domácí Metlička, který byl tak zaskočen špatné domluvy chomutovské defenzívy, že Horčičku přelstit nedokázal. Navázat na jeho aktivitu se podařilo i Rindošovi, ale ani on na hostující akvizici s brankovišti nevyzrál. V 47. minutě si mostecký Metlička vypracoval další šanci na zlepšení vlastní reputace, ale jen potvrdil fakt, že v zakončení dosud Most za svým rivalem pokulhává. Jakoby tyto slova vyslyšel Ladislav Boušek, kterému se v 48. minutě povedlo vybojovat tříbrankové vedení (1:4).

Dosáhl toho tak, že po nahrávce Ťupy zpoza branky de facto bezchybně vyslal kotouč vstříc brankové síťce. Jenže úsměvy na rtech hostům nevydržely dlouho. Strůjcem dalšího gólového momentu se v 49. minutě stal mostecký Milan Antoš, jehož přebrání odraženého puku a následné otočce s krásným zakončením nelze nic vytknout (2:4). Snížení na rozdíl dvou branek zapůsobilo na domácí družinu jako elixír rychlosti a vidět to bylo už minutu nato, kdy byl rozhodčí Würtherle donucen vyloučit Révaye za úder na hlavu. Chomutovský vyslanec si za tenhle zákrok vysloužil 2 + 10 minut. Přesilovka jakoby se Mostu ale vůbec nehodila. Místo toho, aby zásobovali Horčičku salvou střel, na ledě ani nebylo znát, že mají výhodu jednoho plejera v poli.

Protože se ale v 52. minutě provinil další hráč Chomutova, domácím se naskytla dvojnásobná výhoda a tím i nejlepší cesta za vyrovnáním. Most se téhle příležitosti nezalekl a zúročil ji tak, jak si nejspíš představoval. Jmenovitě se o to postaral Ondřej Staněk, jehož vydařená rána od modré skončila za zády Horčičky. Jenže to bylo, naneštěstí pro mostecké příznivce, z holí domácích všechno. Poslední minuty třetí třetiny si hosté pohlídali jako oko v hlavě a i přes pokus Mostu v podobě hraní bez brankáře, si odvážejí tři body.