Chomutov v dramatické koncovce vyrovnat nestihl

Napsal 26.09.2005 Martin Bocian, Libor Kult
C h o m u t o v - Na ledě ČEZ Stadionu se v rámci osmého kola první představil tým HC VČE Hradec Králové, který trénuje bývalý trenér Chomutova Kolda. Na východě Čech působí i řada hráčů, kteří oblékli bílomodrý dres. Obě mužstva připravila divákům pěknou podívanou plnou gólů. V přestřelce měli navrch Východočeši, kteří vedli již o tři branky. Nakonec se však o výsledek do posledních minut báli, neboť Severočeši dokázali snížit na 4:5. Tříbodovou pojistku zařídila Valkova trefa do prázdné branky při powerplay domácích. Energetici si tak odvezli první výhru v historii vzájemných duelů na severu Čech. Pro svěřence trenéra Kýhose to naopak byla první domácí porážka v sezoně.
8. po 26.9.2005
4:6(0:1, 2:3, 2:2)
HKR
Horčička - Révay, Jakub Šulc, O. Poživil, Martínek, Szakal, Nosek, Kocek, Trefný - Boušek, Šíp, Polodna - Stavenský, Koláček, Řepík - Jan Šulc, Kostourek, Chyba - Buchal, Mikšovic, Polanský
Hr.Králové
Koutský - Kolafa, Blanár, Petr Suchý, Mocek, Černý, Hendrich, Šeda, Kolář - Fořt, Roubík, Přeučil - Valko, Koudelka, Červenka - Kašík, Domin, Pavel Suchý - Havira, Volráb, Diviš

Úvod utkání se nesl ve znamení vzájemného oťukávání, bez větších šancí na obou stranách. První vážnější ohrožení Koutského svatyně znamenala dorážka Noska z hranice brankoviště. Hosté kontrovali rychlou akcí Roubíka, po které přestřelil branku Fořt. V 10. minutě zase dotíral na Horčičku Diviš. Hra byla poměrně vyrovnaná, ale vyložených šancí měli přeci jen o něco více hosté. Ani Kolafův pokus z mezikruží však gól neznamenal. Na opačné straně musel gólman Koutský zasahovat proti ráně Polanského. Nedlouho poté už se však skóre měnilo. Petr Suchý napřáhl na útočné modré čáře a jeho bomba se s pomocí břevna odrazila do sítě – 1:0. A mohlo být pro Chomutov ještě hůře, kdyby Koudelka proměnil svůj samostatný nájezd. Nestalo se, a tak se do kabin odcházelo za nejtěsnějšího stavu.

I po přestávce byli Východočeši mírně aktivnější, přesto však inkasovali vyrovnávací trefu. Boušek našel před bránou volného Radka Šípa, jenž bekhendovým blafákem do protipohybu gólmana srovnal na 1:1. Jenže nerozhodný stav nevydržel na světelné tabuli dlouho. Necelou minutu a půl na to potrestal vyloučení Noska Petr Přeučil, když se nejlépe zorientoval v závaru před Horčičkou – 1:2. Ve 30. minutě měl na holi další gól Červenka, orazítkoval ale pouze spojnici tyče a břevna. A tak udeřilo na druhé straně. Ondřej Poživil střelou zápěstím z mezikruží prostřelil Koutského – 2:2. Byla to jeho první branka v dresu Chomutova. Jenže hosté znovu bleskově vstřelili vedoucí branku, tentokrát jim na to stačilo pouhých 19 vteřin. Přečíslení 3 na 1 využil Jaroslav Roubík a pořádně otřásl psychikou soupeře – 2:3. Tu ještě více nalomil ve 37. minutě Daniel Volráb - 2:4.

Do třetí části nastoupili bílomodří s jediným cílem – pokusit se o vyrovnání. A nutno dodat, že šance na to měli, největší spálil ve 42. minutě Kostourek. A když naopak přidal Roman Červenka pátý gól „energetiků“, nevypadalo to s domácími nijak dobře. Ti se však nevzdali a snažili se s nepříznivým výsledkem něco udělat. Na rozdíl dvou branek dotáhl v 53. minutě po nenápadné akci Milan Kostourek - 3:5. O tři minuty později tečoval Révayovo nahození Ladislav Boušek a rázem bylo z utkání drama – 4:5. V čase 58:07 si domácí trenéři vzali oddechový čas a rozhodli se zkusit power play. Buly před Koutského svatyní však vyhráli hosté, okamžitě vyhodili puk do středního pásma, kde ho dojel Lukáš Valko a pohodlně ho dopravil do opuštěné klece – 4:6. Později se ještě Luboš Horčička na střídačku vrátil, ale skóre už se ale ani na jedné straně nezměnilo.

Mgr. Ladislav Kolda (Hradec Králové): „Po čtyřech porážkách jsme byli psychicky hodně na dně a potřebovali jsme zlepšit hru. Soustředili jsme se na obranu, z dlouhých přihrávek o které se domácí snažili jsme udělali naší výhodu. Dostali jsme se do vedení, i když podle mého názoru to byla až moc velká přestřelka. Jsem rád, že se nám podařilo dovést tento zápas do vítězného konce. V závěru nás domácí dostali pod tlak a z naší strany tam bylo i několik chyb. My jsme potřebovali vyhrát jako sůl a doufám, že nás to nastartuje k lepším výsledkům “

Vladimír Kýhos (KLH Chomutov) :„Hradec přijel s obrannou taktikou, která nám dělala dost problémů. Rozhodující v zápase bylo to, že jsme dvakrát dokázali vyrovnat a Hradec se v zápětí dostal do vedení. I když jsme se v závěru vzchopili, ale hrubka v taktice nám nedovolila vyrovnat. Když hrajeme power play a Standa Stavenský, který odehrál jinak výborný zápas, tak nepokryje hráče to je špatné. Je to škoda, protože šancí jsme dneska měli dost.“