Chomutov v přípravě stále neporažen, Kadani nadělil „kanára“

Napsal 22.08.2006 Martin Bocian
C h o m u t o v - Ani v sedmém přípravném utkání nenašli hokejisté KLH Chomutov přemožitele a v nové sezóně tak stále nepoznali hořkost porážky. Odvetné derby proti Sportovnímu klubu Kadaň bylo od úvodních chvil jasnou záležitostí domácích, kteří v 7. minutě vedli už 2:0. Střelecky se prosadili Tauš s Polodnou. Hned po sedmi vteřinách druhé části využil přesilovku Malinský a čtvrtý zářez přidal Boušek. Normu dvou gólů dodrželi zásluhou Jíry i ve třetí třetině. Luboš Horčička v bráně domácích měl práci jen sporadicky, zejména při oslabení vlastního mužstva. Nakonec se spolu s ostatními radoval z vítězství 6:0.
přát. út 22.8.2006
6:0(2:0, 2:0, 2:0)
KAD
Horčička - Řezníček, Malinský, Révay, Trefný, Szakal, Nosek, Kalus, Černý - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Tauš, Mikšovic, Chyba - Kýhos, Heinisch, Soukup
Kadaň
Hübl - Pospíšil, Lašek, Staněk, Spitzer, Hlavatý, Hlubuček - Zika, Derfler, Kajer - Žák, Veverka, Postl - Metlička, Stavenský, Polanský - Krpenský, Hubínek, Závada

Chomutov začal hned od úvodních minut velmi aktivně a brzy se také radoval z první branky. Po Mikšovicově vyhraném buly v útočném pásmu se Zdeněk Tauš nerozpakoval a napálil puk do sítě – 1:0. To kadaňským hokejistům na sebevědomí nepřidalo a trvalo jim ještě nějaký čas, než se stačili rozkoukat. Mezi tím ovšem inkasovali podruhé, opět střelou z mezikruží. Tentokrát byl jejím autorem Petr Polodna - 2:0. Až ve 13. minutě se hosté poprvé na delší dobu zabydleli před Horčičkovo bránou. Pomohla jim k tomu přesilová hra, ze které ovšem nic výrazného nevytěžili. Kuriózní situace nastala v minutě 18., kdy při signalizovaném vyloučení vystartoval gólman Kadaně Hübl na střídačku, ovšem vyloučen byl nakonec jeden z jeho spoluhráčů. V závěru prvního dějství hráli domácí krátce s výhodou dvou mužů v poli.

Nástup po první přestávce byl ze strany hráčů KLH doslova bleskový. Hned po úvodním buly ujel po pravé straně Boušek a po jeho nahrávce zvýšil obránce Ondřej Malinský přesnou ranou už na 3:0. Kostka nad ledem ukazovala čas 20:07. Na druhé straně nebezpečně dorážel před Horčičkou Závada. Do té doby jednoznačně největší možnost Kadaně měl posléze na holi Metlička, jenž byl na hranici brankoviště před ležícím brankářem. Domácí Řezníček však na poslední chvíli stihl odpálit kotouč do bezpečí. Ve 27. minutě našel Klaus povedenou příhrou na útočné modré čáře Heinische, jehož samostatný nájezd ale Hübl pokryl. Po polovině utkání mohla Kadaň snížit nepříznivý výsledek v 80ti vteřinové přesilovce 5 na 3, ale i přes několik slibných šancí se jí to nepodařilo. Stejnou výhodu měl o chvíli později i Chomutov a naložil s ní o poznání lépe. Nádhernou kombinaci na jeden dotek zakončoval před bránou úplně volný Ladislav Boušek - 4:0. A nebyla to poslední dvojnásobná výhoda domácích. Zanedlouho se stejná situace opakovala znovu, tentokrát ji však rozdělila přestávka.

Na začátku poslední třetiny vyhodil jeden z hostů puk mimo hrací plochu a podle stávajících pravidel tak dostal dvouminutový trest. Krátce na inkasovali černožlutí znovu. Souhru Trefného s Kostourkem zakončoval Petr Jíra - 5:0. Zbytek dvojnásobného oslabení už svěřenci trenéra Setikovského ubránili. Ve 43. minutě střílel z dobré pozice Řezníček, Hüblova lapačka ovšem byla na místě. Zaskvěl se i Horčička, když zlikvidoval Kajerův rychlý protiútok. I v dalším průběhu se hrálo spíše na útočné polovině chomutovských. Další jejich možnosti měli Kýhos nebo Polodna, ale na gól si diváci museli počkat až do 56. minuty. Tehdy totiž vystřelil z levé strany Kostourek a Petr Jíra byl na místě s pohotovou dorážkou – 6:0. Zpečetil tak jednoznačné vítězství.