Chomutov v regionálním derby porazil houževnatou Kadaň 4:2

Napsal 20.09.2008 David Matula
C h o m u t o v - Podruhé před vlastním publikem se dnes představili hokejisté Chomutova. Soupeřem jim byl okresní rival z Kadaně. Po bezbrankové úvodní třetině šli do vedení jako první, když se hned po buly trefil Martin Ťupa. Kadaňští přečkali několik horkých chvil a sami udeřili. Kolarzův pokus od modré dorazil za Cikánka Valský. Poté zůstalo několik slušných příležitostí na domácí straně nevyužito, a naopak do vedení šli hosté, když se trefil v přesilové hře Szakal. Po dvou třetinách tak vedli hosté 1:2. Ve třetí třetině domácí zabrali a zaslouženě zápas otočili. O vyrovnání se postaral Zdeně Tauš. Vítěznou branku potom zařídil Martin Ťupa, poslední slovo měl Michal Jeslínek.
4.kolo so 20.9.2008
4:2(0:0, 1:2, 3:0)
KAD
Cikánek (Lundell) - Chmelíř, Révay, Pulpán, Toivonen, Ťupa, Bombic, Trefný, Všetečka - Gombár, Skořepa, Míka - Hlinka, Mikšovic, Jíra - Hašek, Charousek, Jeslínek - Tauš, Domin, Malát.
Kadaň
Hanuljak (Štěrba) - Szakal, Višńák, Kolarz, Kloz, Mašek, Pospíšil, Kramár, Boguský - Boušek, Šíp, Kajer - Ton, Fink, Zika - Indra, Stehlík, Valský - Kadlec, Rybecký, Derfler

V úvodu utkání začali bílomodří svižně, ale dva pokusy Míky se neujaly. V polovině první třetiny byl nejblíže ke vstřelení branky agilní Míka, ale po akci Skořepy trefil pouze oblouk kadaňské branky. O chvilku později hráli černožlutí svou první přesilovou hru a po střele Kolarze zakončovali Kajer i Šíp, ale Cikánek byl na místě. Po skončení trestu pro domácí střídačku se dostali do úniku Domin s Taušem a pokus prvně jmenovaného musel Hanuljak vytěsnit ramenem. Pět minut před koncem úvodní dvacetiminutovky se připomněli hosté z Kadaně, ale Zika z otočky Cikánka nepřekvapil. První třetina tak skončila bezbrankovou remízou.

Hned ve druhé minutě druhého dějství udeřili chomutovští. Po vyhraném buly přihrál Jeslínek na modrou čáru Martinovi Ťupovi a ten propálil Hanuljaka - 1:0 Následovalo několik šancí a nebezpečných střel z domácí stany, ale pokusy Míky a Jíry zůstaly nevyužity, a tak udeřili hosté z Kadaně. Kolarz nahodil kotouč od modré čáry a před brankou stojící Jakub Valský nejprve jemně tečoval a následně i dorazil kotouč za bezmocného Cikánka - 1:1. Ke konci druhé třetiny si chtěli bílomodří zopakovat gólový moment, tentokrát ale bombu Ťupy stačil Hanuljak zastavit. O chvilku později našel Tauš najetého Maláta, ale ten tváří tvář hostující branku přestřelil a tak opět přišel trest. Na trestné lavici seděl Petr Jíra a Martin Szakal poslal kotouč od modré čáry až za Cikánka, který měl zakrytý výhled - 1:2 Po dvou třetinách tak vedli hosté z Kadaně.

Do třetí třetiny domácí vlétli ve snaze stav utkání zvrátit a již ve dvaačtyřicáté minutě byl sám před Hanuljakem Skořepa, ale ani nadvakrát hostujícího brankáře nepřekonal. O chvilku později ale již bylo srovnáno. Petr Jíra zavezl kotouč do útočného pásma, přenechal jej Zdeňkovi Taušovi a ten trefil neomylně levý horní roh Hanuljakovy branky - 2:2. O minutu později šli kadaňští do čtyř a nebezpečnou střelou se prezentoval Míka, ale Hanuljak sklapl betony včas. Přesně ve chvíli kdy domácí hlasatel ohlašoval návrat vyloučeného hráče Kadaně na ledovou plochu se dostal kotouč na modrou čáru k Martinovi Ťupovi a ten v konečném součtu vstřelil vítěznou branku - 3:2. Poslední slovo utkání potom patřilo Michalovi Jeslínkovi, který půl minuty před koncem dorazil střelu Bombice.

Martin Pešout (Chomutov): „Jsem rád, že jsme utkání zvládli, ačkoliv se pro nás nevyvíjelo dobře. Na druhou stranu já smekám před výkonem Kadaně, protože prvních čtyřicet minut hrála lépe než my, a to si musíme přiznat. S takovýmto výkonem bychom v Ústí neměli žádnou šanci, ale jsem rád, že ve třetí třetině jsme předvedli výkon, který jsme předváděli v úvodních třech kolech a dokázali zápas otočit a zamezili tím některým spekulacím, které by se vyrojily.“

Milan Černý (Kadaň): „Vzhledem k průběhu utkání jsme věřili, že si nějaký bod odvezeme, takže nás ten závěr oprávněně mrzí. Hráčům jsem ale poděkoval jejich nasazení a pracovitost byli v pořádku a určitě se můžeme i od této porážky odrazit k dalším kvalitním výkonům.“