Chomutov vyhrál potřetí za sebou na ledě soupeře, tentokrát v Prostějově

Napsal 14.02.2007 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - Ve středečním 44. kole sehráli severočeští hokejisté povedené utkání na ledě devátého celku 1. ligy s HK Jestřábi Prostějov, kteří ještě usilují o osmičku pro play-off. Chomutov nastoupil do zápasu bez dvou klíčových útočníků, nejlepšího střelce Ladislava Bouška a kapitána Radka Šípa a naopak v sestavě se objevil uzdravený Filip Vaněček. Chomutovští hokejisté odehráli dobrou první třetinu, ve které se po úniku s Kostourkem prosadil Petr Jíra ve dvojnásobném oslabení. V polovině zápasu vyrovnal domácí Kukla. Poté Jestřábi mohli jít do vedení, ale nastřelili dvakrát tyč a vzápětí z protiútoku dorazil Jeslínkovu střelu za Biegla Jiří Charousek, opět v oslabení. V poslední třetině vstřelil při přesilové hře pojistkový gól Petr Polodna. Chomutov si tak připsal důležité tři body za vítězství v Prostějově.
44. st 14.2.2007
PRO
1:3(0:1, 1:1, 0:1)
Prostějov
Biegl - Všetečka, Sláma, Procházka, Doseděl, Poživil, Suchý, Podešva - Duba, Říha, Hlouch - Kukla, Daneček, Čech - Gengel, Vymazal, Nakládal - Korčák, Minařík
Horčička - Bombic, Trefný, Filip, Chatrnúch, Nosek, Černý, Vaněček, Malinský - Polanský, Heinisch, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Hašek, Charousek, Jeslínek - Havlůj, Stehlík, Tauš

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, již při svém prvním střídání se dostal do velké šance domácí Říha. Prostějovský útočník se po přesném pasu Hloucha ocitl sám před brankářem Horčičkou, ten ale forvarda Jestřábů vychytal. Hosté měli svou první šanci ke skórování ve třetí minutě, kdy našel volného Kostourka Mikšovic, Biegl byl však se svou vyrážečkou připraven. Další příležitost měli domácí v 8. minutě, v přesilové hře 5 na 3. Jestřábi Horčičku výrazně neohrozili, naopak překvapivě sami inkasovali. Přihrávku domácích obránců zachytil Kostourek a vydal se stíhán jedním z Jestřábů sám na Biegla, jeho střelu z levého kruhu vyrazil jen před sebe, kde číhal Jíra, pro kterého nebyl problém umístit puk do poloprázdné branky a vsítit první gól domácích. Prostějovským hráčům vzala inkasovaná branka vítr z plachet a ve zbývajících minutách první třetiny si nedokázali vytvořit vážnější šanci. Chomutov tak vyhrál první část 1:0.

Od začátku druhé třetiny se Jestřábi snažili jednogólové manko smazat. Chomutov ovšem výborně bruslil a čato zastavoval útoky domácích již ve středním pásmu. Výjimkou byla akce ze 29. minuty, kdy před brankou zabojoval Petr Kukla a svižnou střelou umístil puk pod víko Horčičkovy branky - 1:1. Ve čtvrté desetiminutovce se často vylučovalo na obou stranách, Prostějov ani Chomutov ale dlouho nedokázal své výhody využít. Obrovskou smůlu si vybrali domácí hráči ve 39. minutě, dvě tyčky po sobě trefili Sláma s Hlouchem. Sotva utichl šum v ochozech stadionu, vyřítil se na Biegla Charousek, který na ochránce domácí svatyně vyzrál - 1:2. Chomutov tak šel podruhé do šaten s jednobrankovým náskokem.

Prostějovu nezbývalo v závěrečné části nic jiného, než vrhnout všechny své síly do útoku. Hosté byli ovšem často rychlejší a důraznější, a nedovolili tak Jestřábům žádný větší tlak. Ve 46. minutě se přece jen dostal do slibné akce Říha, zastavila ho ale píšťalka čárového sudího. Další hvizd přišel o pět minut později, tentokrát od hlavního rozhodčího, na znamení uznání branky Chomutova. Charousek v 51. minutě zachytil vyhození domácích, nahrál Polodnovi a ten nechytatelnou ranou překonal Biegla. Jestřábi odpověď nalézt již nedokázali. Minutu před koncem sice pokoušeli ještě štěstí při power play, Horčička ale už puk za svá záda nepustil a vychytal tak Chomutovu vítězství 3:1.

Vladimír Kýhos (Chomutov): "V dnešním utkání udělala obě mužstva hodně chyb v obranné fázi a nebýt gólmanů, mohlo být utkání velmi bohaté na branky. Dnes jsme byli šťastnějším týmem, protože se nám podařilo dát dvě branky v oslabení. První při oslabení pět na tři a druhou v klasickém oslabení po nastřelení dvou tyček domácími a našem následném brejku".

Aleš Flašar (Prostějov): "Utkání se mi hodnotí těžko. Chléb se lámal za stavu 1:1, kde jsme nastřelili tyčku a břevno. Týmu navíc dnes chyběla "šťáva", je vidět, že jim dochází dech. Tomu se ale člověk nemůže divit, je nás málo a sezona je už hodně dlouhá."