Chomutov zdolal Olomouc 2:0 a vyrovnal stav semifinálové série

Napsal 15.03.2008 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - Semifinálová bitva mezi domácím Chomutovem a hokejisty z Olomouce dnes pokračovala čtvrtým zápasem. Na obou stranách oproti třetímu střetnutí došlo ke změnám v sestavě, v chomutovské nastoupili místo Jíry a Havlůje útočníci Boušek a Polodna a na olomoucké straně chyběl forvard Žajgla. První zahajovací třetina přinesla opatrný a vlažný hokej s minimem šancí na obou stranách. Na první gól se čekalo do 24. minuty, Kostourek z levé strany vystřelil na Žigardyho, jenž puk vyrazil levým betonem přímo na najíždějícího Petra Polodnu a ten střelou z voleje za bezmocného brankáře rozvlnil síť. V závěrečné třetině měli domácí velký tlak, nejprve navýšit vedení mohl Charousek, ale jeho střela mezi betony prošla těsně kolem levě tyče a po něm mohl přidat pojistkový gól z trestného střílení Jeslínek, ale též střelou mezi betony na Žigardyho nevyzrál. Rozhodující branku zápasu vstřelili Severočeši v 55. minutě při oslabení se perfektně nad lapačku pod víko trefil Roman Chatrnúch a chomutovští hokejisté touto výhrou vyrovnali stav série na 2:2.
SF4 so 15.3.2008
2:0(0:0, 1:0, 1:0)
OLO
Horčička - Trefný, Révay, Všetečka, Chatrnúch, Ťupa, Bombic, Kloz, Kolda - Gálik, Domin, Polanský - Mikšovic, Šíp, Boušek - Hašek, Charousek, Jeslínek - Polodna, Kostourek, Tauš
Olomouc
Žigardy - Nedbálek, Švrček, Chmelíř, Štach, Paška, Ondrušek, Kříž, Vyrůbalík, Bartoň - Ministr, Smejkal, Bouz - Brančík, Davídek, Zbořil - Janečka, V. Meidl, Čuřík - Ondráček, Bordowski

Čtvrtým zápasem semifinále dnes pokračovala série mezi hokejisty KLH Chomutov a MOROU Olomouc. Po včerejším vítězství domácích a snížení na 1:2 na zápasy vstupovali chomutovští hokejisté odhodláni vyrovnat celkový stav zápasů na 2:2. Oproti včerejšímu zápasu nastoupili dnes místo Jíry a Havlůje Boušek a Polodna, na olomoucké střídačce chyběl Žajgla

Utkání začalo mnohem opatrněji z obou stran nežli včera, ale i tak to byli domácí hráči, kteří měli aktivitu na svých hokejkách. Jejich snahu podpořil hned v úvodu svým vyloučením olomoucký Švrček, který dostal ve 3.minutě trest za hákování. V této početní výhodě se dostali domácí jen ke dvojímu ohrožení Žigárdyho, který si nejprve s dorážkou Domina a poté se střelou Všetečky v poklidu poradil. V polovině 7.minuty byl za držení vyloučen hostující Brančík a domácím měli výhodu další přesilovky. Ani v této přesilovce nebyli domácí úspěšní, i když jednu slibnou šanci měl Všetečka, ale beton Žigárdy vymrštil proti jeho dorážce včas. V čase 10:38 nafilmoval pád domácí Domin a poskytl olomouckým hráčům také výhodu přesilovky.Tuto výhodu nesehráli hosté vůbec špatně, uzamkli domácí do jejich pásma, ale dokázali si vytvořit jen jednu, za to loženou šanci. Brančík by ale musel zachovat při zakončení větší klid. Po ubráněném oslabení to byli opět domácí, kteří se tlačili před Žigárdyho, ale pokusy Domina. Koldy a Kloze za jeho zády neskončily. Tento tlak domácích skončil potyčkou před hostující brankou, za kterou si šli odpočinout na 2 minuty oba její aktéři, domácí Hašek a hostující Švrček. Při hře 4 na 4 si ani jedno mužstvo šanci nevypracovalo a tak to vydrželo až do závěrečného hvizdu první třetiny.

Druhá třetina začala opět náporem domácích, kdy se nejprve neprosadil dorážkou před Žigárdym Hašek, ale o chvilku později vybuchla celá ČEZ aréna radostí nad prvním vstřeleným gólem. V čase 23:24 jen vyrazil hostující brankář střelu Kostourka, kterou ihned uklidil do sítě nekrytý PETR POLODNA a upravil na 1:0. O půlminuty později dostali domácí šanci zvýšit své vedení po vyloučení olomouckého Kříže za držení. V této početní výhodě neuspěl nejprve nadvakrát Boušek a po něm ani Mikšovic. Hosté se osmělili až v polovině utkání, kdy nejprve Ondrůšek, Ministr a Meidl nebezpečně ohrožovali Horčičku v brance domácích.Tento tlak hostů byl podpořen vyloučením Domina za nedovolené bránění, ale tato přesilovka se hostům vůbec nepovedla a nedostali se ani ke střele na domácího brankáře. Minutu před koncem 2. třetiny byl vyloučen hostující Ministr za vysokou hůl, ale ani domácí tuto krátkou početní výhodu nedokázali využít.

Třetí třetina začala dohrávanou přesilovkou domácích, ale 71 vteřin této výhody domácím nestačilo ani k ohrožení Žigárdyho. Byli to ale opět domácí, kteří se nechtěli spokojit s jednobrankovým vedením a neustále se tlačili dopředu. Tato jejich aktivita vedla ke krásné akci Jirky Charouska, který se prosmýkl mezi obránci a jeho střela prošla olomouckému brankáři mezi betony, ke škodě domácích však jen těsně minula levou tyč.Ve 44. minutě zbytečně fauloval v útočné třetině jednoho z hostů Révay a jelikož to nelibě nesl, dostal navíc desetiminutový osobní trest. I toto oslabení sehráli domácí velmi dobře a v poklidu se ubránili. V čase 48:20 předvedl krásnou samostatnou akci domácí Boušek. Projel přes půlku kluziště a po uklouznutí jednoho z obránců hostí jel sám na Žigárdyho. Chtěl zakončit blafákem,ale byl při tom zahákován vracejícím se Bartoněm a rozhodčí nekompromisně zkřížil ruce nad hlavou – trestné střílení. K jeho exekuci se postavil domácí útočník Jeslínek, zkoušel střelu mezi betony, ale Žigárdy je zaklapl včas. Hostům toto neproměněné trestné střílení vlilo krev do žil, rázem jich bylo plné hřiště a začali se čím dál tím víc tlačit před Horčičku. Ve 49. minutě dostal 2 minuty Charousek za sekání, ale ani tato početní výhoda nebyla hosty sehrána nijak zvlášť dobře a domácí obraně se pokaždé povedlo vyhodit puk až k Žigárdymu, navíc několikrát nepříjemnou skákavkou, se kterou se hostující opora v brance ale dokázala vypořádat. V 53. minutě domácí střídačka poslala na led 6 hráčů a jelikož si toho rozhodčí všimli, dostali hosté opět výhodu přesilové hry. Tuto přesilovku však hosté sehráli ze všech úplně nejhůře. Po výborném napadání v jejich obraném pásmu vybojoval v čase 54:09 v rohu kluziště puk Tauš a přihrál mezi kruhy ROMANOVI CHATRNÚCHOVI a ten vymetl pavučinu v levém rohu Žigárdyho klece 2:0. Z tohoto šoku se hosté již nedokázali vzpamatovat a zbytek přesilovky odehráli tak, jako kdyby ani žádná nebyla. Ve zbývajícím čase domácí výborně bránili střední pásmo, ještě lépe hosty napadali a nedali jim žádnou šanci byť jen ke střele na oporu v domácí brance Luboše Horčičku. Když byl navíc hostům 58 vteřin před koncem vyloučen za sekání Janečka, bylo jasné, že si domácí svůj náskok pohlídají a srovnají tak stav zápasů na 2:2. To se do puntíku vyplnilo a za velkého potlesku celého zimáku dovedli dnešní 4.semifinálový zápas k zaslouženému vítězství.

Martin Pešout (Chomutov): „Dneska to bylo vyrovnanější utkání než včera. Nepovedla se nám úvodní třetina jako ta včerejší a udála tak ráz celému utkání. Soupeř využil toho, že jsme neměli klid v koncovce a neměli jsme ani takový agresivní tlak jako včera a držel s námi dlouho krok a jenom patří ke cti hráčům, že jsme v druhé třetině dokázali vydolovat zbytky sil a soupeře zatlačit a vstřelit branku. Myslím si, že kdybychom po vstřelení úvodní branky z dalších šancí přidali ještě jednu, dvě branky, tak by bylo po zápase. Bohužel jsem nám to nepovedlo, soupeře podržel brankář a paradoxně ve třetí třetině, kdy jsme chtěli hlídat výsledek, tak jsme předvedli nejlepší hokej a soupeře jsme k ničemu nepustili. Dalším paradoxem bylo to, že nevyužijeme několik přečíslení, přesilových her, nedáme trestné střílení a nakonec dáme druhou branku v oslabení. Myslím si, že to byla odměna za trpělivost a pracovitost hráčů.“

Petr Fiala (Olomouc): „Oproti včerejšku jsme sehráli o hodně lepší utkání. Za stavu 1:0 jsme tam měli několik dobrých příležitostí, ale přeci jen jsme se měli ještě o něco víc tlačit před branku. Přeci jen Luboš Horčička začal chytat v malinko větší pohodě a když vidí, tak je těžší jej překonat. Z pohledu toho, že jsme zde dnes odehráli třetí letošní zápas, tak tento byl asi nejpovedenější. Zlomila nás druhá branka, kdy jsme mohli před ní srovnat z několika dobrých příležitostí. V závěru bylo již jasné, že za stavu 2:0 se budeme už jen těžko prosazovat. To že domácí budou hrát na svém ledě dobře jsme věděli. Stav série je 2:2 a pro oba celky je to stejný.“