Chomutov zdolal Ostravu a připisuje si další cenné tři body

Napsal 07.03.2007 Martin Bocian
C h o m u t o v – Předposlední domácí utkání v základní části odehráli ve středu odpoledne chomutovští hokejisté. Přivítali aktuálně šestou Sarezu Ostrava. Stanislav Mikšovic si při této příležitosti „odkroutil“ své 500. utkání za Chomutov v kariéře. Samotný zápas pak začal mírným tlakem domácích, ale byl to paradoxně soupeř, který se jako první radoval z gólu, když využil hrubky Luboše Horčičky. Pak už ale padaly branky téměř výhradně do ostravské sítě. Severočeši si nakonec došli pro tři body za vítězství 5:3.
50. st 7.3.2007
5:3(1:1, 2:0, 2:2)
SAR
Horčička - Bombic, Chatrnúch, Trefný, Révay, Malinský, Šulc, Nosek, Filip - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Jeslínek, Mikšovic, Havlůj - Heinisch, Hašek, Kajer
Poruba
Štěpánek (od 55. Iláš) - Vajda, D. Mocek, Ovšák, J. Mocek, Rimmel, Tesařík, Měkýš, Vnenk - Šebesta, Sochorek, Bokroš - Gelačák, Boháč, Valušiak - Klimek, Hubáček, Svačina - Červenka, Janečka, Glas

Severočeši vstoupili do zápasu s ostravskou Sarezou aktivně, od prvních minut zaměstnávali v bráně hostujícího Štěpánka. První velkou příležitost ke skórování měli v oslabení Heinisch s Haškem, ale svoje šance neproměnili. I na druhé straně měli ostravští hokejisté svoji první šanci v oslabení, když Sochorek o kousek minul Horčičkovu bránu. O minutu později šla Ostrava do vedení, když Horčička vyjel ke kruhům, kde chyboval při rozehrávce a daroval tak úvodní branku zápasu hostům. Šťastným autorem branky byl Lukáš Bokroš - 0:1. Za dvě minuty bylo vyrovnáno, Kostourek přihrál přesně před prázdnou bránu Stanislavu Mikšovicovi a ten svou trefou oslavil 500. zápas v dresu Chomutova - 1:1. V závěru úvodní třetiny jel Charousek sám na Štěpánka, ale svůj forhendový blafák přetáhl a tak obě mužstva odcházela do kabin za nerozhodného stavu.

I na začátku druhého dějství byli domácí aktivnější, Polodna nejprve bekhendem minul Štěpánkovu svatyni a následně tečoval Bombicovu střelu těsně vedle. Do třetice to Petru Polodnovi vyšlo, v přesilovce dostal od Bouška zpoza brány přesnou nahrávku a z první se trefil - 2:1. V polovině zápasu také ostravský Štěpánek v rohu kluziště vyrobil hrubku v rozehrávce, ale následným tygřím zákrokem zlikvidoval Kostourkovu střelu. O chvíli později se dostali modrobílí do přečíslení dva na jednoho obránce a zakončující Miloš Kajer orazítkoval horní tyčku ostravské klece. V poslední minutě druhého dějství chomutovští hokejisté zvýšili vedení na 3:1, v početní výhodě se před bránou důrazně prosadil nejlepší střelec domácích Ladislav Boušek a vstřelil svůj 30. gól v sezóně. Ještě v samotném konci měli obrovskou šanci Kostourek s Mikšovicem, ale siuaci překombinovali.

V úvodu třetí třetiny nebezpečně při přesilovce pálil od modré čáry Chatrnúch, Štěpánek zasahoval na brankové čáře. V 50. minutě opět v přesilové hře Chomutov přidal čtvrtý gól, když Boušek od zadního mantinelu přihrál Radku Šípovi, který se trefil ke vzdálenější tyči - 4:1. Za 16 sekund hosté snížili na 4:2, po Šebestově přihrávce zblízka procedil puk za Horčičkova záda David Vajda. Domácí se opět dostali do tříbrankového vedení, když nedorozumění hostujících hráčů před brankou využil Jaroslav Hašek a doklepl do brány volně ležící kotouč - 5:2. Po páté inkasované brance vystřídal Štěpánka v bráně David Iláš. Sareza minutu před koncem zápasu zkorigovala na konečných 5:3, střelou Pavla Šebesty v početní výhodě.