Chomutov znovu porazil Kometu a veze na Moravu vedení 2:0 v sérii

Napsal 19.03.2007 Martin Bocian
C h o m u t o v – V pondělí 19. března pokračovala na Chomutovském ČEZ stadionu druhým kolem čtvrtfinálová série mezi domácími hokejisty KLH a Kometou Brno. Stejně jako v neděli bylo k vidění velmi kvalitní utkání, dramatické, plné nasazení a osobních soubojů. Po první bezbrankové třetině se chomutovští ujali vedení po přestávce trefou Kamila Černého v přesilové hře. Ve 35. minutě pak druhý gól přidal taktéž v početní výhodě Stanislav Mikšovic. Hned po nástupu do třetí třetiny ale jak jinak než v přesilové hře snížil brněnský Martínek. Uklidňující náskok pak v dramatickém průběhu vrátil domácím až čtyři minuty před koncem Jíra.
ČF2 po 19.3.2007
3:1(0:0, 2:0, 1:1)
KOM
Chomutov: Horčička (Podolka) - Bombic, Chatrnúch, Trefný, Révay, Malínský, Nosek, Černý, Filip - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Jeslínek, Mikšovic, Havlůj - Heinisch, Hašek, Tauš.
Kometa
Brno: Petrík (Maláč) - Staněk, Lhotský, Vyhlídal, Šmach, David, martínek, Mikel, Barus, Hruška, Černý, Hodek, Kucharczyk, Appel, Mikšan, Moskal, Naatanen, Sojčík, Hruška, Barták, Zabranský

Do druhého čtvrtfinále vstoupily oba manšafty opatrně a první příležitostí jak ohrozit soupeřovu branku tak byla přesilovka Chomutova. Tu však domácí promarnili a tak se hra opět odehrávala spíše ve středním pásmu a diváci mohli vidět boj o každý centimetr ledu. I hosté si zahráli početní výhodu, bylo tomu v sedmé minutě a připravili si v ní nebezpečnou střelu z levého kruhu pro vhazování. Ve 13. minutě viděli fanoušci první větší závar před Petríkovou svatyní, ale faul hostujících borců znamenal další přesilovku, ze které opět „nezapršelo“. Až po jejím skočení se dostal k puku domácí Kostourek a střelou zpoza obránce prostřelil brněnského gólmana, při kterém ovšem stálo potřebné štěstí a puk jen minul pravou tyčku. Velkou šanci na otevření skóre měla Kometa v minutě šestnácté, kdy jim nedisciplinovanost domácích hokejistů poskytla výhodu dvou mužů v poli. Mocný nápor hráčů v tmavě modrých dresech červené světlo za Horčičkovou klecí nerozsvítil a tak se do šaten šlo za bezbrankového stavu.

Po přestávce zahájili Severočeši silnou ofenzivou, kterou zastavilo Brno jen za cenu faulu. Na buly se postavil Mikšovic, vhazování vyhrál, puk se dostal ke Kamilu Černému, který se s „gumou“ vůbec nemazlil a v čase 21:06 střelou zápěstím vyhnal všechny brněnské pavoučky z horní části branky – 1:0. I nadále pokračovali svěřenci dua Kýhos – Petrovka v ofenzivním pojetí hry a výsledkem byl průnik Heinische, jehož zastavil faulem bek Martínek. Přesilovka se však domácím nevyvedla a naopak mohla to být Kometa, která by se radovala z gólu, ale jak Appel, tak ani Hodek Horčičku nepřekonali. Po závaru hostujících borců zatáhl za záchranou brzdu Jeslínek a šel si tak odpykat dvouminutový trest. V přesilovce bylo na hráčích z moravské metropole vidět velké odhodlání, ale rozvlnit síť se jim nepovedlo. Do šance se naopak dostal nejlepší střelec základní části Boušek, ale ani ten proti výbornému Petríkovi neuspěl. Hra nabrala velmi příjemné tempo a divákům se hokej jistě musel líbit. Obě mužstva předváděla rychlý kombinační hokej a hra se přelévala ze „strany na stranu“. Výsledkem byla přesilová hra Brna a Chomutova, zatímco Kometa svou šanci promarnila, Krušnohorci se ji zhostili na jedničku. Dvacet vteřin před jejím vypršením tečoval nahození od modré čáry Stanislav Mikšovic a Petrík byl bez šance - 2:0. Do konce prostředního dějství ještě potvrdili Severočeši svou převahu v druhé dvacetiminutovce dvěma šancemi, ale obě „tutovky“, do kterých se domácí rychlík Jeslínek dostal, zůstaly bez gólového efektu.

Třetí dvacetiminutovka začala očekávaným náporem hostujícího celku, který dokázal svou úvodní převahu přetavit v kontaktní branku, po pěkné kombinaci rozradostněla početné brněnské publikum bývalá chomutovská opora zadních řad Petr Martínek - 2:1. Vidina jednobrankového manka hnala Kometu do útoku a výsledkem byla šance Hrušky, jehož kličku však strážce chomutovské klece vystihl. Obě mužstva nepolevila v tempu a srdce hokejového labužníka muselo „chrochtat“ radostí. Oba manšafty zároveň zodpovědně myslely na zadní vrátky a tak nebylo vidět tolik šancí, jako ve druhém dějství. Z minima však vytěžili maximum hokejisté Chomutova. V 55. minutě vyzval Kostourek ke skórování zpoza branky Petra Jíru a ten jeho nabídkou nepohrdnul - 3:1. Přestože měli Brňané v závěru zápasu ještě jednu početní výhodu, překonat chomutovského mága v brance se jim nepodařilo a tak pojedou do města pod Špilberkem za stavu 2:0 na zápasy.

Rostislav Čada (Kometa Brno): „Dnes se hrálo utkání dost podobné tomu včerejšímu. Začali jsme dobře aktivně, ale nepodařilo se nám využít početní výhodu 5 na 3 a to byl klíčový moment. Naopak jsme dvě branky v oslabení dostali a to rozhodlo. Příště musíme hrát ještě s větším nasazením a důrazem“

Vladimír Kýhos (Chomutov): „Začátek byl opatrný z obou stran, ale Brno začalo trochu jinak než včera. Včera vyčkávali čekali na nás a dneska byli agresivnější a rychlejší. Rozhodlo to, že jsme ubránili to oslabení ve třech. Nakonec ten zápas mohl být rozhodnutý už po druhé třetině, kdy tam měl dvě dobré pozice Míša Jeslínek, kdyby to bylo 3:0, tak by byl zápas už rozhodnutý,“