Chomutovští hokejisté vezou ze Šumperka tři body za vítězství 2:1

Napsal 16.09.2009 Jaroslav Svoboda, Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině diváci branku neviděli i když bylo od prvních minut zřejmé, že je převaha na straně hráčů KLH. Ti však své šance využít nedokázali. I do druhé třetiny vlétli lépe hosté a po 46 vteřinách je poslal do vedení Lukáš Pulpán. Ve 27. minutě v přesilovce 5 na 3 zvýšil náskok hostů Zdeněk Skořepa. Šumperští pak měli výhodu tří přesilovek za sebou a v té poslední dokázali snížit ve 39. minutě Jakubem Orsavou na 1:2. Ve třetí třetině branka již nepadla i když k ní neměly oba týmy daleko. Nejblíže k ní byli hosté v 53. minutě, když Pulpán trefil jen tyč. Domácím k vyrovnání nepomohlo ani odvolání brankáře a hosté si závěr utkání zkušeně pohlídali.
2.kolo st 16.9.2009
SUM
1:2(0:0, 1:2, 0:0)
Šumperk
Vojtek - Rimmel, Vosátko, Sedlák, Rangl, Andersons, Novajovský - Pavelek, Barus, Hašek - Ambruz, Hulva, Antonovič - Meluzín, Podešva, Steber - Orsava
Hanuljak - Pulpán, Bombic, Trefný, Pavlas, Malínský, Grof, Všetečka, Révay - Procházka, Kraft, Duda - Skořepa, Trochta, Fiala - Eiselt, Mikšovic, Jíra - Tauš, Domin, Míka

Historicky první přímý přenos mistrovského utkání ze šumperského zimního stadiónu se musel líbit. Draci totiž předvedli s Chomutovem dramatickou a napínavou bitvu, ve které nechyběly vzrušující momenty i krásné branky.

Utkání zahájilo slavnostní bully z rukou Evžena Delonga, generálního ředitele partnerského klubu šumperských Draků - HC Oceláři Třinec. Ihned poté začal zápas, ve kterém hned v úvodu ozkoušel pozornost Vojtka Trochta. Zkušený brankář se ale za střelou jen ohlédl, mířila totiž vedle. V následující minutě se na Vojtka hnal Skořepa, chomutovský kapitán však na oporu Draků nevyzrál. Následně hráli Draci přesilovku a na jejím konci se v obrovské šanci ocitl Pavelek, jeho střelu však obrana Chomutova srazila mimo branku. V páté minutě střílel aktivní Steber, jeho pokus z úhlu ale na Hanuljaka nestačil. V dalších minutách se oba celky přetahovaly ve snaze otevřít skóre, ale pozorná defenzíva - zvláště ta šumperská - kontrolovala útočné hroty soupeře. Rozruch tak přinesla jen kuriózní situace, kdy v mantinelu zůstala hůl zabodnutá čepelí pod reklamní plát v hrazení. Na šance bohatá byla minuta desátá. Nejprve se krásně prosmýkl hostující obranou Podešva, toho však vychytal Hanuljak. Na druhé straně uspěl i Vojtek, který musel řešit pohlednou souhru Chomutova. Jíra si zajel za branku a zpoza ní hledal Mikšovice. Jeho střela skončila u jistého Vojtka. V 15. minutě pálil z úhlu Barus, jehož střelu vyrazil Hanuljak před prázdnou branku. Jenže tam žádná domácí hůl puk do sítě nesklepla, hosté naopak uklidili. I přes několik dalších šancí se diváci dočkali v první třetině sice velice pohledného hokeje, ale bez branek.

Ovšem úvod třetiny druhé již přinesl gólové zásahy. Na konci první minuty vymyslel krásnou akci Procházka, který přiťukl Dudovi. Hvězda chomutovského celku stáhla pozornost bránících hráčů a mezi nimi krásnou přihrávkou namazala Pulpánovi. Bek KLH zamířil naprosto přesně a hosté vedli. Tlak hostů vyústil v další dvě příležitosti ve 23. minutě, Vojtek tentokrát modrobílým radost nepovolil. Toho se Chomutov dočkal ve 27. minutě, když v jejím začátku využil přesilovku 5 na 3. Kraftovu přihrávku napříč brankovištěm zatloukl do sítě Skořepa. Jenže Šumperk zbraně nesložil a těsně před polovinou zápasu měl Hanuljak dvakrát plné ruce práce. Obě příležitosti vykryl. Další hrozba se na něj valila ve 33. minutě. Hulva se po bully prosmýkl mezi dvěma beky a sám před Hanuljakem už nestačil razantně zakončit, když byl hákován. Draci ale v přesilovce nic nebezpečného nevymysleli a chvíli po jejím skončení předvedl žákovskou chybu Vojtek. Svůj námaz soupeři však sám šumperský brankář napravil a nataženou paží se omlouval spoluhráčům. Minutu a půl před sirénou se však Šumperk dočkal. Orsava převzal v rohu kluziště Vosátkovu přihrávku, šikovně si obhodil dva hráče, projel po hranici brankoviště a zasunul k radosti publika za Hanuljaka.

Hosté tak vstupovali do třetí části hry jen s brankovým náskokem. Hned v úvodu třetiny však elitní chomutovská formace skřípla Draky a několikrát pohrozila střelou, domácí se však ubránili. Srovnat mohl naopak Pavelek, který vystihl rozehrávku Chomutova a mohl jít sám na Hanuljaka. Ten však jeho střelu vychytal. Hosté už se nikam do bezhlavých šancí nehnali, Draci zase naopak náročně vymýšleli recept na zamčenou defenzivní tvrz Chomutova. V 53. minutě napřáhl Sedlák, jeho ránu však skvělým semaforem vykryl Hanuljak. V téže minutě ještě na druhé straně čelil dvěma ostrým šancím Chomutova Vojtek, i tentokrát však šumperský brankář odolal a udržel Draky ve hře. Další velkou šanci měl v 56. minutě Orsava, jeho pokus z úhlu skončil mimo. A protože k vyrovnávací brance nevedla ani šumperská power-play, Chomutov si po boji odváží ze severu Moravy tři body.

Jiří Režnar (Salith Šumperk): "Odehráli jsme sice dobrý utkání, ale nemáme body. Bohužel jsme zase hráli v oslabení 3 na 5 a to proti takovému soupeři, jakým Chomutov je, se brání těžko. Nedá se nic dělat, musíme bojovat dál. Tým je připraven na každýho soupeře a minimálně takový výkon jako dnes musíme předvádět pořád."

Radim Rulík (KLH Chomutov): "Bylo to opravdu těžké utkání. Musím říci, že Šumperk má dobrý tým a skvělé brankáře. Vojtek dnes domácí opravdu podržel. Nevím, co přesně rozhodlo, možná trochu toho štěstí. Ale měli jsme více šancí a vyhrát jsme si zasloužili."