Chomutovští přejeli jednoznačně Kometu Brno a ujali se vedení v sérii

Napsal 02.03.2009 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Třetí semifinálový zápas začal pro domácí skvěle, do vedení šli již v 50. vteřině po dorážce Eiselta. 12 vteřin před koncem byl stav již 3:0 pro domácí po střele nové chomutovské posily Davida Květoně. Hostům nepomohlo ani střídání brankářů, v polovině zápasu domácí vedli již 5:0 a zápas byl rozhodnut. Kometa sice snížila Sedlákem, ale na vítězství jí jeden gól nestačil, a tak Chomutov vede na zápasy 2:1. Příští utkání začíná již zítra od 17:30 na ČEZ stadionu.
SF3 po 2.3.2009
5:1(3:0, 2:1, 0:0)
KOM
Hanuljak (Cikánek) - Nikolov, Grof, Pulpán, Všetečka, Ťupa, Bombic, Trefný, Toivonen - Eiselt, Květoň, Hlinka, Mikšovic, Jíra, Hašek, Míka, Jeslínek, Gombár, Domin, Tarvainen
Kometa
Hylák (21. Horčička) - Zubíček, Koma, Kántor,Lhotský, Křetínský, Kempný, Morava, David - Polodna, padělek, Korhoň, Brabenec, Liščák, Černý, Vondráček, Pucher, Dlouhý, Sedlák, Barus, Klimt

Do třetího vzájemného zápasu série hrané na čtyři vítězná utkání vstoupili lépe domácí a již tak jako v předešlých utkáních vstřelili rychlou branku, v čase 00:50 zajel za branku Komety Petr Jíra, vyslal přesnou přihrávku na Václava Eiselta a ten prostřelil Hyláka - 1:0. O minutu později měli hosté hned šanci k vyrovnání, Hanuljak ležel na ledě a kotouč se pohyboval v brankovišti. Naštěstí pro domácí ho ale stihl chomutovský bek odpálit. Chomutovské první branka nastartovala a nedarovali Kometě ani metr ledu zadarmo. V 15. minutě vyslal nenápadnou střelu Tarvainen, ta se zastavila až o tyč hostující branky. O dvě minuty později domácí navýšili své vedení, po střele Toivonen dotlačil puk do sítě Petr Domin - 2:0. 12 vteřin před první sirénou si najel z boku na Hyláka David Květoň a hned ve svém prvním utkání v chomutovských barvách se trefil přesně nad rameno hostujícího gólmana - 3:0. Do kabin tak obě mužstva odcházela za stavu 3:0 pro domácí.

Do druhé nastoupil za Alexandra Hyláka do branky exchomutovský Luboš Horčička. V čase 24:46 již byl zápas de facto rozhodnut. Václav Eiselt objel hostující branku, z brankové čáry vypálil na Horčičku a ten si nešťastně srazil kotouč do branky - 4:0. Čtvrtá branka pohřbila veškeré naděje Brna na vyrovnání. O minutu později se hostům z Brna naskytla příležitost ke zkorigování výsledku, měli k dispozici 91 vteřin trvající přesilovku 5 proti 3. Asi nejblíže ke vstřelení branky byl Černý, který měl před sebou odkrytou branku, ale domácí strážce svatyně Hanuljaka předvedl perfektní zákrok lapačkou. Ve 28. minutě již svítil na světelné kostce nad ledem stav 5:0. Střelu Ťupy ještě Horčička vyrazil, na dorážku domácího kapitána Miroslava Hlinky byl však krátký. Po páté inkasované brance jakoby hosté trochu ožili. Nejprve Vondráček nevyzrál na Hanuljak a poté ho Koma svoji dělovkou trefil pouze do hrudi. V čase 36:37 skákal na led vyloučený Pulpán, který okamžitě dostal přihrávku a v samostatném nájezdu byl zahákován Zubíčkem. Rozhodčí Lacina nařídil trestné střílení, které provedl Miroslav Hlinka, ale blafák mu nevyšel a Horčička jeho nájezd bez problémů lapil. Ve 38. minutě se přecejen hosté prosadili, Barus ujel společně s Přemyslem Sedlákem a ten si vychutnal Hanuljak - 5:1.

Poslední třetina byla ze všech tří nejklidnější. Oba týmy byly s výsledkem smířeny, a tak se nehrnuly do výraznějších akcí. Ve 47. minutě se sám před Hanuljakem objevil Sedlák, ten však na domácího brankáře nevyzrál. Od poloviny třetí třetiny se utkání více méně dohrávalo a nebyl k vidění příliš atraktivní hokej, narozdíl od úvodních dvou třetin. V závěru mohli navýšit vedení nejprve Skořepa, který po parádní kličce nevyzrál na Horčičku a poté Květoň, kterému ve finální fázi utekl kotouč do rohu. Utkání nebylo ani z fanouškovské, ani z hráčské strany příliš vyhrocené a nebyly k vidění ani větší potyčky. Domácí hnáni skvělým publikem dotáhli utkání do vítězného konce a stav na zápasy je tedy 2:1 pro Chomutov. Nesmíme zapomenout ani na hostující fanoušky, kterých bylo na ČEZ stadionu asi 500 a povzbuzovali svůj tým, když prohrával o pět branek.

Jiří Rech (KLH Chomutov): „Dneska jsme odehráli nejlepší první třetinu za celý ročník. Třemi brankami jsme rozhodli o osudu celého utkání. Věděli jsme, že to pro nás nebude jednoduché utkání, ale v konečném součtu je jedno jestli vyhrajete 5:1, nebo 2:1 po nájezdech. Pořád je to jen další vítězství a krůček ke kýženému postupu.“

Vladimír Kýhos (Kometa Brno): „Zítra pro nás začíná další zápas a dnes je pro nás víceméně jedno, zda jsme prohráli 5:1 nebo 1:0. Musíme se z toho oklepat, musíme se z toho vzpamatovat, něco si k tomu říct a zítřejší utkání začít úplně jinak. Musíme hrát více obětavě, s větším nasazením a s větší bojovností.“