Chomutovští přistřihli Jestřábům křídla

Napsal 16.11.2005 Libor Kult
C h o m u t o v - Rozpis první ligy zavedl ve 24.kole na led ČEZ stadionu soupeře, jehož tabulkové postavení sice svádělo k podcenění, ale poslední výsledek Prostějova vybízel k ostražitosti. Přestože zůstala řada šancí opět bez gólového efektu, nemohli si fandové na nedostatek puků za zády především hostujícího gólmana stěžovat. Po vyrovnání Michala Čecha v první polovině druhé třetiny zavelel ke zteči Milan Kostourek, kterého zdařile následoval Ladislav Boušek. Ten se stal nejen hrdinou utkání, ale svým hattrickem se dotáhl na nejlepšího střelce soutěže a také, ruku v ruce s dalšími výsledky, zajistil posun na třetí místo. Ztráta koncetrace v závěru dovolila hostům zkorigovat výsledek
24. st 16.11.2005
5:3(1:0, 3:1, 1:2)
PRO
Horčička - Martínek, Poživil, Nosek, Trefný, Szakal, Jakub Šulc, Chatrnúch, Ćerný - Boušek, Šíp, Polodna - Pražák, Kostourek, Charousek - Jíra, Mikšovic, Polanský - Jánský, Jan Šulc, Stavenský
Prostějov
Lakosil - Sedlák, Procházka, Braniš, Kameš, Kučírek, Kučera, Hegegy - Piecha, Žibrita, Vymazal - Dibelka, F. Čech, Saluga - M.Čech, Řípa, Sabela - Luka, Rahikainen

Domácí utkání sice dominovali, ale hosté nebyli nijak odevzdaným sokem. Polevení v obraně v závěru zápasu umožnilo hostům odvézt si přijatelný výsledek namísto debaklu.

Úvodní desetiminutovka se nesla ve znamení spálených šancí. Osm vteřin po začátku třetí minuty nepřelstil Horčičku hostující Luka, podobně si na druhé straně vedl v polovině páté minuty v samostatném úniku Kostourek. Na konci šesté minuty vychytal domácí gólman znovu Luku a hned z protiakce nastřelil Stavenský tyč.

Zvonivý zvuk konstrukce branky ještě nestačil ani utichnout, když se poprvé vylučovalo. Domácím se letos v této „standardní situaci” daří, což potvrdili i tentokrát. Chatrnúch ještě úspěšný nebyl, ale rána Martina Noska z osmé minuty si cestu za Lakosilova záda našla a skončila v horním růžku jeho svatyně – 1:0. Divoký úvod zakončil Charouskův brejk a další Noskova bomba. Oba však měli hůře seřízená mířidla.

Poté se situace na ledě na několik minut uklidnila, přestože oba týmy měli možnost zahrát si přesilovou hru. Poslední nebezpečí úvodního dějství znamenala Kostourkova příležitost. Domácí forvard nedokázal přehodit ležícího Lakosila, čímž jen podtrhl střelecké trápení celého mužstva z posledních duelů.

Druhá třetina přinesla podobný průběh jako tam první, ale tentokrát už se nejednalo o festival zahozených šancí. Úvod tomu však nenasvědčoval. Domácí trojice se ve 22.minutě řítila na jediného obránce hostí. Síť za Lakosilem se však ani nepohnula. Trest přišel za čtyři minuty, kdy Michal Čech projel po křídle a přesilovkovým gólem vyrovnal – 1:1.

Zaskočení Severočeši přenechali na několik okamžiků aktivitu Jestřábům. Z letargie probral svěřence trenéra Kýhose aktivní Milan Kostourek, jenž téměř z brankové čáry trefil „víko” a vykoupil se tak za své neproměněné příležitosti – 2:1. To běžela 27.minuta. Na konci následujících šedesáti vteřin napřáhl na modré Martínek a Ladislav Boušek svou tečí přetavil ve dvougólové vedení vyloučení Salugy – 3:1.

Poté Jánský daroval svým faulem početní výhodu i Hanákům. Ti s ní však naložili hůře než domácí a nic z ní nevytěžili. Na začátku 35.minuty pálil Chartnúch, Lakosil se štěstím uchránil svůj celek před další pohromou. O minutu později však již jen nečině přihlížel one-man show Ladislava Bouška. Postavou drobnější útočník ukázal svou velikost. Když projel kolem obránce a položil si Lakosila, nebránilo mu nic v cestě za dvanáctým zásahem do černého v sezoně – 4:1.

V poslední minutě prostřední části hry se vedoucí muž kanadského bodování Chomutovských proměnil v nahrávače. Roman Chatrnúch však na Lakosila nevyzrál stejně jako jeho jmenovec Pražák.

Krátce po zahájení závěrečného dějství se opět projevila bolest domácích v koncovce. Dvojice Charousek-Pražák a následně také Jíra „zazdila” své tutovky, když všichni byli osamoceni před Lakosilem. Jak na to ukázal na konci 44.minuty svým spoluhráčům střelec večera Ladislav Boušek, který dovršil hattrick, když si znovu pohrál s Lakosilem jako kočka s myší – 5:1.

Ódu na marnost předvedli během přesilovky 4 na 3 Charousek s Kostourkem. Ani jeden ze zmíněných hokejistů nedokázal usměrnit kousek černé gumy do branky, která na ně zívala jako dělník po noční směně.

Přesilovka svěřenců trenéra Becka hraná od poloviny 52.minuty sice domácí přikovala do jejich obranného pásma, ale tlak hostí byl neplodný. To domácí zřejmě ukolébalo a v posledních pěti minutách málem přišli o cenné vítězství.

Na začátku 57.minuty se k průniku chomutovskou defenzivou odhodlal Robert Procházka a sám byl jistě udiven její prostupností, když po ledě překonal Horčičku – 5:2. Při své trefě byl navíc nedovoleně atakován Chatrnúchem, který odešel pykat na trestnou lavici na 2+2 minuty. Následnou přesilovku využil Lubor Dibelka, jenž tak dal výsledku pro hosty přijatelnou podobu – 5:3.

Vladimír Petrovka (Chomutov): „Myslím, že už jsme v letošní zápase odehráli asi lepší utkání. Dneska to byl povinný zisk bodů a jsme rádi, že jsme to utkání zvládli. Obzvlášť po utkání v Kadani, které se nám hodně nepovedlo. Škoda té koncovky, ve níž jsme měli velké problémy. Přesto jsme měli spoustu šancí a při lepší mušce jsme mohli dát klidně deset dvanáct gólů.“