Chomutovští v Berouně padli v nájezdech

Napsal 30.10.2006 Jaroslav Svoboda, David Schlegel
Po porážce 1:2 na samostatné nájezdy skončila sedmizápasová vítězná šňůra chomutovských hokejistů. V Berouně sehráli velmi smolný zápas, jeho ústřední postavou byl ze strany hostí útočník Ladislav Boušek, který dal jediný gól Chomutova, navíc trefil v normální hrací době za nerozhodného stavu tyč. Podruhé mohl rozhodnout při samostatných nájezdech, kdy opět jen napálil tyč. Když se pak trefil domácí Martin Tvrzník, postavil se k samostatnému nájezdu Ladislav Boušek znovu, ale Jaroslav Kameš ho vychytal.
16. po 30.10.2006
BER
2:1sn(0:0, 0:0, 1:1 - 0:0 - 1:0)
Beroun
Kameš - V. Kameš, Vaněček, Mrázek, Filip, Protivný, Čížek, Míka, Kašák - Tvrzník, Novotný, Nedorost, Besser, Zajíc, Pavel, Toma, Křesťan, Bessonov, Vlček, Jech
Horčička - Szakal, Bombic, Revay, Trefný, Řezníček, Černý, Březina - Boušek, Šíp, Polodna, Jíra, Kostourek, Charousek, Soukup, Mezera, Malát, Tauš, Heinisch, Havlůj

Stejně jako v posledním utkání v Brně se i v pondělním 16. kole stal hrdinou berounských Medvědů strážce jejich svatyně, gólmanská jednička Jaroslav Kameš. Dlouhou dobu odolával v brankovišti náporu lídra tabulky a i když inkasoval osm minut před koncem z hole Boušky, mohou mu jeho spoluhráči děkovat za dva body. Beroun totiž uspěl na nájezdy a i nadále potvrzuje výbornou bilanci na domácím ledě.

Čerstvě vydobyté vedení v lize nakoplo chomutovské hokejisty a ti hned od první minuty zatlačili Medvědy před jejich brankoviště. Po několika ofenzivních náznacích se k první pořádné střele odhodlal až Bombic, ovšem tečovaný kotouč změnil směr nad Kamešovu svatyni. Další ofenzivní choutky si museli nechat hosté zajít po nedovoleném bránění Révaye, které tak utnulo převahu Chomutova. Domácí však v přesilovce nijak nezazářili, jediný pokus na Hořčičku hostující brankář vyrážečkou vrátil zpět do hry. I následující minuty se nesly v postupném vylučování hříšníků, jenže ani jeden z týmů nevymyslel žádnou nadějnější příležitost. Hrůzu divákům pak paradoxně nahnali domácí obránci, kteří nezvládli kombinaci v početní výhodě a do šance se tak dostal Boušek. Kameše sice překonal, ovšem branku již trefit nedokázal. Symbolicky tak hosté zakončili úvodní část hry, ve které byli lepším týmem, ovšem střelecké pokusy kryl jistý Kameš.

Úvodní minuty prostřední dvacetiminutovky se nesly v souboji precizních obran a v pokračování dne otevřených dveří na trestné lavici. Hra se tak kouskovala a i nadále postrádalo dnešní utkání větší počet gólových příležitostí. Ta se naskytla domácím přesně ve 25. minutě, ale Hořčička schoval puk do lapačky. Do další šance si v dlouhé přesilovce domácích 5 na 3 najel Nedorost, ale z voleje přestřelil branku hostů. Trošku jako na cimbál zahrál na domácí branku Kostourek ve 33. minutě, kdy excelentní Bombicovu přihrávku z první napálil přímo do tyče Kamešovy branky. Hosté i zbytek třetiny dohráli v tlaku, jenže když už se dostali ke střele, radost jim zkazil Kameš. Ten vykryl i střelu Révaye, kterou si domácí brankář našel i přes klubko hráčů, které mu bránilo ve výhledu.

Branky přinesla až třetí třetina a trochu překvapivě se vedení ujali domácí. Ti sice v dosavadním průběhu hráli až druhé housle, jenže Kašák našel najetého Jecha, ten si ještě nabruslil před Hořčičku a našel skulinku mezi tělem a paží hostujícího brankáře. Našlápnutým domácím ještě pomohlo vyloučení Trefného, jenže další branka už do branky Hořčičky nepadla. Hosté dostali k vyrovnání příležitost dvou přesilových her, v té první však nic kloudného nevymysleli a ve druhé se o srovnání připravili sami. V čase 51:53 skončil kotouč z hole Jíry v brance, nemohl být ale uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Neuběhla však ani půlminuta a bylo srovnáno už definitivně. Od modré nízko položenou ránou srovnal Boušek. Hosté měli opět více ze hry a znovu jim k tomu pomohli svou nedisciplinovaností domácí. Štěstí však tentokrát stálo proti hostům, Charouskovi sjel v rozhodujícím okamžiku kotouč z hole a berounský stadión si tak mohl dvě minuty před koncem oddechnout.

Ačkoliv se nepodařilo hostům rozhodnout v normální hrací době, měli k tomu další dvě vyložené příležitosti i v prodloužení. V třetí minutě nastavení trefil Bouška pouze betony Kameše, o 23 vteřin později přemohl ležícího Kameše Kostourek, ale i tentokrát kotouč trefil pouze tyč domácího hrdiny. Definitivní verdikt nad dělbou bodů tak určil až souboj v samostatných nájezdech. I tentokrát však bohužel pro Chomutov zůstal Kameš pevný jako skála a v rozhodující chvíli uspěl. Hned v prvním pokusu uspěl Křesťan a poslal domácí do vedení, až v třetí sérii se podařilo srovnat hostům díky ráně Boušky, který kotouč propasíroval mezi betony Kameše. Pro radost hostů neměl pochopení Martin Tvrzník, který hned vzápětí trefil levý růžek branky a rozhodl. Bouška totiž napodruhé na Kameše nevyzrál a domácí gólman symbolicky ukončil utkání efektním zákrokem lapačkou.