Chomutovu končí sezóna, brněnské Kometě podlehl 4:3 na zápasy

Napsal 10.03.2009 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Semifinálová série mezi Kometou Brno a KLH Chomutov pokračovala sedmým, rozhoduhjícím zápasem v Rondu. Kometu poslal do vedení Lubomír Korhoň a vnesl tak na hokejky spoluhráčů potřebný klid. Brno bylo po celý zápas lepším týmem a několikrát nebezpečně ohrozilo výborně chytajícího Hanuljaka. Když se čtyři minuty před koncem dokázal prosadil Kamil Brabenec, tak bylo o zápasu rozhodnuto. Chomutovu nepomohla ani power-play, ba naopak. V ní ujel opět Korhoň a pečetil tak stav utkání. Kometa postupuje do finále, Chomutovu naopak sezóna končí.
SF7 út 10.3.2009
KOM
3:0(1:0, 0:0, 2:0)
Kometa
Hylák (Horčička) - Zubíček, Koma, Kántor, Lhotský, Křetínský, Kempný, Morava, David - Polodna, Kostourek, Haluza - Brabenec, Pucher, Korhoň - Vondráček, Barus, Dlouhý - Sedlák, Padělek, Klimt
Hanuljak – Nikolov, Grof, Révay, Všetečka, Ťupa, Bombic, Trefný, Toivonen – Hlinka, Skořepa, Květoň – Eiselt, Mikšovic, Jíra – Hašek, Jeslínek, Míka – Gombár, Polanský, Tauš

Sedmý zápas semifinálové série je za námi a rozhodl o druhém finalistovi první ligy. Stala se jím brněnská Kometa, která vyhrála poslední duel 3:0. Za vítězstvím šla od samého začátku a Chomutovu příliš šancí nepovolila. Naopak, nebýt skvěle chytajícího Miroslava Hanuljaka, mohlo být o vítězi rozhodnuto ještě dříve.

Stejně jako v předchozích zápasech začala Kometa aktivněji. Jako první se do gólové šance dostal Kamil Brabenec a po něm Lubomír Korhoň. Jakoby tím naznačili, že právě oni svými brankami rozhodnou celý zápas. Tentokrát však v těsné blízkosti brankoviště neprotlačili kotouč přes Hanuljakův beton. V 7. minutě už tak úspěšný chomutovský brankář nebyl. To našel Petr Polodna přihrávkou z rohu volného Lubomíra Korhoně, který bez rozmýšlení napálil puk pod břevno – 1:0.

Kometa po vstřelené brance dále pokračovala v tlaku, Chomutov ale věděl, že má dost času na vyrovnání. Povést se to mohlo Mikšovicovi s Jírou, kteří ujeli do brejku na jediného Roberta Kántora, ale ani přesila jednoho hráče ke gólu nepomohla. Kántor stačil tečovat jejich přihrávku a Jíra nezvládl kotouč zkrotit tak, aby mohl více ohrozit brankáře Hyláka. Chomutov dostal ke konci třetiny šanci přesilové hry, ale k ničemu vážnějšímu se nedostal. Minutu před koncem pak po akci Puchera, kterou dotahoval do konce Korhoň, si Chomutovští málem dali vlastní branku. Puk ale Hanuljak stihl zastavit dřív, než přejel brankovou čáru.

Druhou třetinu načala šance Romana Vondráčka, který se svojí postavou mrštně proskočil mezi dvěma obránci a hákován sám před brankářem stihl zakončit bekhendem. Faul se však nepískal. Druhá část byla hodně vyrovnaná. Chomutov dostal další dvě přesilovky, ale ani jednu nevyužil k vážnější šanci. Těsně před koncem druhé dvacetiminutovky se do šance dostal dnes velice aktivní Marian Morava, ale ideální Pucherův pas mezi kruhy v gól přetavit nedokázal. Po čtyřiceti minutách za stavu 1:0 pro Brno byl zápas stále otevřený.

I do třetí části vstoupili domácí aktivněji. V rozmezí jedné minuty byli před Hanuljakem sami Roman Vondráček s Přemyslem Sedlákem. I tentokrát si mladý objev v chomutovské brance s vyloženými šancemi poradil. Už to vypadalo, že nemohoucnost brněnských hráčů proměnit vyložené šance je může přijít draho. Potvrdila to i další gólovka Mariana Moravy, který se v tomto zápase dostal do více šancí, než za celou sezónu. Tvrdý bek si opět vylámal zuby na Hanuljakovi, který držel akcie svého týmu stále kolem plusových hodnot. Chomutov se snažil ohrozit Hyláka, ale větší šance si nevypracoval. Většinou střely od modré končily mimo branku nebo nahození v Hylákově lapačce.

V závěru, kdy se měl lámat chleba a chomutovský tlak stoupat za cílem vyrovnání, přišla nenápadná akce Kamila Brabence, který se s pukem natlačil zpoza branky až do brankoviště a tam nadvakrát propasíroval kotouč přes ležícího Hanuljaka za brankovou čáru – 2:0. Hned poté mohl definitivně rozhodnout Radek Dlouhý, ale v samostatném úniku mu puk ujel do rohu.

Severočeši se dvě minuty před koncem odhodlali ke hře bez brankáře a tento vabank přinesl třetí a poslední branku Komety, potažmo celého zápasu. Lubomír Korhoň dostal od Kamila Brabence puk podél mantinelu a se zamířením do prázdné branky neměl příliš mnoho starostí. Svojí druhou brankou uzavřel skóre celého zápasu na 3:0 a stav série na 4:3 pro Brno.

Nesmírně vyrovnané duely tedy rozhodla brněnská Kometa na svém ledě až v posledním možném zápase. Oběma týmům patří hold, protože ze sebe vydaly maximum a předvedly pravé hokejové bitvy, jaké se na play off sluší.