Ml. Dorost - reportáž

Další derby pro Chomutov! Mladší dorostenci si v SD ARÉNĚ poradili s Litvínovem

Napsal 15.11.2015 Michal Luxa, Petr Kouba
C h o m u t o v - V šestnáctém kole ELIOD extraligy mladšího dorostu přehráli Piráti na svém ledě sousední Litvínov, který porazili 6:3. O branky Chomutova se dvakrát postarali Jakub Lauko a Kryštof Oušada, k nímž se postupně přidali jedním zásahem Filip Mežnar a Vít Seemann.
16.kolo ne 15.11.2015
CHM
6:3(2:0, 2:2, 2:1)
LIT
Chomutov
Běluha – Záruba, Jungvirt, Procházka, Seemann, Zeman, Jarý, Krchňák, Psar – Bajer, Mežnar, Lauko, Jaroš, Breczko, Benda, Ouřada, Brandner.
Litvínov
Pejsar – Žitek, Jonák, Šubrt, Čapek, Bártek, Kitzberger, Žižka - Dufek, Jindra, Vacín, Bartoš, Berka, Jouza, Svoboda, Puczek, Kysela, Šarlinger, Pech, Kubát.

Branky a nahrávky

Chomutov
5. Ouřada (Brandner), 7. Seemann (Mežnar, Procházka), 27. Lauko (Záruba, Psar), 40. Ouřada (Lauko, Brandner), 57. Mežnar (Záruba, Procházka), 59. Lauko
Litvínov
28. Kitzberger (Berka), 37. Dufek (Bártek), 41. Vacín (Svoboda)

Statistiky

Vyloučení
3:3
Využití
0:0
V oslabení
0:1
Střely na branku
39:21
Diváci
100
Rozhodčí
Hlinka – Ševic, Votrubec

Shrnutí

Hned ve druhé minutě první třetiny ohrozil Puczek Běluhu. Minutu a půl poté měl Pejsar problém se střelou Procházky. V čase 4:26 otevřel skóre Kryštof Ouřada, který z pravého kruhu střílel z první - 1:0. Dvě minuty uplynuli a přišel druhý gól, když Vít Seemann prostřelil od modré vše, co mu stálo v cestě - 2:0. Čtyři minuty před koncem nevěděl brankář Litvínova o puku. Ten se nakonec objevil v rohu kluziště.

Ve druhé periodě, konkrétně ve čtyřiadvacáté minutě střílel Jaroš do pravého rohu Pejsarovi klece, ten stačil puk vyrazit. 26:30 a třetí gól Pirátů. Jakub Lauko dostal přihrávku od Richarda Záruby a střílel z pravého kruhu do odkryté klece - 3:0. O minutu později ujel Josef Kitzberger sám na Běluhu a prostrčil mu puk mezi betony - 3:1. V polovině zápasu trefil Patrik Pech pouze tyč domácí svatyně. O tři minuty později Kryštof Ouřada obral soupeře o puk a následně ohrozil soupeřovu branku. V pětatřicáté minutě ujížděli litvínovští ve 2 na brankáře, ale Jouzovi nesedl rychlý pas od spoluhráče. 36:33 a Litvínov snižující na rozdíl jediné brakny. V oslabení ujel Ondřej Dufek a přesnou střelou vsítil gól - 3:2. Vteřinu před koncem druhé třetiny se po zmatku v obraně Litvínova prosadil Kryštof Ouřada, jenž se střelou z první nemýlil - 4:2.

Do třetího dějství vstoupili lépe hosté, kteří vstřelil okamžitě góla, když si Přemysl Svoboda vyměnil puk s Lukášem Vacínem, jenž se trefil přesně pod víko - 4:3. V čtyřiačtyřicáté minutě trefil Dufek tyč domácí klece. V čase 56:37 střílel Richard Záruba od modré a jeho pokus úspěšně dorážel Filip Mežnar - 5:3. Minutu a půl před koncem kosmeticky upravil skóre Jakub Lauko, který využil chyby Josefa Kitzbergera - 6:3.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Hejcman (Piráti Chomutov): „Vybojované vítězství za které jsme rádi. Litvínov podal výborný výkon, takže to vítězství potěší a doufáme, že budeme pokračovat na vítězné vlně.“

Radim Skuhrovec (HC Litvínov): „Bohužel jsme dneska prohráli. Po několikáté si říkáme, že zápas trvá 60 minut a musíme hrát 60 minut. Dostali jsme nešťastnou branku na konci druhé třetiny. Kluci se dostali spátky do zápasu, ale už bylo pozdě.“