9. třída - reportáž

Devátá třída nestačila na neporažený Salcburk, držela se dvě třetiny

Napsala před 3 dny Kateřina Kundertová
Piráti přivítali v desátém kole extraligy devátých tříd dosud neporažený Salcburk, který roli favorita potvrdil i pod vrcholky Krušných hor. Hosté si díky dvěma slepeným gólům vytvořili náskok, který korigoval během přesilové hry Daniel Šabaka, ale více spoluhráčů už se k němu nepřidalo. Piráti se však dál drželi až do závěru druhé třetiny, kdy však hosté odskočili do dvougólového náskoku a v závěru ho ještě zvýraznili. Chomutovští prohráli počtvrté v řadě.
10.kolo so 19.10.2024
1:5(1:2, 0:1, 0:2)
SAL
Matiunin — Sinu, Ševčík, Šabaka, Štolfa, Pronin, Mahlej — Jíra, Murtuzalijev, Sedlák, Jansa, Dondit, Moskvitin, Schnierer, Hečko, Vavřík
Salzburg
Hudritsch — Marceta, Hergert, Funk, Giese, Frank, Filippitsch — Latusa, Stamms, Bär, Gritznig, Berezhnov, Spielmann, Križanovič, Sisik, Bertignoll, Brandstätter

13. Šabaka (Jíra)
Salzburg
8. Funk (Križanovič, Filippitsch), 10. Sisik (Spielmann, Giese), 39. Stamms (Križanovič, Bertignoll), 55. Latusa (Brandstätter, Gritznig), 59. Frank (Latusa, Brandstätter)

7:4
0:1
0:0
17:45
50
Bláha – Pátek, Kanický

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Na Salcburk jsme se důkladně připravili a jsme rádi, že si s takhle kvalitním soupeřem můžeme zahrát. Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale udělali jsme zbytečný faul při dobruslování bekčeku, což soupeř potrestal a vzápětí odskočil na dva góly. Hrálo se mu potom lépe. Naštěstí se nám podařilo snížit a mohli jsme i srovnat, jelikož jsme velmi dobře sehráli přesilovou hru, ale nepovedlo se nám to. Na konci druhé třetiny jsme sehráli výborně dvojnásobné oslabení, ale bohužel jsme v jeho poslední vteřině dostal gól na 1:3. Pak už jsme neměli sílu proti takhle kvalitnímu soupeř snížit. V závěru nás Salcburk potrestal ještě dvěma góly, ale za zápas jsme rádi. Kluci aspoň viděli, kam až se dá výkonnost posunout. Je to pro nás motivace do další práce.“