DOROST - reportáž

Dorostenci nasázeli Sokolovu osmičku, kterou z poloviny obstaral Filip Nastoupil

Napsala 13.10.2023 Kateřina Kundertová
Práti si dlouhou přestávku vyplnili předehrávkou čtrnáctého kola dorostenecké ligy a parádně si v ní proti Sokolovu zastříleli, když se zastavili až na osmi gólech. Polovinu z nich obstaral Filip Nastoupil, jenž zaznamenal i čistý hattrick a výrazně se podílel na třetí chomutovské výhře v řadě. Brankář Simon Pešout ve svém prvním dorosteneckém duelu inkasoval jedinkrát v polovině závěrečné třetiny během vlastního oslabení.
14.kolo pá 13.10.2023
8:1(2:0, 2:0, 4:1)
SOK
Pešout — Š. Kříž, Malcovský, Procházka, Heller, Pokorný, Havlík — Nastoupil, Jáchym, Vaněk, Peksa, Váňa, Havlíček, Ekrt, Čermák, Horák, Karjakin, Chládek
Baník Sokolov
Novák — Naď, Herout, Roštejnský, Bečka, Fišer, Hudský, Smatana, Hynek — Sztolarik, Skála, Moulis, Dulovec, Hanek, Milička, Mičík, Kratejl, Vykoupil

3. Peksa (Jáchym), 4. Čermák (Pokorný), 36. Nastoupil (Peksa), 39. Nastoupil (Kříž), 43. Nastoupil (Kříž), 50. Havlíček (Peksa), 53. Havlíček (Čermák, Ekrt), 54. Nastoupil (Malcovský)
51. Skála

6:6
4:0
0:1
100
Červenka – Bublová, Kubas

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Proti Sokolovu jsme měli dobrý vstup do utkání a hráli jsme aktivně, z čehož vyplynulo naše vedení o dva góly. V první desetiminutovce prostřední třetiny jsme byli hodně vylučovaní a dostali se až do oslabení tří proti pěti, ve kterém nás podržel gólman. Kluci to ubránili. Na konci druhé třetiny jsme stáhli hru na dva útoky, podařilo se nám odskočit na 4:0, což bylo pro celý zápas klíčové.“