DOROST - reportáž

Dorostenci ve třetím semifinále dohnali manko, ale v prodlužení Havlíčkovu Brodu podlehli

Napsala 24.03.2024 Kateřina Kundertová
Semifinálová série ligy dorostu mezi Chomutovem a Havlíčkovým Brodem se z Krušných hor za stavu 1:1 přesunula na Vysočinu, kde se nerozhodlo během šedesáti minut. Úvod zvládli lépe domácí, kteří ubránili dvě oslabení a pak získali během minuty dvougólové vedení. Snížit ještě do konce úvodní periody stihl Oliver Kharboutli, na něhož v polovině základní hrací doby navázal Samuel Peksa a poslal duel do prodloužení. To netrvalo ani minutu, když si mečbol vybojovali Bruslaři.
SF3 ne 24.3.2024
BHB
3:2p(2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)
Havl. Brod
Humplík– Konvalina, Rasocha, Kopecký, Mečiar, Frantl, Teml, Duben – Vaněček, Lédl, Brožek, Čech, Čapek, Tecl, Hrodek, Kraučuk, Makovec, Suchý
Civiš – Š. Kříž, M. Beran, Malcovský, Procházka, Pokorný, Heller – Nastoupil, Chládek, Peksa, Váňa, Novák, Havlíček, D. Beran, Čermák, Horák, Kharboutli, Karjakin

Havl. Brod
12. Vaněček (Brožek), 13. Čapek (Kopecký), 61. Kraučuk (Lédl, Duben)
19. Kharboutli (Kříž), 31. Peksa (Pokorný, Chládek)

8:4
0:1
0:0
Maršálek – Rakušan, Kučera

Petr Jíra (Piráti Chomutov): Začali jsme utkání aktivně, měli jsme šance a střelby ze situací jedna na jedna. Gól dal ale Havlíčkův Brod a vzápětí bylo signalizované vyloučení, během kterého byla sražená střela, takže jsme prohrávali během minuty 0:2. Trochu jsme vypadli ze hry, ale postupně jsme se zklidnili a začali hrát dobře, podařilo se nám snížit. Ve druhé třetině jsme srovnali na 2:2. Ve třetí třetině už to byl boj. V závěru jsme měli hodně šancí a hráli hodně přesilovek, gól už byl na spadnutí, ale nepovedlo se nám ho dát. Na začátku prodloužení jsme udělali chybu, soupeř jel sám na bránu a rozhodl.