Drama rozluštila až poslední třetina

Napsal 29.09.2007 Lucie Vítková
C h o m u t o v - Hokejisté KLH Chomutov se vrátili na vítěznou vlnu, když v sobotním utkání sedmého kola porazili na domácím ledě Havlíčkův Brod. Hosté z Kotliny drželi naději na body do dvaapadesáté minuty, kdy prohrávali pouze o branku. Definitivně jejich snahu však záhy uťal Kostroutek, jenž zvýšil stav pro Chomutov. Severočeši nakonec porazili soupeře poměrem 4:1 a upevnili si prvenství v průběžném pořadí tabulky západ.
7.kolo so 29.9.2007
4:1(0:1, 2:0, 2:0)
HBR
Horčička - Révay, Ťupa, Bombic, Trefný, Březina, Černý, Chatrnúch, Malinský - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Miškovic - Jeslínek, Stehlík, Hašek - Tauš, Heinisch, Havlůj
Havl.Brod
Furch - Jelínek, V. Kadlec, Pavlík, O. Staněk, J. Šulc, Vyhlídal - Borovanský, M. Čermák, Dušátko - Endál, Florián, Hodek - Holec, Kreuzer, V. Kubeš - Malát, Ondráček, Sklenář - Třetina, Varga

Úvod souboje o prvenství v západní skupině první ligy obstarala domácí početní výhoda, jelikož na trestnou lavici usedl exchomutovský Martin Malát. O pár chvil později byl vyloučen na druhé straně Milan Kostourek a hrálo se ve čtyřech na obou stranách. Ve zkrácené výhodě se pěkně uvolnil Kubeš, ale Horčičku zachránila tyč. Poté začali přebírat iniciativu bílomodří. V největší příležitostech však ani Kostourek, ani Jíra hostující branku z dobrých pozic netrefili. Následovalo několik vyloučení na obou stranách. Ve čtrnácté minutě usedl za „katr“ domácí Chatrnúch a Rebelové nabídnutou výhodou nepohrdli. Po rychlém přesunu kotouče z rohu na modrou čáru našel přesnou střílenou přihrávkou Staněk před brankou osamoceného Jakuba Šulce, který propálil bezmocného Horčičku - 0:1. V první třetině se již nic podstatného neurodilo, a tak byli hosté z Vysočiny o krok napřed.

Do druhé části nastoupili Severočeši s velkým nasazením a odměnou jim byla vyrovnávající branka již ve druhé minutě. Michal Jeslínek si našel odražený kotouč a pohotovou střelou zápěstím vymetl levý horní růžek Furchovi branky -1:1. Domácí jako by první branka ještě víc nabudila a hostující brankář se měl co ohánět, aby zůstal stav nezměněn. Zejména proti dobře kombinujícím Kostourkovi s Bouškem musel vytáhnout bravurní zákrok, když druhý jmenovaný střílel do odkryté klece. Stejně skvělý zákrok si připsal i o chvíli později, kdy Hašek krásným pasem zpoza branky našel osamoceného Stehlíka na brankovišti. Jeho střelu do prázdné branky vyřešil Furch včasným skluzem. V polovině utkání putoval k časoměřičům Kadlec za hákování a bílomodří dokázali tento přestupek bleskurychle potrestat. Již po sedmi vteřinách nabil Chatrnúch na modré Ondřeji Malinskému, jehož bombu zastavila až síť v hostující brance - 2:1. V závěru uháněl ze strany sám na Furcha Polodna, ale jeho střela se jen „otřela“ o tyč a skončila v rohu kluziště.

Vstup do třetí třetiny obstaralo dvounásobné vyloučení na chomutovské straně. Nejprve byl vyloučen Hašek za podražení a o šest vteřin po něm jej následoval i Ťupa za vražení. To vše ještě umocnilo potrestání dalšího z domácích. Josef Révay dvě minuty koreček, zněl verdikt. Rebelové ač nastěhování před Horčičkou toho moc vymyslet nedokázali, a tak bílomodří zřejmě klíčový moment utkání zvládli. Naopak deset minut před koncem základní hrací doby si nedovoleně počínal hostující Staněk a Milan Kostourek dokázal v nepřehledné situaci před brankou dopravit kotouč za Furcha - 3:1. V čase 55:02 šli Severočeši opět do tří. Na trestné lavici již chvíli pobýval Mikšovic, jehož následoval i Révay. Ale ani druhou výhodu 5 na 3 Rebelové nezužitkovali, a tak ve chvíli kdy byli domácí kompletní, vytvořil v rohu kluziště hrubku hostující brankář Furch, puku se zmocnil Milan Kostourek a přesným pasem našel před prázdnou klecí osamoceného Stanislava Mikšovice, který uzavřel střelecký účet dnešního utkání - 4:1.

Vladimír Petrovka (Chomutov): „Myslím si, že jsme celý zápas odehráli velmi kvalitně, ačkoliv jsme prohrávali, tak jsme dokázali hrát celý zápas velmi koncentrovaně a dobře do obrany. Bohužel jsme nedokázali proměnit dobré šance, které jsme měli během utkání, což nás stálo klidnější vývoj utkání. Klíčovým momentem bylo za stavu 2:1 ubránění dlouhé přesilovky pět na tři a naše následná branka na 3:1. Mužstvo dneska podalo kvalitní výkon a patří jim za to dík.“

Petr Novák (Havlíčkův Brod): „Viděli jsme kvalitní utkání, které mělo náboj a bylo dramatické až do konce. Rozhodlo to, že se domácí lepé zhostili početních výhod. Nejen, že v nich dokázali vstřelit klíčové branky utkání, ale také je dokázali lépe ubránit. Takže si myslím, že právě tyto momenty utkání rozhodly.“