Druhé derby pro Litvínov, který Piráty zlomil v poslední desetiminutovce

Napsal 30.10.2016 David Panuška
C h o m u t o v - V rámci sedmnáctého kola Tipsport extraligy přijel na led SD ARÉNY nedaleký Litvínov. Piráti se zásluhou Ivana Humla dostali do vedení. O to přišli ve druhé třetině, když se během pěti minut prosadili František Lukeš a Martin Hanzl. Ve třetí třetině sice vyrovnal znovu Ivan Huml, ale Lukáš Válek dvě minuty na to vrátil vedení svému celku. Tečku za utkáním poté udělal svou druhou brankou Martin Hanzl.
17.kolo ne 30.10.2016
2:4(1:0, 0:2, 1:2)
LIT
J. Laco – Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, Mrázek, Kudělka – Skokan, Huml, Vondrka – Kaše, V. Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Sklenář – Hřebejk, Chlouba, Poletín.
Litvínov
Janus – Kubát, Gula, Sörvik, T. Pavelka, Z. Sklenička, Kokeš, F. Pavlík – Lukeš, V. Hübl, Stříbrný – J. Černý, R. Hanzl, M. Hanzl – Trávníček, Reichel, M. Hořava – J. Doležal, Válek, Jurčík.

6. Huml (Poletín, Rutta), 50. Huml
Litvínov
25. Lukeš (V. Hübl, Sörvik), 30. M. Hanzl (Z. Sklenička, R. Hanzl), 52. Válek (M. Hořava), 59. M. Hanzl (J. Černý)

Hodek, Pražák – Bláha, Špůr.

Úvodní šanci si v derby přichystali domácí. Kaše přesným pasem našel Růžičku před bránou, následná střela ale trefila jen betony připraveného Januse. Neúspěch nemusel Piráty mrzet, protože v šesté minutě se v přesilové hře prosadil IVAN HUML. Po neúspěšné první dorážce to byl právě on, kdo poslal puk do sítě – 1:0. Ihned po rozehrání ovšem mohli vyrovnat Litvínovští. Martin Hanzl převzal puk před bránou, kde ale nevyzrál bekhendovou kličkou na Laca.

Verva pokračovala ve snaze vyrovnat v polovině třetiny. Martin Hanzl tentokrát zkusil zakončení přes obránce. Razantní střela jen označkovala masku chomutovského brankáře. Vzápětí mohli navyšovat Chomutovští. Čerstvý reprezentant Kämpf se mrštně prodral mezi protivníky a zkusil přehodit položeného Januse. Kotouč ovšem nezvedl ideálně a trefil beton.

Druhou část hry zahájil Litvínov přesilovou hrou. Dobře bránící domácí v ní ale odolali. Piráti se snažili navázat na aktivní hru z první třetiny, v pětadvacáté minutě však udeřili hráči Vervy. FRANTIŠEK LUKEŠ zpracoval složitou přihrávku a našel mezeru pod betonem – 1:1. Vyrovnání vehnalo hostům vítr do zad. Již o pět minut později Litvínov po skončení své přesilové hry získal vedení. Tvrdá střela od modré byla šťastně tečována MARTINEM HANZLEM a puk skončil v síti – 1:2.

Odpovědět mohl Chomutov v podstatě ihned. Dělová rána Skinnera z modré mířila na bránu. Kotouč ale trefil jen její tyč. Po vyloučení Kämpfa měli hosté další příležitost ke vstřelení branky. Oslabení ovšem v tomto zápase Piráti zvládali na výbornou a soupeři tedy nedovolili odskočit o dvě branky.

V poslední třetině se Chomutov pomalu dostával zpět do tempa. V osmačtyřicáté minutě mohl srovnat Kaše, jehož střelu do prázdné brány zastavil obětavý obránce. Dvě minuty na to se domácím přeci jen zadařilo. Dorážku totiž v další gól proměnil opět IVAN HUML, který bekhendem přehodil ležícího Januse – 2:2. Reakce Litvínova na sebe nenechala dlouho čekat a ve dvaapadesáté minutě využil nabídky v podobě přihrávky zpoza branky LUKÁŠ VÁLEK - 2:3.

Domácí vložili veškeré úsilí do útoku. Hosté ale výborně bránili střední pásmo. Navíc podnikali nebezpečné protiútoky. Akce Lukeše a Jurčíka skončila tyčí, následný únik Robina Hanzla s MARTINEM HANZLEM se ovšem povedl a Verva odskočila do dvoubrankového vedení – 2:4. Piráti ještě v poslední půl minutě zkusili hru bez brankáře, nicméně prohru odvrátit nedokázali a za konečného výsledku 2:4 zamířili tři body do Litvínova.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Zápas pro nás začal celkem dobře. Z první přesilové hry jsme dali gól. Bohužel se momentálně trápíme s koncovkou. Máme sice šance, ale nedáme z nich góly. Ve druhé třetině jsme právě šance měli, ale přišly chyby a soupeř jich dokázal využít. Po vyrovnání na 2:2 jsme se snažili rozhodnout zápas. Bohužel další chyba v obranném pásmu rozhodla proti nám.“

Darek Stránský (HC Verva Litvínov): „Již po několikáté jsme do utkání nevstoupili dobře. První třetina opravdu nebyla odpovídající. Chyběl nám pohyb a vůbec jsme se nedostávali do tlaku. Ve druhé části jsme se zvedli a utkání otočili, vedli jsme dva jedna a celkově se třetina povedla. Třetí dvacetiminutovka začala tím, že jsme se dostali pod tlak a z toho vyplynul gól na 2:2. Jsme nyní produktivní a máme dobré protiútoky. Z toho jsme těžili i v poslední části zápasu, kdy jsme dali třetí a čtvrtý gól. Naše produktivita byla opět dobrá, a proto jsme vyhráli.“