Druhý zápas vyšel lépe Třebíči

Napsal 16.02.2004 Martin Bocian, David Dinda
C h o m u t o v – Dlouho to vypadalo, že chomutovští hokejisté i podruhé během dvou dnů Třebíč porazí. Opak byl nakonec pravdou. Stejně jako včera vyhráli domácí první třetinu 2:0. Na začátku druhé části hosté snížili, ale Chomutov opět odskočil na dvou brankový rozdíl. Ve 38. minutě snižoval na 3:2 Černý, ale když ve třetí třetině opět zvýšil Kostourek, zdálo se, že KLH dovede zápas do vítězného konce. V závěru zápasu se ale na třebíčskou stranu přiklonilo štěstí a třemi brankami otočila průběh zápasu. Poslední trefu přidali hosté do prázdné branky. Série se tak za stavu 1:1 přesouvá do Třebíče.
ČF2 po 16.2.2004
4:6(2:0, 1:2, 1:4)
TRE
Fikrt (59. Podolka) - Nosek, Plaček, Maleček, Trefný, Szakal, Liška, Ambrož, Dráb - Jeslínek, Šíp, Boušek - Jíra, Charousek, Kostourek - Mikšovic, Koláček, Polodna - Martenek, Slavík, Hahn
Třebíč
Luňák - Černý, Kališ, Kučný, Horák, Hrbáček, Mazanec, Spitzer - Kaňka, Žiška, Holý - Fryauf, Oliva, Hrůza - Wolf, Sobotka, Caha - Květoň

Už od úvodní minuty druhého zápasu čtvrtfinálové série byla vidět zcela odlišná taktika soupeře z Vysočiny. Tvrdé zákroky, často až za hranicí pravidel rozhodčí po celý zápas přehlížel a naopak trestal sporné zákroky domácích. Ve 4. minutě poprvé vážně zahrozila Třebíč, když kapitán Žiška trefil tyč domácí branky. O tři minuty později našel Boušek od zadního mantinelu Šípa, jeho střelu ale Luňák s bravurou zlikvidoval. Chomutov si vytvořil tlak a na začátku 14. minuty se poprvé radoval ze vstřelené branky. Boušek nahrál mezi kruhy Šípovi a ten rozvlnil síť v třebíčské brance - 1:0. Hned o minutu později si pro domácí diváky připravil parádu Michal Jeslínek, který po kolmé přihrávce Trefného elegantně prokličkoval mezi dvěma obránci a blafákem poslal kotouč do sítě - 2:0. Pár vteřin poté se Jeslínek blýsknul tentokrát při obranném zákroku, když na poslední chvíli vypíchnul puk z hole unikajícího Wolfa. S následným druhým pokusem Wolfa si pak poradil domácí gólman Fikrt.

Po necelých dvou minutách prostřední části hry snížila Horácká Slavia na rozdíl jediného gólu, velkou zásluhu na tom měl čárový rozhodčí který přiťukl bruslí kotouč přímo na hůl Kučného, který se vracel z trestné lavice a ujížděl tak sám na Fikrta - 2:1. Hostující radost však netrvala dlouho, ve 26. minutě pálil od modré čáry Maleček a Kostourek dorazil jeho pokus až za Luňákovo záda - 3:1. Pak zahrozil, dnes velmi aktivní, Wolf, ale Fikrt kotouč vyrazil mimo ledovou plochu. Pak vzali otěže utkání do svých rukou muži v pruhovaném. Nejprve mylně vyloučili Charouska za držení hole, o minutu později hlavni sudí pouze rozpažil při podražení Kostourka a vrcholem jejich vystoupení byl moment ze 31. minuty, kdy domácí útočník Koláček dostal po odpískání pěstí od jednoho z třebíčských hráčů a rozhodčí paradoxně poslal na trestnou lavici právě domácího útočníka a nabídl tak Třebíči přesilovku pět proti třem. To však nebylo vše, následně chtěl sudí své sporné výroky vykompenzovat a tak nejprve za hru vysokou holí poslal na trestnou lavici Kaňku a pár chvil poté za faul na Jeslínka znovu trestal třebíčského hráče. V přesilové hře tvrdě pálili Nosek a Szakal, ale ani jedna rána se mezi tyče nevešla. Ve 37. minutě se ve velké šanci ocitl aktivní Jeslínek, po akci byl krosčekován, ale sudí k nevíře všech diváků poslal na trestnou lavici domácího obránce Noska za následnou strkanici. Nabídnutou přesilovku Třebíč využila, krásnou kombinační akci zakončil Černý do odkryté branky - 3:2. Na ledě čím dál tím více docházelo ke strkanicím, čemuž svými výroky notně pomáhali všichni tři sudí.

Ve třetí třetině pokračovali sudí v nasazeném tempu a ve 43. minutě opět neviděli faul třebíčského hráče, který podrazil Bouška při útočné akci. Na druhé straně nevyzrál Sobotka na Fikrta. Ve 47. minutě byl v útočném pásmu evidentně držen Mikšovic, sudí zůstává znovu naprosto chladným, to už v klidu nenechalo domácí střídačku ani diváky, kteří zasypali led odpadky. Nepřízeň sudích vyhecovala domácího útočníka Kostourka, který se po pravé straně protlačil přes obránce a jednou rukou se štěstím zasunul puk pod ležícího Luňáka - 4:2. Deset minut před koncem utkání tak mělo být rozhodnuto, jenže osud tomu chtěl jinak. V 51. minutě totiž znovu snížil Holý, který Fikrtem vyraženou střelu dopravil do branky - 4:3. Po třiceti vteřinách zastavil Plaček nedovoleně Hrůzu a Chomutov hrál ve čtyřech. Na konci přesilové hry unikl Sobotka a přes ležícího Fikrta velice jednoduše vyrovnal - 4:4. Čtyři minuty před koncem navíc hostující Caha dotlačil kotouč znovu za Fikrtova záda a poslal Třebíč poprvé do vedení - 4:5. Hned po následném vhazování byli za potyčku vyloučeni Hrůza s Mikšovicem, trenér Kýhos si tak tři minuty před koncem třetiny vyžádal oddechový čas a rozhodl se pro power play. V té domácí uzamkly soupeře ve vlastním pásmu, největší šanci měl Szakal, ale jeho tvrdá rána skončila jen na boční síti a následně Jíra netrefil kotouč. A tak skóre symbolicky zpečetil do prázdné branky Žiška - 4:6.

Vladimír Kýhos (Chomutov): Třebíč dnes hrála svůj typicky tvrdý hokej. My jsme doplatili na neproměňování šancí. Jeli jsme několikrát sami na bránu, ale nedali jsme. Deset minut před koncem, za stavu 4:2 jsme udělali několik školáckých chyb, kterých soupeř využil. Stav je 1:1 a my musíme alespoň jednou vyhrát v Třebíči.