Duel s Pantery rozhodly až samostatné nájezdy

Napsal 10.02.2007 David Matula
C h o m u t o v - Do Chomutova zavítali Panteři z Havířova a nezačali špatně, ovšem byli to domácí, kdo šel do vedení. Střelou v početní výhodě se prosadil Šíp. Následně v další výhodě poslal bílomodré do dvoubrankového vedení Heinisch. Panteři kontrovali Rozumem, ale na rozdíl dvou branek opět zvýšil Polodna. Hosté nesložili zbraně a ve dvou dvojnásobných početních výhodách dokázali srovnat. Nejprve snížil Zdeněk, aby sedm minut před koncem srovnal Galvas. V prodloužení diváci branku neviděli, a tak rozhodly samostatné nájezdy. Husarský kousek se povedl Ladislavu Bouškovi. Ten proměnil tři trestná střílení v řadě a rozhodl tak o bonusovém bodu pro Chomutov.
43. so 10.2.2007
4:3sn(2:1, 1:0, 0:2 - 0:0)
HAV
Horčička - Bombic, Chatrnúch, Černý, Trefný, Filip, Révay, Malínský, Nosek - Boušek, Šíp, Polodna - Kostourek, Mikšovic, Jíra - Havlůj, Heinisch, Tauš - Stehlík, Kajer, Polanský
Havířov
Novotný (jeden nájezd Šafránek) - Dresler, Galvas, Klimeš, Lašek, Peštulka, Vavruša - Fadrný, Brynecký, Heider, Kohler, Rozum, Seman, Sikora, Stavenský, Velecký, Zdeněk, Škoda, Žák

Chomutovští vstoupili do utkání bez trojlístku útočníků, konkrétně chyběli Jelínek, Charousek a Hašek. Havířovští začali bez respektu, ale Zdeňkův pokus trefil jen boční konstrukci a Vavruša, který objel Horčičku zakončil také nepřesně. Branku nepřineslo ani první vyloučení utkání, když za katr usedl domácí kapitán Radek Šíp. Ten hned po návratu z trestné lavice poprvé rozjásal domácí publikum. Od Ladislava Bouška převzal kotouč a střelou z mezikruží prostřelil Novotnýho – 1:0. Vzápětí byl vyloučen hostující Galvas a bílomodří šli do dvoubrankového vedení. Střelu Černýho od modré doklepl za bezmocného Novotného Martin Heinisch - 2:0. V polovině první třetině se neujala šikovná teč Mikšovice, při které ukázal hostující brankář dobrý postřeh. Povedenou tečí se prezentovali i Panteři, ovšem na rozdíl od domácího pokusu byli úspěšní. V početní výhodě nahodil kotouč před branku Galvas a jemnou tečí překonal Horčičku Petr Rozum - 2:1. Domácí vedení mohl v závěru zvýšit Polanský, ale jeho teč Kajerovi přihrávky skončila vysoko nad. Poslední slovo ale přeci jen patřilo hostům, ujíždějící Zdeňka ale stačil vyrušit Jíra.

Do druhé třetiny vstoupili domácí aktivně. Novotný musel čelit několika ošemetným situacím, zejména při střele Polodny mu přálo štěstí. Havířovští moc domácí jedničku v brance neohrožovali a tak přidali třetí branku domácí. Opět v početní výhodě doklepl puk do branky Petr Polodna - 3:1. Následovala šance Heinische, kterou bravurně lapil Novotný. Na druhé straně byl úplně sám před Horčičkou agilní Zdeněk, ale jak první tak i druhý pokus domácí opora dokázala bravurně pokrýt. Častá vyloučení přinášela příležitosti na obou stranách, ovšem ani jedno z mužstev nedokázalo žádnou z nich zužitkovat, a tak po dvou třetinách vedli domácí o dvě branky.

Do třetího dějství si přinesli Severočeši početní výhodu 5 na 3, ale vůbec se jim nepovedla a v následující klasické výhodě, ohrožovali Novotnýho střely Chatrnúcha a Bombice, při kterých měl hostující gólman řádnou dávku štěstí, jelikož při střelách nic neviděl a pokud ho zrovna kotouč netrefil, tak letěl mimo. Bohužel pro bílomodré hned po skončení početní výhody začali přebírat iniciativu hosté. Hodně jim tomu napomohlo několik vyloučení na domácí straně. Když deset minut před koncem usedli za katr skoro totožně Polodna s Revayem, naskytla se Panterům dlouhá dvounásobná početní převaha. Domácí dlouho odolávali, ale ubránit se nedokázali. Dvanáct sekund před koncem prvního trestu se trefil krásně pod „víko“ Jiří Zdeněk - 3:2. Chomutovské inkasovaná branka nakopla, ale při dobrých příležitostech Bouška a Kostourka pomohl hostům Novotný. Pět minut po snížení poslal rozhodčí domácí opět do tří, což způsobilo vlnu nevole v hledišti. Panteři ani tentokrát nabídnutou výhodou nepohrdli. Vavruša přiťukl Davidovi Galvasovi a ten trefil přesně horní růžek Horčičkovi branky - 3:3. Severočeši se nechtěli smířit se ztrátou bodů a začali vířit před Novotným, ten ovšem svou svatyni uhájil, při čemž mu v závěru ještě při střele Kostourka pomohlo břevno.

Utkání tak dospělo do prodloužení a bylo jasné, že domácí v tomto utkání minimálně bod ztratí. V samotném nastaveném čase se nic vážného nestalo a tak museli utkání rozhodnout samostatné nájezdy.

Jako první začali hosté, ale Fadrný trefil jen Horčičkovu připravenou lapačku. Za domácí zahájil Heinisch a střelou mezi Novotnýho chrániče se nemýlil. Srovnat se nepovedlo Galvasovi, který branku netrefil. Na druhé straně neuspěl ani Polodna, když jeho pokus o blafák přeťal Novotný hokejkou. Jako poslední Panter se rozjel Zdeněk a musel dát. Střelou pod Horčičkovu vyrážečku se mu to taky povedlo. V poslední sérii mohl rozhodnout Milan Kostourek, ale jeho střelu schoval Novotný v lapačce. Začínalo se znova. Tentokrát začali hosté jmenovitě Škoda. Ten se prosadil opět střelou pod Horčičkovu vyrážečku. Severočeši tak museli dát a proto vytáhli eso z rukávu Ladislava Bouška. Svůj první nájezd proměnil, když obdobně jako Heinisch trefil přesně skulinku mezi Novotnýho chrániči. Za Havířov se blafákem do bekhendu prosadil Fadrný a vrátil domácí do stejné situace jako před chvíli. Opět se rozjel Boušek a tentokráte střelou do levého horního rohu opět překonal hostujícího brankáře. Pokračovalo se tak dále a za Pantery se opět rozjel Fadrný, branku ovšem netrefil, a tak mohl rozhodnout opět Ladislav Boušek. Opět zvolil jiný typ zakončení a blafákem do forhendu překonal Novotnýho i potřetí za sebou a pro domácí získal bonusový bod.

Vladimír Petrovka (as. trenéra KLH Chomutov) : „Dneska to nebylo jednoduché utkání, hlavně v úvodu nás Havířov překvapil agresivní hrou a vytvořil si i dostatek šancí. Myslím si, že od 10. minuty jsme se zlepšili a začali hrát náš kombinační hokej, dokázali jsme proměnit některé přesilové hry. Za stavu 3:1 jsme soupeře trochu podcenili a hlavně v koncovce jsme nebyli dost důrazní. Ve třetí třetině hosté dokázali využít dvě přesilové hry pět na tři a ta ztráta bodu nás samozřejmě hodně mrzí.“