Důležité body zůstávají v Chomutově, Piráti porazili Mladou Boleslav

Napsal 26.02.2017 David Panuška, Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Pouze tři kola zbývalo odehrát před utkáním s Mladou Boleslaví a Piráti měli stále šanci na elitní šestku Tipsport extraligy. V první a druhé třetině vstřelili domácí po jedné brance, a výrazně tak nakročili ke zvládnutí utkání, což se jim nakonec povedlo a Mladou Boleslav porazili 3:1.
50.kolo ne 26.2.2017
3:1(1:0, 1:0, 1:1)
MBL
Laco – Dlapa, Flemming, Mrázek, Rutta, Skinner, Valach, Chalupa – Poletín, Huml, Vondrka – Tomica, Růžička, Kaše – Sklenář, Kämpf, Koblasa – Lauko, Račuk, Skokan
Ml.Boleslav
Maxwell – Voráček, Stříteský, Hanzlík, Kurka, Kučný, Hrdinka, Štich – Lenc, Musil, Hyka – Látal, Urban, Pacovský – Orsava, Klepiš, Žejdl – Pospíšil, Vampola, Pabiška

Pešina, Petružálek – Gerát, Hynek

Piráti do utkání vlétli a několikrát zaměstnali Maxwella v hostující brance. Ani jeden pokus ale za zády mladoboleslavského brankáře neskončil. Pokračovalo se aktivní hrou bez větších šancí na obou stranách. První branka padla až po třinácti minutách. Nahození Bretta Flemminga před brankou našel pohotový Dávid Skokan, který bekhendem otevřel skóre utkání – 1:0.

S jednobrankovým náskokem a minutovou přesilovkou vstoupili Piráti do druhé třetiny. Do šance se dostali ovšem až po jejím vypršení. Juraj Valach si najel před branku, kde ale mladoboleslavského brankáře nepřekvapil. Piráti v aktivitě pokračovali. David Kaše i Juraj Valach se zjevili před Maxwellem, americký brankář ale v obou případech skvěle zasáhl.

Na druhé straně to po přejetí pásma zkoušel Jakub Klepiš, vyrážečka Laca ale zafungovala ideálně. Do dobré šance se prodíral i Martin Látal, jeho bekhend na přední tyč ovšem neskončil v brance. Rychlé tempo pokračovalo, Maxwell byl pozorný proti dělovce Poletína. O pár sekund později si Marek Račuk před brankou stáhl puk, jeho rána ale byla ztečována nad branku.

I nadále se hrálo z jedné strany na druhou. Martin Látal posílal střílenou přihrávku do brankoviště, kde Lukáš Pabiška zakončoval nad branku. V následné přesilové hře se vytvořila skrumáž před Lacem, ani jeden z hostů ale puk za záda slovenského vicemistra světa 2012 nedostal. Domácí brankář měl i nutnou dávku štěstí. Přeci jen byla SD ARÉNA svědkem druhé branky. Druhá lajna Pirátů byla hodně aktivní a zasloužila se o druhou branku domácích. Na konci akce byl Marek Tomica, který z mezikruží vymetl pravou šibenici.

Středočeši vstoupili do třetí třetiny nejlépe jak mohli. Po minutě hry unikl Tomáš Hyka, který v cestě za gólem obešel dva obránce a střelou nad beton svou akci gólově zakončil. Piráti se pokoušeli odpovědět. David Kämpf dostal puk mezi kruhy, kde byl sám. Chomutovský odchovanec si počkal a zamířil k levé tyčce, Maxwell byl opět skvělý. Na druhé straně se v podobné pozici ocitl Pabiška, jeho bekhend ale skončil na betonech Laca.

V přesilové hře měl na hokejce vyrovnání Pavel Musil, v samostatném úniku ale skvěle chytajícího Laca nepřelstil. Boleslav poté hrála tři minuty před koncem třetí třetiny přesilovku, žádný z hráčů se ale neprosadil. Při hře bez brankáře zachytil rozehrávku Michal Poletín. Chomutovský útočník se sedm sekund před koncem zjevil sám před prázdnou brankou a nemýlil se. Piráti porazili Mladou Boleslav potřetí v sezóně.

Petr Martínek (Chomutov): „Viděli jsme klasické utkání play-off, nebylo moc na krásu. Jsou to pro nás dobré bodíky vzhledem k vývoji v tabulce. Několikrát nás podržel Jánko Laco, díky kterému jsme získali tři body.“

Boris Žabka (Mladá Boleslav): „My jsme se po dobrém výkonu z domácího zápasu proti Spartě připravovali, abychom proměnili šance. Nemohli jsme se dvě třetiny dostat do tempa, což možná bylo nějakou únavou, nevím. Ve třetí třetině jsme naskočili jedním gólem, ale potom jsme opět neproměnili dvě nebo tři vyložené šance, které nás stály zápas.“