Fantom Jekel trápil jihlavské střelce, Piráti zvítězili až díky třinácté sérii nájezdů

Napsala 28.08.2024 Redakce
Na moravské cestě čekal Piráty druhý zápas ve dvou dnech a znovu došlo na nájezdy. Zatímco s Třebíčí v Břeclavi to nevyšlo, tak s Jihlavou v Pelhřimově už ano. Mužstvo Martina Pešouta tak zvítězilo 2:1. Vítěznou trefu zaznamenal ve třinácté sérii Radek Havel, jenž byl jediným autorem gólu v dovednostní soutěži. V honbě za vítězstvím byl hlavním stavebním kamenem ale především Pavel Jekel, který tahal z rukávu jeden zákrok za druhým a přiváděl útočníky Dukly k zoufalství.
příp. (Pelhřimov) st 28.8.2024
JIH
1:2sn(0:0, 0:1, 1:0)
Jihlava
Žukov – Bilčík, Strejček, Ozols, Vovsík, Dundáček, Koštoval, Číhal – Štefančík, Kulda, Cachnín – Půček, Menšík, Vrhel – Harkabus, Toman, Havránek – Chvátal, Pořízek, Báťa
Jekel – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Němec, Ulrych, Poizl, Havel, Seemann – J. Svoboda, Vildumetz, Berka – T. Svoboda, Eret, Tůma – Guman, Hejcman, Fronk – Mála, Koblížek, Sklenář

Ondráček, Hort – Sapík, Polák

Už ve třetí minutě ujížděl sám na branku Tomáš Koblížek, jenž puk přenechal Františku Málovi. Ten byl atakovaný soupeřem, a tak jeho bekhendový pokus skončil na betonu Maxima Žukova. O čtyři minuty později byl v nebezpečném prostoru Radim Toman, jehož v klíčové fázi fauloval Dominik Sklenář. Odražený puk si našel ještě Vlastimil Bilčík, avšak Jekelův beton byl na místě.

V šestnácté minutě při vlastním oslabení vypíchl Tadeáš Svoboda puk soupeři a společně s Martinem Tůmou uháněli sami na brankáře Dukly. První zmíněný hráč to vzal na sebe a z levého kruhu orazítkoval bližší tyčku. V předposlední minutě první části byl před brankou zcela osamocený Stanislav Vrhel, jenž si protáhl hokejku mezi bruslemi a vystřelil do ramene chomutovského maskovaného muže.

Do prostřední dvacetiminutovky lépe vstoupil domácí celek, který ale dobře nevyřešil přečíslení tří proti jedinému obránci. O chvíli později přihrával do slotu Marcel Štefančík, ovšem Edgards Kulda netrefil puk ideálně a poslal jej vedle pravé tyče. V sedmadvacáté minutě zůstal mezi kruhy osamocený Šimon Baťa, ale Jekelova lapačka byla znovu na správném místě. Chvíli před polovinou zápasu si to mezi obránce namířil Petr Eret, který trefil jen Maxima Žukova, avšak odražený kotouč si z druhé vlny sebral Filip Eliáš, jenž mířil přesně mezi brankářovy betony – 0:1.

Ve dvaatřicáté minutě Tomáš Guman trefil hůl Stanislava Vrhela, jehož pokus chomutovský brankář vyrazil před sebe a poradil si i s následnou dorážkou. O chvíli později zůstal na zadní tyči osamocený Tomáš Havránek, jenž před odkrytou bránou minul. V závěru periody byl faulovaný Tadeáš Svoboda, který se sám rozjel k trestnému střílení. Mladý chomutovský útočník hledal místo nad vyrážečkou, s čímž jihlavský gólman počítal.

Šestadvacet vteřin po začátku závěrečné třetiny přišel odraz o zadní mantinel, kam Pavel Jekel nedosáhl holí, a tak přišla přihrávka před odkrytou branku, kde se nacházel Marcel Štefančík. Chomutovský brankář ještě skočil do brankoviště, ale s velkou dávkou smůly doputoval puk těsně za brankovou čáru – 1:1. V pětačtyřicáté minutě byl faulovaný Tomáš Havránek a hlavní rozhodčí znovu zkřížil ruce nad hlavou. Sám faulovaný útočník se rozjel k brance po levé straně a trefil vzdálenější tyč.

O dvě minuty později ujížděli Piráti do přečíslení. Celou situaci vzal na sebe Petr Eret, jenž zleva orazítkoval brankovou konstrukci. Ve čtyřiapadesáté minutě přihrával zadovkou kolem první tyčky Tomáš Koblížek. Ve správném prostoru zůstal Dominik Sklenář, avšak mezeru u tyče zacelil Maxim Žukov.

Jelikož se oba týmy domluvily, tak se okamžitě jezdily nájezdy. Dovednostní soutěž rozhodla až třináctá série, kdy padla první branka. K rozhodujícímu nájezdu se rozjel Radek Havel, jenž nic nevymýšlel a zamířil k levé tyči – 1:2.

TOP FOTO: Nela Dittrichová, hcdukla.cz

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): „Do zápasu jsme vstoupili s menšími změnami v sestavě. Některé z nich byly plánované, některé nečekané, které jsme museli řešit až dopoledne. První třetinu asi nemá cenu hodnotit. Tam jsme nastoupili hodně vlažně, ačkoliv to opticky vypadalo, že nějakou převahu máme, ale nebylo to vůbec takové, jak bychom se chtěli prezentovat v sezoně, k tomu jsme si pak něco řekli. I když ve druhé třetině se náš výkon zlepšil, kvalita zakončení byla mizerná. V situacích, kdy jsme měli zakončovat, jsme si chtěli přihrávat. A když už jsme se k zakončení dostali, tak to většinou bylo břicho brankáře Jekela. On samozřejmě chytal výborně, ale ve spoustě situací jsme mu hodně pomohli tím, že jsme neměli žádnou clonu u branky nebo to letělo rovnou do břicha. Chomutov hrál hodně na brejky a my jsme měli celkem problém je pokrýt. V první třetině dokonce měli na nás přečíslení dva na nikoho, to se vůbec nesmí stávat. Možná i to, že sestava byla jiná, než ji plánujeme do prvního mistráku, zápas ovlivnilo.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Šlo o vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách a výbornými výkony brankářů. Předváděli jsme celkem kvalitní hokej, i když pár malých chyb v defenzivě jsme udělali. Ještě musíme zapracovat na proměňování šancí a budeme s přípravou spokojení. Celkově si myslím, že ten trip na Moravu splnil účel.“