Gól v závěru připravil Chomutov o bodový zisk

Napsal 12.10.2005 Pavel Petr, Martin Bocian
C h o m u t o v – Třináctým kolem končila ve středu první čtvrtina druhé nejvyšší soutěže. Chomutov zajížděl na led ambiciózní Mladé Boleslavi, která však stále čekala na první domácí vítězství. Po první bezbrankové třetině se vedení ujali hosté. Ve 24. minutě se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Martin Malát, pro něhož to bylo a premiérová trefa v ročníku – 0:1. V polovině zápasu však vyrovnal Jakub Langhammer. Když už to vypadalo, že se bude prodlužovat, přišla pro Severočechy studená sprcha. V čase 58:10 vystřelil bekhendem David Nedorost a rozhodl o tom, že všechny tři body zůstanou ve městě automobilů. V dresu Mladé Boleslavi také překvapivě nastoupil exchomutovský útočník ve službách Litvínova Michal Jeslínek.
13. st 12.10.2005
MBL
2:1(0:0, 1:1, 1:0)
Ml.Boleslav
Přikryl – Klimeš, Šrek, Řezníček, Vyhlídal, Braniš, Štrach, Staněk, Toužimský – Nedorost, Langhammer, Fadrný – M. Krupka, Kameš, Kadlec – Vrbata, Jeslínek, Hanzal – Jaroš, L. Krupka, Hanzal
Horčička – Martínek, Poživil, Nosek, Trefný, Černý, Szakal, Kocek – Koláček, Polodna, Boušek – Stavenský, Kostourek, Polanský – Malát, Jíra, Buchal – Jan Šulc

V utkání samotném se v dobrém světle představili především obranné formace obou celků a také oba brankáři. Domácí Petr Přikryl a chomutovský Luboš Horčička. Právě v úvodní dvacetiminutovce obrany hrály skutečně prim a šancí se zrodilo minimum. Ty dvě největší byly k vidění shodou okolností v 5. minutě. Nejprve nebezpečně střílel přes obránce domácí Nedorost, Horčička však jeho pokus kryl. Vzápětí se nenechal zahanbit ani Přikryl, bravurně zlikvidoval sólo Buchala.

Druhou třetinu sice zahájil šancí boleslavský útočník M. Krupka a po něm to po ledě zkoušel z těžkého úhlu také Vrbata, úvodní branka ovšem padla na opačné straně kluziště. Ve skrumáži se před Přikrylem nejlépe zorientoval Malát a rozesmutněl pět stovek diváků v hledišti – 0:1. Naštěstí pro domácí tým to byla jediná radost Severočechů. Přišla totiž 30. minuta, kdy zpoza branky nahrával Klimeš a Langhammer z otočky mířil přesně do černého – 1:1. Ve 39. minutě ovšem domácím znovu zatrnulo. Před Malátem totiž zůstala prázdná branka, chomutovský útočník se ale šance zalekl a příležitost dostat svůj tým znovu do vedení propásl.

Ve třetí třetině bylo jasné, že domácí chtějí konečně před domácím publikem dotáhnout prvoligový zápas do vítězného konce. Jenže na Horčičkovi si postupně vylámali zuby Jaroš, Řezníček, Hanzal a Klimeš. Ani hosté pak nebyli bez šancí, jenže Přikryl chytal v pohodě a překvapit se nenechal. To už se ale nedá říci o chomutovském Horčičkovi. Přestože také on předvedl řadu spolehlivých zákroků, předposlední minutu si za rámeček rozhodně nedá. To se Nedorost protáhl po pravém křídle a bekhendovou střelou zamířil přesně k tyči – 2:1. Hostující trenéři pak sáhli ke hře bez brankáře, domácí je ale k ohrožení své branky prakticky nepustili a vítězství si nenechali vzít.

Petr Haken (Mladá Boleslav): „Konečně už jsme chtěli doma dosáhnout na vítězství. To se nám také nakonec podařilo. Samozřejmě musím pochválit hráče za bojovnost do poslední vteřiny zápasu. Vůbec to totiž nebylo jednoduché utkání. Je jen škoda, že si dokážeme vypracovat řadu šancí a nedokážeme je proměnit. Do nás trošičku zase dostává dolů. Každopádně hrál se vyrovnaný hokej. Musím samozřejmě pochválit Petra Přikryla v brance, který nás v kritických chvílích dokázal podržet. Myslím si, že jsme si vítězství zasloužili, byť se zrodilo až v samém závěru, kdy do sirény chyběly necelé dvě minuty.“

Vladimír Petrovka (Chomutov): „Pro nás to byl hodně smolný zápas. Jsem přesvědčen o tom, že celých šedesát minut jsme byli lepším mužstvem. A to přes problémy, se sestavou, kdy nám chyběli dva hráči a další dva odstoupili během středečního duelu. Bohužel výsledek je ale jiný, prohráli jsme. Takový už je ale hokej. Mohou nás přitom mrzet vyložené šance, které jsme neproměnili. Dvakrát jsme mohli skórovat do prázdné branky, chyběla ovšem přesná muška.“