Jeslínek položil dvěma brankami Písek na kolena

Napsal 06.11.2004 Petr Kubica, Libor Kult
C h o m u t o v - V rámci 20.kola 1.ligy přivítali hokejisté Chomutova na ledě Duhového stadionu IHC Písek. Hráči KLH si v první třetině vytvořili dostatek šancí ke skórovaní, ale jejich střely končily mimo. Hosté využili nedůraz chomutovské obrany k získání dvoubrankového vedení. V prostředním dějství domácí zapnuli na vyšší rychlostní stupeň a obraz hry se změnil. Časté vylučování kouskovalo hru, což domácím nevadilo, neboť v přesilovkách stříleli branky. Vyrovnali skóre a po nádherné kombinaci dvojice Koláček-Boušek druhý jmenovaný získal Chomutovu vedení. V boxerské vložce Martin Nosek potupil svého soupeře přetažením dresu přes hlavu. Střelecký recept si chomutovští borci přenesli i do závěrečné části hry, kdy rozhodli o svém vítězství třemi brankami v rozmezí tří minut. To se dvakrát prosadil Michal Jeslínek, jedenkrát dokonce v oslabení, a jednou Roman Prošek.
20.kolo so 6.11.2004
6:3(0:2, 3:0, 3:1)
PIS
Horčička - Hájek, Révay, Nosek, Pulpán, Prošek, Szakal, Trefný, Řezníček - Hahn, Šíp, Jíra - Polodna, Koláček, Jeslínek - Ibl, Mikšovic, Martenek - Boušek, Buchal, Luka
Písek
Masalskis - Burkoň, Peroutka, Vokatý, Procházka, Neckář, Svoboda, Veselý, Malinský - Štefan, Zika, Kořánek - Nouza, Řehoř, Míka - Jelen, Kašpar, Lála - Filipi, Král, Vyskočil

Písečtí hokejisté prokázali v posledním utkání zlepšenou formu a tuto potvrdili i na začátku zápasu, když první střelu Řehoře brankář Horčička ještě stěží vyrazil, ale jen k nehlídanému Lukášovi Královi, který pohodlně puk dopravil do chomutovské branky a dal tak skóre poprvé do pohybu - 0:1. V šesté minutě obkroužil hostující branku Martenek, přihrál na modrou čáru Szákalovi, ten v obrovské šanci střílel na odkrytou píseckou klec, ale puk zavítal jen do lapačky ležícího Masalskise. Pořekadlo "Nedáš, dostaneš" se potvrdilo hned za chvilku, kdy se před Horčičku nahrnul hostující útok a Robert Štefan našel skulinku mezi brankářovými betony - 0:2. Po dvou minutách se po přihrávce Jeslínka ocitl sám před Masalskisem Koláček, zeptal se ho "Kam to chceš" a ze dvou metrů branku přestřelil. V 15.minutě měli hosté výhodu první přesilové hry, kterou odehráli špatně. Naopak chomutovští mohli snížit při úniku Jíry s Révayem, ale druhý jmenovaný trefil jen beton rozkleknutého Masalskise. V závěru třetiny hráli v početní výhodě i domácí, ale ani oni ji nesehráli tak, jak by si určitě představovali, a tak po první části měli hosté z Písku k vítězství o dva góly blíže.

Do druhé části vstoupili domácí hráči jako vyměnění. Po nevýrazné hře ze třetiny první, přišpendlili soupeře v jeho obranném pásmu a ve 23.minutě dosáhli kýženého snížení stavu na 1:2 z hole Stanislava Mikšovice, který si vybral prostor pod horní tyčkou Masalskisovy branky. Nápor Chomutova přibrzdilo až oslabení ze 25.minuty, ve kterém ale domácí odvedli výbornou práci a sami několikrát jihočeskou svatyni nebezpečně atakovali. Ve 31.minutě se ve veliké šanci objevil Martenek, po přihrávce Ibla však z velkého úhlu rozvlnil jen boční síťku. Po shlédnutí boxerské vložky v podání dua Nosek - Neckář a vyloučení obou aktérů do konce utkání, se mohli všichni opět naplno věnovat hokeji. Při přesilovce domácího týmu ve 37.minutě si chomutovští mezi sebou puk párkrát vyměnili, až se ke tvrdé střele z pravého křídla dostal Petr Jíra a vyrovnal na 2:2. Krátce poté si Chomutov svou nátlakovou hrou vynutil dvojnásobnou přesilovku a odehrál ji bezchybně. Krásnou akci před Masalskisem zakončil Ladislav Boušek po přihrávce Koláčka a otočil tak vývoj utkání na 3:2. V poslední minutě prostřední třetiny přehlédli rozhodčí asi půlminutovou hru Písku v šesti hráčích v poli, ale již zaregistrovali podražení Malinského, který za tento prohřešek usedl za katr. Ve druhé části Chomutov svého soupeře jasně předčil ve všech směrech.

V závěrečné části, chomutovští hráči hnáni kupředu publikem, nepřestávali dobývat hostující tvrz hlídanou strážcem Masalskisem. Ve 46.minutě se ocitl sám před jihočeskou svatyní Mikšovic, ale nadvakrát brankáře nepřelstil. Na konci 48.minuty se hosté opět dostali do početní výhody, ale nevyužili ji. Krátce po jejím skončení se příhlásil o slovo domácí forward Michal Jeslínek. Nejdříve sám před brankářem nedokázal zvednout puk a trefil jen Masalskisův beton v rozkleku, ale hned nato se opět podíval před brankoviště, tentokrát se nemýlil a zvýšil vedení svého týmu na 4:2. Neuběhla ani minuta a chomutovští fanoušci si mohli znovu od plic zakřičet. To od modré čáry střílel Roman Prošek a nešťastný písecký brankář mohl udělat jen čelem vzad a vylovit kotouč se své branky - 5:2. Pět minut před koncem se podruhé v tomto utkání prosadil Michal Jeslínek, proměnil střelu po přihrávce od Polodny a přidal další úder znechucenému píseckému mužstvu - 6:2. Na začátku předposlední minuty se domácí obrana soustředila jen na hru za Horčičkovou brankou, zapomněla na osamoceného Jiřího Lálu, který se dostal k puku odraženému od zadního mantinelu a upravil skóre na konečných 6:3.

Chomutov, který byl po dvě třetiny zápasu daleko lepším týmem, si připisuje tři body za zasloužené vítězství.

Vladimír Petrovka (trenér Chomutova): „Nám nevyšel úvod zápasu. Dá se říct, že po pěti minutách jsme prohrávali 2:0 a to určitě tomu mužstvu nepřidalo. Už v první třetině jsme si vypracovali spoustu brankových příležitostí, takže jsme věřili, že ten zápas otočíme a jsem rád, že jsme to potvrdili ve druhé třetině, kdy jsme dali tři góly. V závěrečné fázi jsme dá se říct excelovali.“

Milan Mazanec (trenér Písku): „Začali jsme velice dobře, Zkazili jsme si to sami tím, že jsme dělali individuální chyby. Filipi neudržel při prvním gólu dorážejícího hráče, čtvrtý gól to samé, tam byla naše přesilovka, měli jsme příležitost dát branku za stavu 2:3 v náš neprospěch, v zápětí na to zase Vokatý neudržel hráče a to rozhodlo zápas. Já si myslím, že jsme odehráli dobrou partii, škoda byla, že se nám v průběhu zápasu nepodařilo udržet disciplínu. Také se nám zranili čtyři hráči a dohrávali jsme prakticky s takovým torzem.“