Junioři Chomutova vyhráli doma nad Kometou Brno 2:1, po nájezdech

Napsal 19.01.2012 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Vyrovnaný zápas, byl k vidění na zimním stadionu v Chomutově. Domácí šli do vedení v poslední minutě druhé části, kdy si Kometa vstřelila vlastní branku. Hosté vyrovnali v Poslední částí, zásluhou Jana Bočka. Další branka již ze hry nepadla a tak se rozhodovalo v samostatných nájezdech, kde byli úspěšnější domácí borci. Rozhodující nájezd proměnil Radek Hrabák a připsal domácím bonusový druhý bod.
31.kolo čt 19.1.2012
2:1sn(0:0, 1:0, 0:1 - 0:0 -1:0)
KOM
Strmeň (Matoušek) - Kolář, Pozděna, Kopáč, Korim, Čížek, Hanták, Novák L., Hejcman, Klouček, Deveri, Tejnor, Hammerbauer, Dobrovolný, Račuk, Pesjak, Lehnert, Novák J., Škorík, Opalek, Hrabák.
Kometa
Barus (Zelenka) - Fusek, Buhaj, Dujsík, Peslar, Křivohlávek, Koukal Sedlák, Jurák, Kozák, Zbořil, Boček, Novák J., Maša, Káňa, Dittrich, Bilčík.

Petružálek - Rozlílek, Šulo
Hanták (CHM) 5 minut + osobní trest do konce utkání – Káňa (KOM) 10 minut osobní trest

První desetiminutovka se hrála ve stylu oťukávání soupeře. První vážnější střely v zápase se uskutečnily, až po sedmi minutách hry. Nejprve domácí, a pak i hosté vyzkoušeli pozornost gólmanů. Již ve čtrnácté minutě si trenér hostujícího týmu vzal time-out, aby svůj tým připravil na oslabení. To Brno přežilo bez inkasované branky. První třetina skončila nerozhodně 0:0.

Ve druhé části se šance rodili, jako máku, ale góly nikde. Tomáš Dittrich mohl poslat Kometu do vedení, ale svůj průnik do úplného konce nedotáhnul. Domácí se radovali ve třicáté minutě, ale marně. Již jistý gól Pirátů, záhadně chytnul hostující Barus v bráně Komety. Ve třiatřicáté minutě, měla Kometa mimořádně dlouhou pětiminutovou přesilovku. Za vyloučení Filipa Hantáka do konce utkání, ale ani tu se jim nepodařilo využít. Blížil se konec třetiny a první branku si připsali hosté. Aby se to vysvětlilo, byla to branka vlastní, kterou od brusle poslal do brány jeden z obránců Komety. Branka se následně připsala Dankovi Deverimu, který byl poslední hráč domácích u puku. Po dvou třetinách se tedy stav ustálil na 1:0.

Do poslední části se vrhla Kometa, jako uragán a v první pětiminutovce dělali domácím veliké problémy v obraně. V osmačtyřicáté minutě, za to bylo Brno odměněno. Z dorážky se do brány trefil Jan Boček. Hosté mohli i celé utkání rozhodnout, ale neproměnili další velké šance. Šlo se do prodloužení.

V prodloužení se více činili chomutovští, ale ani jejich tlak k brance nevedl. Rozhodnout tak musely nájezdy. V nich byl úspěšnější Chomutov, když proměnil dva. Naopak Kometa neproměnila ani jeden. Rozhodující trefu si tak připsal Radek Hrabák, který nachytal brankáře Komety a poslal puk do protipohybu. Chomutov si tak připsal i druhý bonusový bod.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): Byla to dnes urputná bitva z obou stran, perfektní obrana. Nebyl tam ani kousek prostoru pro nějaké hezké akce a kombinační hokej. Bylo vidět, že hraje druhý ze třetím. V utkání jsme měli trošku váhový deficit, možná byli i malinko zkušenější. Hlavně Křivohlávek a Káňa, kteří mají extraligové zkušenosti. To si ale myslím nehrálo hlavní roli. Byli úseky, kdy byla Kometa lepší, hlavně v té pětiminutové přesilovce. Tam jsme měli chvilkama co dělat a pak nám chyběl klíčový centr Hanták, který byl vyloučen. Kdyby nám v ní dali branky, byli by na koni. Musím dnes poděkovat celému týmu za perfektně zvládnuté utkání, hlavně bránění a myslím si, že jsme si ten druhý bod zasloužili o trochu více než soupeř.

Pavel Pazourek (Kometa Brno): Já si myslím že to byl dnes bojovný zápas, dokonce bych řekl že jsme byli lepším týmem, ale na to se nehraje. Měli jsme tam i více brankových příležitostí, které jsme neproměnili. Pak se rozhodovalo v penaltách a tam je to o štěstí. My jsme neproměnili ani jednu a proto jsme v nich nemohli vyhrát. Pětiminutová přesilovka na konci druhé třetiny nám naopak uškodila, kvůli tomu si myslím že jsme si pak dali i vlastní branku. Rozhodila nás, nebruslili jsme v ní, málo jsme stříleli, zkrátka jsme jí sehráli špatně.