Junioři doma rozstříleli Ševce ze Zlína 5:0

Napsal 19.11.2010 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Parádní zápas ze strany Chomutova byl k vidění na ČEZ Stadionu, kam zavítali hráči PSG Zlín. Moravané se střelecky v zápase neprosadili a zaslouženě prohráli vysoko 0:5. Chomutov vsítil branky ve všech možných herních situacích. Skóroval v přesilovce, oslabení i rovnovážném stavu. Za domácí se postupně trefili Korím, 2x Chlouba, Dóczy a Hofmeister.
27.kolo pá 19.11.2010
5:0(2:0, 2:0, 1:0)
ZLN
Matoušek - Kolář, Hočko, Žižka, Mála, Chlouba, Hofmeister, Motejlek, Čížek, Kučera, Hanták, Dóczy, Korim, Bartejs, Sedláček, Pesjak, Ptáčník, Milotínský.
Zlín
Kašík (od 32. Zavadil) - Merta, Hampl, Valenta, Fořt, Haloda, Matějíček, Zámorský, Šlahař, Finsterle, Sadim, Romig, Šoula, Blinka, Zábojník, Křemeček, Vodák.

Zápas se od začátku vyvíjel lépe pro domácí. Krom některých propagačních střel, si Zlín v první třetině proti domácím nic nevytvořil. První důležitá situace zápasu se konala v deváté minutě. Po krosčeku na rozhodčího byl vyloučen hostující Lukáš Finsterle. Za faul dostal tvrdý trest 5. minut + trest ve hře. Toho také domácí dokonale využili. Šli do vedení v desáté minutě, to se po ose Milotínský-Pesjak-Karol Korin, prosadil posledně jmenovaný. Druhý gól měl na svědomí domácí Roman Chlouba. Domácí útočník si pohrál s Liborem Kašíkem, a poté zavěsil do růžku branky. Do konce třetiny dominoval pouze Chomutov a Zlín, jako by již byl na svačině v šatně.

Druhá třetina začala jako ta první a to náporem domácích. Ve dvacáté sedmé minutě zápasu, byl již druhý hráč Zlína vyloučen za nesportovní chování na delší časový úsek, tentokrát na deset minut a viník byl Matěj Blinka. Chomutov se po třetí prosadil v devětadvacáté minutě. Z vhazování přímo vypálil Milan Dóczy a brankář neměl šanci. V jednatřicáté minutě byl vyloučen domácí Michal Sedláček na 2+2 minuty. Severočeši šli do tří a vypadalo to, že to bude problém. Ševci si ale pořádně nepřihráli a promarnili a tuto možnost ke skórování. Domácí je za to potrestali. Ve vlastním oslabení se po minele brankáře dostali k puku hráči domácích a vsítili čtvrtý gól. Branku domácích si připsal Jakub Hofmeister. Po této brance se již nemohl soustředit zlínský Libor Kašík a vystřídal. Do brány se postavil Petr Zavadil. Druhá třetina skončila 2:0, pro Chomutov.

Třetí třetina začala kuriózním okamžikem. Domácí se po rozehrání dostali do střední třetiny, nahodili puk na brankáře Petra Zavadila. Ten byl tak nepozorný, že puk skončil na břevně jeho brány. Nakonec celou situaci zachránil a zabránil pátému gólu domácím. Celá třetina se nesla v režii příliš mnoho vyloučených na obou stranách. Poslední branku v zápase vstřelil Roman Chlouba, po chybě hostující obrany. Chomutov tak zvítězil nad Zlínem 5:0.