Junioři dotahovali náskok Rytířů, body nakonec získat nedokázali

Napsal 16.09.2016 Michal Luxa
C h o m u t o v - V pátém kole DHL extraligy juniorů nestačili Piráti na Kladno, s nímž prohráli těsně 3:4. Kladno se dostalo v první polovině duelu do čtyřbrankového vedení, které Severočeši přes zlepšený výkon již nedokázali smazat. U všechny branek Chomutova byl Filip Palička, jenž dva góly dal a na jeden přihrál.
5.kolo pá 16.9.2016
3:4(0:3, 2:1, 1:0)
KLA
Pavlát – Hlaváček, Gröger, Novák, Lidák, Hřebíček, Běhula, Hajič – Polák, Niňaj, Kulich, Palička, Rindoš, Svoboda, Navrátil, Šilar, Wágner, Adámek
Kladno
Stahl – Havelka, Kiml, Chládek, Šíma, Malý, Balcar – Vach, Cibák, Patyk, Bláha, Okegawa, Borkovec, Schildhabel, Keszi, Kučera, Kalaj, Čermák

33. Palička, 35. Palička (Šilar), 54. Svoboda (Palička, Šilar)
Kladno
4. Kalaj (Schildhabel, Okegawa), 15. Kučera (Patyk), 19. Patyk (Havelka, Šíma), 32. Schildhabel (Cibák, Kalaj)

6:4
0:2
0:0
33:37
120
Hlinka – Votrubec, Gabriel

Již ve čtvrté minutě se skóre zápasu měnilo poprvé, když se střelou od levého mantinelu prezentoval Adam Kalaj, jenž prostřelil Dominika Pavláta – 0:1. V polovině první periody se do samostatného úniku dostal hostující Patyk, jenž poslal kotouč jen vedle levé tyče. O dvě minuty později se do první velké šance dostali také Piráti. Přihrávku před branku dostal Wágner, jehož pokus skončil v moci kladenského gólmana.

V patnácté minutě využili Rytíři početní výhodu! K puku se dostal Patyk, jenž našel lépe postaveného Michala Kučeru, který zakončoval od odkryté chomutovské svatyně – 0:2. Do konce první dvacetiminutovky si druhou branku v zápase připsal Petr Patyk, jehož pokus z levého kruhu našel cestu za brankovou čáru – 0:3.

Po sedmatřiceti vteřinách druhé části se k zakončení od modré čáry odhodlal Havelka, který orazítkoval horní tyč Pavlátovy branky. Těsně po polovině duelu, dokázalo Kladno využít dvojnásobnou poslovou hru! K zakončení z pravého kruhu pro vhazování se dostal Krešimir Schildhabel, jehož pokus za chomutovského brankáře tečoval obránce Chomutova - 0:4. Hned po čtvrtém gólu branku opustil Dominik Pavlát, který přepustil místo v brankovišti Alexu Strejcovi.

O minutu později se z branky radovali také Piráti! Na modrou čáru dostal kotouč rozjetý Filip Palička, jenž přesnou střelou nad vyrážečku překonal hostujícího gólmana – 1:4. Na světelné kostce svítil čas 34:42, když se Chomutovští prosadili podruhé. V krátkém sledu se dokázal opět prosadit Filip Palička, který vzal na sebe přečíslení a střelou k levé tyči nedal šanci Stahlovi – 2:4.

Ve čtyřiačtyřicáté minutě se domácí dostali do další obrovské šance. Svoboda si najel do předbrankového prostoru, kde rychlou střelou trefil brankáře Rytířů. Těsně po polovině třetí třetiny byl před Strejcem zcela osamocený Kalaj, jehož pokus zneškodnil chomutovský gólman.

V čase 53:14 se chomutovští mladíci vrátili zpátky do zápasu, když vsítili třetí branku. Přihrávku za obranou převzal Jan Svoboda, který ujížděl sám na brankáře, jemuž střelou do pravého horního rohu branky nedal šanci – 3:4. O tři minuty později se po chybě domácího obránce dostal do samostatného úniku Kalaj, jenž těsně před Strejcem neudržel nervy na uzdě. V poslední minutě hráli Piráti power-play, ale žádnou velkou šanci si již nedokázali vytvořit.