Junioři na vlastním ledě rozcupovali Hradec, Dominik Pavlát vymazal střelce soupeře

Napsal 02.12.2016 Michal Luxa
C h o m u t o v - Ve třiadvacátém kole DHL extraligy juniorů přivítali Piráti na vlastním ledě Hradec Králové, s nímž vyhráli 5:0. Chomutovští otevřeli skóre zápasu na konci první periody a v dalším průběhu hry přidali ještě čtyři zásahy. O dvě branky Severočechů se postaral Josef Rindoš, k němuž se postupně přidali Jakub Navrátil, Daniel Šilar a Filip Palička. Výborný výkon v brankovišti předvedl také Dominik Pavlát, který nepustil za svá záda jediný puk.
23.kolo pá 2.12.2016
5:0(1:0, 2:0, 2:0)
MHK
Pavlát – Hlaváček, Kopic, Gröger, Novák, Lidák, Smutný, Hřebíček, Hajič – Polák, Niňaj, Kulich, Palička, Részegh, Rindoš, Svoboda, Navrátil, Šilar, Adámek
Hradec Králové
Bechný – Hroudný, T. Kynčl, Havránek, Gaspar, Šalda, Lier – Dufek, Zahradník, Malík, Štohanzl, Hnik, F. Moník, Jirásek, Řepík, Hidveghy, Chalupa

20. Navrátil (Rindoš, Kopic), 23. Šilar, 31. Palička (Polák, Rindoš), 46. Rindoš (TS), 59. Rindoš (Kopic, Palička)

3:3
1:0
0:0
33:26
120
Petružálek – Toman, Kynčica

Hned ve druhé minutě dostali příležitost zahrát si v početní výhodě Hradečtí, větší gólovou příležitost si ale vytvořit nedokázali. K vidění byl rychlý hokej se střelami na obou stranách, na první vyloženou šanci si ale diváci museli počkat až do deváté minuty. Kopicovu dělovku od modré lajny vyrazil Bechný betonem jen před sebe a od úspěšné dorážky neměl příliš daleko Kulich.

Hru v početní výhodě si následně vyzkoušel i domácí celek, a když se Řepík vracel z trestné lavice, dostali se Piráti do několika šancí. Tři střely za sebou vyslali na hradeckou klec, ani jedna ale do sítě nedoputovala. Konec první periody byl v režii Chomutovských, kteří svou aktivitu dokázali 27 vteřin před sirénou proměnit v branku. Rindoš našel na druhé straně hokejku Jakuba Navrátila, který nasměroval puk do odkryté části hostující klece – 1:0.

Z prostředního dějství byla zajímavá především první desetiminutovka. Po chybné rozehrávce se na levém kruhu nejprve dostal ke kotouči Daniel Šilar, jehož rychlá rána se od břevna odrazila za brankovou čáru – 2:0. Na druhé straně nemířili své rány špatně Dufek s Havránkem, v obou případech ale puk vyrazil levým betonem Palát. To však nebylo nic oproti situaci, která se následně strhla před Bechným.

Hradecký brankář zabránil v krátkém sledu několika tutovkám, když předváděl v brankovišti doslova akrobatické kousky. Ruce nad hlavu už zvedal Kulich, ale ani on si na Bechného nepřišel. V oslabení pak ujížděli ve dvou proti jednomu Štohanzl s Hnikem, zakončení druhého jmenovaného ale přesné nebylo. Stejnou situaci akorát na opačné straně kluziště naopak využili domácí. Přečíslení proměnil ve třetí branku Chomutovských Filip Palička. Ve zbytku druhé dvacetiminutovky pak již branka nepadla a do poslední třetiny tak šli Piráti s náskokem 3:0.

Po zákroku ze začátku třetí periody utrpěla újmu Bechného maska, i za pomoci vedoucího mužstva se ji ale podařilo opravit, a východočeský gólman se vrátil mezi tři tyče. O pár minut později byl v šanci faulován Josef Rindoš a rozhodčí nařídili trestné střílení. To provedl chomutovský útočník bravurně, a zvýšil tak náskok svého celku již na 4:0.

Krátce za sebou měl Mountfield k dispozici dvě přesilovky, jak Dufek, tak Hidveghy ale svými pokusy z mezikruží trefili jen Paláta a nedařilo se ani jejich spoluhráčům. To Západočeši byli následně ve své početní výhodě úspěšnější. Hradecká obrana zapomněla na v mezikruží osamoceného Josefa Rindoše, který si se svou pozicí dokázal poradit a střelou pod horní tyč završil bůra – 5:0.

Robert Kaše (Piráti Chomutov):
Měli jsme trochu slabší nástup, možná jsme měli nějaký blok nebo něco. Nechali jsme hrát Hradec, ale díky bohu nás podržel gólman. Pak jsme se zvedli, začali hrát aktivněji a přiklonilo se k nám i štěstí a víc brankových příležitostí, které jsme dokázali využít. Odskočili jsme a myslím, že od poloviny zápasu jsme byli jasně lepším týmem. Vítězství jsme si podle mě zasloužili.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Z naší strany to dnes bylo špatné, těžko se mi zápas hodnotí. V šancích, které máme, nejsme schopni se dostat k finální střele nebo přihrávce. Soupeř podal velmi dobrý výkon a zvítězil zaslouženě. Ze strany některých hráčů to dnes bylo špatné, spousta chyb... Díky gólmanovi, který hlavně ve druhé třetině pochytal spoustu šancí, jsme neinkasovali víc gólů. Jsme zklamaní z přístupu některých hráčů, tři body zaslouženě zůstaly v Chomutově.