Junioři nestačili na Pardubice, když jim podlehli po samostatných nájezdech

Napsal 14.01.2017 Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci čtyřiatřicátého kola juniorské DHL extraligy zavítali Piráti na led Pardubic. Piráti do utkání nevstoupili vůbec dobře a už po třiceti odehraných vteřinách prohrávali 1:0. Do konce první třetiny se domácí trefili ještě jednou a vedli tak už 2:0. Ve druhé třetině se podařilo Šilarovi snížit a ve třetí třetině dokázali Piráti vyrovnat zásluhou Lauka. V následném prodloužení jsme se branky nedočkali a následovali tak nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí. Hned v první sérii se trefil Zídek a rozhodl tak o bodu navíc pro Dynamo.
34.kolo so 14.1.2017
DPA
3:2sn(2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Pardubice
Klouček – Faltys, Horyna, Klinecký, Rudy, Trejbal, Zukal – Dušek, Hoskovec, Kaut, Kubišta, Martinec (A), Petrus, Rohlík (C), Roubal, Štefka, Voženílek (A), Zadina, Zídek
Pavlát – Buchtela, Hajič, Hlaváček, Kopic, Lidák (C), Novák, Smutný – Adámek (A), Krejčiřík, Lauko, Palička, Polák, Részegh, Rindoš (A), Svoboda, Šilar, Tůma, Wágner

Pardubice
1. Rohlík (Dušek), 15. Hoskovec (Zadina, Zídek), rozh. náj. Zídek
28. Šilar (TS), 48. Lauko (Rindoš, Buchtela)

6:4
1:0
0:0
Úlehla – Čížek, Křivohlavý
Josef Horyna - 10 minut za nesportovní chování

Úvodní třetina se pardubickým mladíkům nadmíru povedla. Vedení se ujali hned v první minutě. Dušek přistrčil ve středním pásmu puk Miroslavu Rohlíkovi, domácí kapitán přebruslil obránce a střelou nad rameno chomutovského brankáře rozradostnil diváky. Piráti na ledě působili velice živě, obrana Pardubic ale odolávala a když už se za ní hosté dostali, vše vyřešil spolehlivý Milan Klouček. V patnácté minutě bylo v Tipsport areně ještě veseleji. Zadina se po předchozím nahození dostal k odraženému puku, v klubku hráčů nezazmatkoval a lišáckým pasem vyzval ke skórování úplně volného Jakuba Hoskovce, který neměl s uklizením kotouče do prázdné klece sebemenší problém. Chomutov mohl ještě do konce první části snížit, puk se po Kloučkově zákroku už pomalu snášel do domácí branky, tu ale ze svého postavení vychýlil Faltys a zažehnal tak nebezpečí. Dynamo tak šlo do kabiny s dvougólovým náskokem.

Ve druhé dvacetiminutovce Piráti ještě přidali na tempu a pardubická obrana místy nevěděla, kde jí hlava stojí, tlaku Chomutova navíc pomáhaly časté fauly domácího souboru. V přesilových hrách hosté ostřelovali Kloučka ze všech pozic, ten ale dlouho odolával. Nestačil až na trestné střílení Daniela Šilara z 28. minuty po faulu Zadiny. Útočník Severočechů naznačil, že půjde do bekhendu, domácího brankáře pak ale oklamal rychlou protizvratnou kličkou a vsítil kontaktní branku. Piráti byli i nadále v tlaku. Vybojovali si i dlouhou dvojnásobnou přesilovku, v ní ale Klouček čaroval a místy dováděl chomutovské střelce k šílenství. Pardubice se do šancí dostaly až ke konci třetiny. Po Zadinově křižné nahrávce se Kautova střela otřela o horní tyč, svižný pokus prvního jmenovaného pak sice propadl za brankáře hostí, za brankovou čáru ale nedoklouzal. Dynamo tak před třetí třetinou stále vedlo.

V poslední třetině tlak chomutovských juniorů polevil, i nadále ale byli aktivnějším týmem. Zaslouženého vyrovnání se dočkali ve 48. minutě. Rychlonohý Jakub Lauko našlápl po levém křídle, dojel vyhozený puk, z boku se přes obránce protlačil až před Kloučka a zamířil přesně nad jeho rameno. Po vyrovnávací brance se hra trochu uklidnila, ani jeden z týmů se nikam nehnal a nechtěl vyrobit osudovou chybu. Prodloužení se s přibývajícím časem jevilo stále více jako logické vyústění zápasu. Dvanáct vteřin před koncem mohl ještě rozhodnout hostující Krejčiřík, jistý Klouček ale zachránil Dynamu minimálně bod.

V nastaveném čase se hrálo ve třech proti třem a stylem nahoru dolů. Na puku se více drželi pardubičtí mladíci, do gólové šance se ale nedostali. O vítězi utkání tak rozhodovaly až samostatné nájezdy. Václav Zídek hned v první sérii svoji penaltu neomylně proměnil. Protože Milan Klouček všechny tři pokusy Pirátů pokryl, putoval extra bod navíc na konto Dynama.