Junioři po třech porážkách dosáhli na vítězství, po nájezdech přetlačili Liberec

Napsal 06.01.2017 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Ve 31. kole DHL extraligy se junioři pokoušeli odčinit předchozí nezdary s týmem ze spodních pater tabulky. V zápase dvakrát vedli, ale Bílým Tygrům se jak v první, tak ve druhé třetině podařilo srovnat. A protože třetí třetina ani prodloužení branky nepřinesly, musel rozhodnout až kapitán Patrik Lidák v samostatných nájezdech a zajistit tak Pirátům dva body za vítězství 3:2.
31.kolo pá 6.1.2017
3:2sn(2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
LIB
Pavlát – Buchtela, Hlaváček, Kopic, Gröger, Novák, Lidák, Smutný, Hřebíček – Polák, Niňaj, Kulich, Palička, Krejčiřík, Részegh, Tůma, Svoboda, Šilar, Adámek.
Liberec
Polášek – Turek, Klinger, Turský, Benák, Kunst, Kiss, Starosta – Průžek, Beran, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Jursa, Kačírek, Burda, Chlum, Kadlec, Bělohorský.

12. Krejčiřík (Részegh, Svoboda), 20. Adámek (Novák, Hřebíček), rozh. náj. Lidák
Liberec
17. Chlum (Wiencek), 23. Wiencek (Nezbeda)

2:1
0:0
0:0
30
Turčan – Coubal, Toman

V úvodu zápasu byli aktivnější hosté. V první třetině se do tří velkých šancí dostal liberecký Tomáš Nezbeda, ale v první ztratil rovnováhu, poté netrefil rychlou přihrávku a ve třetí příležitosti byl nepřesný.

Piráti se ale rychle probrali a ve 12. minutě se dostali do vedení. Před brankou si na přihrávku od Részegha zkušeně počkal Vojtěch Krejčiřík a kotouč pohotovou střelou uklidil pod Poláškovu lapačku.

Do podobného místa se trefil také Filip Chlum, který v 17. minutě srovnával na 1:1. Jednalo se o střelu z větší vzdálenosti po levé ruce brankáře Pavláta, ale efekt měla stejný jako v případě Krejčiříka.

Vyrovnaný stav na konci úvodní třetiny odmítl 25 sekund před jejím koncem Tomáš Adámek. Od modré čáry vystřelil Daniel Novák a drobný útočník skvělou tečí nedal brankáři Poláškovi sebemenší čas na reakci – 2:1.

Druhou třetinu začali gólově Bílí Tygři. Ve 23. minutě se v pozici před brankovištěm uvolnil Petr Wiencek a podobně jako ve dvou ze tří předešlých branek i on zblízka překonal gólmana pohotovou střelou. Bylo tedy srovnáno 2:2.

Oba týmy si pak vyzkoušely přesilovou hru. Při trestu hostujícího gólmana Poláška ostřelovali Piráti klec rychlými projektily od modré čáry, ale ani jedna z ran se neujala. Liberečtí ve své početní výhodě vyprodukovali pouze jednu střelu z hole Chluma, se kterou neměl Pavlát žádně potíže. Po dvou třetinách byl tak stav vyrovnaný.

Třetí dějství se opět hrálo ve vysokém tempu a s velkým nasazením, ale na šance už bylo chudší. Tou největší byl brejk Libereckých z 52. minuty, kdy ujeli Chlum s Wienckem. Chlum se pokoušel přetlačit Pavláta v domácí bráně, ale ten svou klec úspěšně uhájil.

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, a na řadu tak přišlo prodloužení. V něm začaly oba týmy navzdory velkému prostoru rozvážně, ale s postupem času hra gradovala. Šance střídala šanci, a to především na straně Liberce. Své střely ale do brány nenasměroval nikdo z trojice střelců Starosta, Wiencek, Kačírek.

Utkání tak musel rozlousknout penaltový rozstřel. Ve druhé sérii v něm hezkou kličkou a zakončením k tyči skóroval kapitán domácích Patrik Lidák a jelikož se po něm už nikdo netrefil, byla tato branka vítězná.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Věděli jsme, že to pro nás bude těžké utkání. Trošku se hledáme a to se potvrdilo. Spíš než hezké utkání to bylo takové bojovné. Měli jsme složitou rozehrávku z obranného pásma. Pak z toho pramení chyby a dostali jsme zbytečné dva góly. Prodloužení i nájezdy už jsou trochu o štěstí, které se tentokrát přiklonilo na naši stranu. Můžeme být rádi za dva body.“

Valdemar Jiruš (Bílí Tygři Liberec): „Bylo to vyrovnané utkání. Po přestávce bylo ve hře hodně nepřesností. Měli jsme víc vyložených šancí, které jsme neproměnili. I v prodloužení jsme měli dvě solidní šance, které jsme nedali. Takže nás to trošku mrzí, protože si myslíme, že když už ne tři body, tak jeden bod navíc jsme si určitě zasloužili.“