JUNIOŘI - reportáž

Junioři podlehli Pardubicím po prodloužení, zároveň vyhráli základní část NOEN Extraligy

Napsal 14.02.2014 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Pouhé tři góly mohli vidět diváci při zápase Pirátů s Pardubicemi. Zápas otevřel v šesté minutě Radek Veselý, ale to byla také poslední branka domácích. Hosté vyrovnali a v prodloužení rozhodl Jan Veselý. Domácí, ale může těšit fakt, že se radují z celkového prvenství v základní části NOEN Extraligy juniorů.
35.kolo pá 14.2.2014
CHM
1:2p(1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
PCE
Chomutov
Dvořák – Meliško, Cestr, Havel, Šulák, Michálek, Černý, Tejnor, Hammerbauer, Šťovíček, Jindra, Lehnert, Vrána, Hlava, Paleček, Veselý, Bednář, Huňady, Hejcman, Chrpa, Kaše.
Pardubice
Vejmelka – Bažant, Pilný, Petira, Vácha, Štědrý, M. Voženílek, Bureš, Kysela, Chvojka, D. Voženílek, Pipek, Veselý, Zelinger, Brida, Poulíček, Schneider, Špaček, Fiala.

Branky a nahrávky

Chomutov
6. Veselý (Šulák, Kaše D.)
Pardubice
17. Špaček (Pilný), 63. Veselý (Vácha, Poulíček)

Statistiky

Vyloučení
5:5
Využití
0:1
V oslabení
0:0
Střely na branku
36:16
Diváci
110

Shrnutí

Zápas začaly lépe hostující Pardubice. Hned od začátku zamkli domácí Piráty v jejich obranném pásmu. Chomutov se vymanil z tlaku na začátku třetí minuty. První střelu vůbec vyslali domácí, až v minutě čtvrté. Od té doby se domácí zvedli a začali diktovat tempo hry. Odměnou byla branka v šesté minutě. Libor Šulák pálil od modré a před brankářem tečoval puk RADEK VESELÝ. Zvýšit mohl Jan Hammerbauer, ale únik v desáté minutě neproměnil. Hosté se radovali z vyrovnání v čase 16:58. Přihrávku Luďka Pilného zpracoval MICHAEL ŠPAČEK a střelou nad betony překonal domácího Dvořáka v bráně. Po první části tedy byl stav zápasu vyrovnaný 1:1.

Druhá část byla poněkud za očekáváním. Pardubice se dostaly do útlumu, ale Chomutov toho nedokázal využit. Za zmínku stojí snad pouze akce Daniela Lehnerta. Následný pokus zneškodnil hostující a dobře chytající gólman Vejmelka. Po druhé části se skóre zápasu neměnilo.

Ve třetí třetině přibili osobní souboje, ale to hlavní ne – góly. Začátek třetí třetiny poznamenalo několik vyloučených, ale ani jeden z týmů své šance nevyužil. Psala se osmačtyřicátá minuta a domácí brankář zažil horkou chvilku poté, co domácí obránce těsně před ním tečoval střelu pardubických. O minutu později si museli trenéři Pardubic vzít timeout a upozornit hráče na správný směr, kterým by se měli ubírat. To na chvíli pomohlo. Poslední velkou šanci na konci zápasu měl Darek Hejcman, který trefil tyč. To se psala již šedesátá minuta. Základní část zápas nerozhodla.

Krátce po začátku prodloužení rozhodl svým gólem JAN VESELÝ, který využil v čase 62:14 nabídnutou přesilovou hru a potrestal tak domácí Piráty. Pardubice se tak mohly radovat z premiérového bodu a výhry v prodloužení na půdě leadera NOEN Extraligy juniorů.

A právě poslední zápas Chomutova s Pardubicemi rozhodl o tom, že se Piráti poprvé v historii stali vítězi základní části NOEN Extraligy juniorů. Za celou redakci GRATULUJEME!

Ohlasy trenérů

Zdeněk Skořepa, trenér Chomutova: „Bylo to vyrovnané utkání. Měli jsme navrch v počtu střel, ale nebyli jsme důrazný před bránou. U našich šancí, které jsme měli, nám chyběl důraz, který jsme si představovali. To je asi tak vše.“

„Hostující trenér nezastižen.“