Junioři prohráli na ledě pražské Sparty, utkání rozhodla třetí třetina

Napsal 25.11.2016 Marcel Holl
P r a h a / C h o m u t o v - Piráti zajížděli v rámci 21. kola DHL extraligy juniorů na led pražské Sparty. Po čtyřiceti minutách platil nerozhodný stav 2:2. Na začátku třetí periody dostal Piráty do vedení Krejčiřík, avšak Sparta dokázala čtyřmi brankami brankový účet otočit a vyhrát 6:3.
21.kolo pá 25.11.2016
SPA
6:3(1:1, 1:1, 4:1)
Sparta
Wolf – M. Jandus, Janda, Eliáš, Mrkvička, Jeřábek, Vlad, Duben, Sedliský – Kern, T. Jandus, Svoboda, Seniov, Jaššo, Kulda, Chlouba, Krátký, Dubský, Wojnar.
Strejc – Buchtela, Hlaváček, Kopic, Novák, Lidák, Hajič – Polák, Niňaj, Kulich, Palička, Krejčiřík, Részegh, Rindoš, Svoboda, Šilar, Wágner, Adámek.

Sparta
16. Chlouba (Jandus), 36. Chlouba (Wojnar, Jandus), 47. Svoboda (Jandus, Kern), 48. Wojnar (Chlouba), 60. Kern (Jandus), 60. Kern (Svoboda, Jeřábek)
6. Rindoš (Wágner, Novák), 34. Lidák (Krejčiřík), 41. Krejčiřík (Rindoš, Adámek)

5:6
1:1
1:0
29:24
67
Smitka – Frodl, Votrubec

Vstup do zápasu se lépe povedl Pirátům, kteří v šesté minutě dokázali využít nabídnutou početní výhodu. Střelcem vedoucí branky Krušnohorců byl Josef Rindoš. Při chomutovské přesilovce dokázala srovnat Sparta krok. V šestnácté minutě překonal Strejce Jaroslav Chlouba.

Piráti se dokázali dostat znovu do vedení v čase 33:10, kdy využil přihrávky Vojtěcha Krejčiříka Patrik Lidák. Radost z vedení ale nevydržela Chomutovu příliš dlouho, již za dvě a půl minuty srovnal na 2:2 Jaroslav Chlouba, pro něhož to byla druhá trefa v utkání.

Po návratu z kabin vrátil Pirátům potřetí v utkání vedení Vojtěch Krejčiřík. Vyrovnání stavu přišlo při sparťanské přesilové hře. Strejce překonal Martin Svoboda. Sparťané se poprvé dostali do vedení ve osmačtyřicáté minutě, kdy se prosadil Jakub Wojnar.

Definitivní podobu výsledku jedenadvacátého kola juniorské extraligy dala poslední minuta základní hrací doby a dvě trefy Jana Kerna. Mladý útočník Sparty se trefil v rozmezí půl minuty a rozhodl o tom, že tři body zůstali v holešovické Tipsport aréně.