Junioři rozstříleli Energii, a v tabulce postoupili na sedmou příčku

Napsal 23.10.2016 Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci 16. kola DHL Extraligy junioři zavítali do KV Arény, kde se utkali s místní Energií. Karlovy Vary se už v první minutě utkání dostali do vedení, ale hosté ještě do přestávky dokázali srovnat. Ve druhé třetině hosté přidali tři branky a po dvou třetinách tak vedli 1:4. Závěrečnou třetinu hosté taktéž ovládli a zvítězili v ní 1:3 a celkově tak 2:7. Junioři se po této vysoké výhře posunuli v tabulce na sedmou příčku.
16.kolo ne 23.10.2016
KVA
2:7(1:1, 0:3, 1:3)
Karlovy Vary
Kuchař (30. Beran) – Beer, Vápeník, Pátek, Pajk, T. Brabec, V. Brabec, Vodička "A"- Janata "C", Davídek, Horký, Nguyen, Šála, Pastyřík, Procházka "A", Hendrych, Hauzr, Tamáš
Strejc – Buchtela, Hlaváček, Kopic, Hajič, Lidák "C", Novák, Smutný – Krejčiřík, Rindoš "A", Polák, Wágner, Részegh "A", Chlán, Navrátil, Palička, Svoboda, Niňaj, Kulich

1. Janata (Davídek), 60. Brabec (Pastyřík, Šála)
14. Polák (Hajič, Lidák), 21. Wágner (Részegh, Strejc), 27. Svoboda (Navrátil), 30. Krejčiřík (Wágner, Rindoš), 49. Svoboda (Részegh, Wágner), 52. Rindoš (Hajič), 58. Chlán (Hlaváček, Részegh)

6:3
1:2
0:0
16:51
54
Valenta - Suchánek, Brejcha

Karlovarští energetici naskočili do utkání pěkně zhurta. V úvodních třiceti vteřinách vyslali na Strejce první střely. Hned třetí skončila za jeho zády. S Davídkovo střelou si Strejc ještě poradil, avšak střela kapitána Jiřího Janaty z pravého kruhu již rozvlnila síť. Chomutovští měli ve čtvrté minutě možnost vyrovnat, když hráli hru pět na tři. Vlčí smečka měla hru v oslabení pod kontrolou, a tak se hostům vyrovnat stav utkání nepodařilo. Piráti zvýšili tempo a začali domácí více napadat. Ve čtrnácté minutě se po zmatku v předbrankovém prostoru nakonec prosadil Tom Polák, jenž svou přesnou střelou z pravého kruhu poslal kotouč do levého dolního rohu. Závěr třetiny již patřil domácím, kteří se opět usadili v útočném pásmu.

Energetikům se na jejich výkon z předešlé dvacetiminutovky nenavázat nepodařilo, a hned v jednadvacáté minutě inkasovali další branku. Razantní František Wágner byl vyslán do samostatného úniku a z mezikruží úspěšně zakončil. Převzal tak pro svůj tým vedení. Chomutovští vyvíjeli na domácí stále silný tlak. Ve 27. minutě vsítili další branku. Rozjetý Jan Svoboda nejprve vyslal prudkou střelu z levého kruhu, ta se podařila Kuchařovi vyrazit, jenže vyražený kotouč se dostal znovu na jeho hůl, který tak zvýšil náskok svého týmu. O tři minuty později hráli Karlovarští hru v oslabení, při níž inkasovali další gól. Po pěkné kombinaci v útočném pásmu poslal kotouč z mezikruží pod betony Kuchaře Vojtěch Krejčiřík. Ve stejném čase se Karlovarští rozhodli vystřídat brankáře. Za Kuchaře nastoupil Beran. Piráti na kotouči stále dominovali a domácí k němu téměř vůbec nepouštěli.

V závěrečném dějství se hra zdála být velmi vyrovnaná. Ani jednomu z týmů se nedařilo udržet útočné pásmo, a tak se hra neustále přelévala z pásma do pásma. Ve 43. minutě se do obrovské šance dostal Davídek u pravé tyče chomutovské branky, poslat kotouč do Strejcem odkryté branky nedokázal. Ve 49. minutě hosté opět využili přesilové hry. Részeghovu střelu stačil Beran vyrazit, na dorážku Jana Svobody u levé tyče již zareagovat nestačil. Netrvalo dlouho a Chomutovští navýšili. O tři minuty později se prosadil přesnou střelou od modré Josef Rindoš. Svůj poslední gól Piráti vstřelili v 57. minutě. Střelou od modré vymetl levý růžek karlovarské branky Petr Chlán. Následně se hosté dostali do oslabení. Karlovarští toho využili a dvacet vteřin před koncem utkání se jim podařilo vstřelit druhý gól. Zasloužil se o něj střelou od modré Vojtěch Brabec.