Junioři skvělým výkonem přehráli Kladno, Dvořák neinkasoval

Napsal 14.09.2013 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Třetím zápasem pokračovala NOEN Extraliga juniorů a Piráti doma přivítali kladenské Rytíře. Hrálo se hodně tvrdě a trojice rozhodčích nechávala hru plynout i přes zákroky často na hranici pravidel. Piráti dokázali na rozdíl od hostujícího Kladna proměnit své šance a díky brankám Davida Kašeho, Peštuky a Šťovíčka zvítězili 3:0.
4.kolo so 14.9.2013
3:0(1:0, 1:0, 1:0)
KLA
Dvořák – Michálek, Cestr, Szathmáry, Drobný, Černý, Tejnor, Dobrovolný - N. Hlava, D. Kaše, Janák - Šťovíček, Veselý, Bednář - Peštuka, Paleček, Vrána - A. Macháček, Ringler
Kladno
Švihálek – Hájek, Bunda, Špaček, Potěchin, Šmíd, Rajter, Větrovec – Christl, Šilhavý, V. Macháček, Kobes, Doležal, Kalla, Habrdla, P. Novák, Janeček, Fiala, P. Veselý, Křepelka.

Bunda (KLA) - 10 min

Od samého začátku se hrálo velice ostře a ve stejném duchu se nesla celá první část. Oba týmy hrály tvrdě, ale čistě, takže nebyla hra příliš kouskována. První střelu si připsali Rytíři, konkrétně Vojtěch Šilhavý. Hned nato se ale z první šance prosadili domácí. David Kaše uklidil do brány odražený puk po střele Nicolase Hlavy a Piráti vedli 1:0. Hra byla po zbytek třetiny velice vyrovnaná, nabízela šance na obou stranách. Kladno si zahrálo jednu přesilovou hru po vyloučení Radka Veselého, ale domácí junioři ji skvěle ubránili. A protože byla jediná početní výhoda Pirátů v první třetině přerušena sirénou, byl stav po dvaceti minutách hry 1:0 pro domácí.

Druhá třetina pokračovala v podobném tempu jako ta první, nicméně aktivita se přiklonila na stranu domácího týmu. Piráty znatelně nakopl nešetrný zákrok Davida Bundy do oblasti hlavy a krku jednoho z chomutovských, za který vyfasoval 2 plus 10 minut. Přesilovku sice Piráti nevyužili, ale o tři minuty později se podruhé radovali z gólu. Patrik Michálek poslal na bránu puk od modré čáry a z dorážky zametl kotouč za brankovou čáru Jiří Peštuka. Více branek za svého tlaku domácí nedokázali ve druhé části vyprodukovat, a tak šly oba týmy podruhé do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

V posledním dějství se hra sice trochu vyrovnala, ale hosté stále nemohli najít recept na bezchybnou obranu Pirátů. Ve dvou proti jedinému obránci jeli Petr Kobes s Jiřím Kallou, ale David Dobrovolný odvedl výbornou práci a znemožnil jim jakkoliv ohrozit bránu Tadeáše Dvořáka. A tak opět udeřili domácí. Gólman Švihálek udělal za bránou velkou chybu, když při své rozehrávce čekal moc dlouho a nechal se obrat o puk Martinem Šťovíčkem, který ho posléze dopravil do prázdnotou zející klece. To bylo z obou stran co se týče gólových šancí vše a hráči si tak podali ruce za konečného stavu 3:0 pro Piráty.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Včera jsme sice dali šest gólů, dnes jenom tři, ale byl to určitě kvalitnější zápas. Kladno bylo hodně zarputilé a tvrdé. Balo těžké sousto je zvládnout a my jsme rádi, že se nám to podařilo. Byl to od nás zodpovědný a hokejově kvalitní výkon. Bylo to hodně tvrdé, občas byl puštěn nějaký faul, ale pokud má hra spád a hraje se nahoru - dolů, tak to hokeji prospívá.“

Petr Kašík (Rytíři Kladno): „Odehráli jsme nejhorší utkání, pokud k tomu připočítáme i přípravné zápasy. Ve všem jsme propadali a svým způsobem je malým zázrakem, že to skončilo jen tři nula. Gólman chytal dobře a obránci byli obětaví, ale i tak jsme měli kliku, že jsme dostali jen tři góly.“