Junioři v dramatické dohrávce přetlačili Slavii, k vidění bylo jedenáct branek

Napsal 04.10.2016 Michal Luxa, Martina Kramerová
P r a h a / C h o m u t o v - V dohrávce osmého kola DHL extraligy juniorů zajížděli chomutovští mladíci na led Slavie, kde zvítězili 6:5. Po čtyřiceti minutách se zdálo, že Piráti dokráčí k pohodlné výhře, ale sešívaní ve třetí části zabojovali a dotáhli se na rozdíl jediné branky. Při závěrečné power-play si tři body Severočeši již pohlídali. Branky Chomutova postupně stříleli Filip Palička, Jakub Navrátil, Jiří Kopic, Tom Polák, Josef Rindoš a Tomáš Hajič.
8.kolo út 4.10.2016
SLA
5:6(1:2, 0:3, 4:1)
Slavia
Vacula – Zderadička, Chvála, Valík, Duda, David Novák, Krásný – Kern, Šteiner, Heldák – Hradil, Kohút, Šmerha – Šergl, Furch, Matějka – Kolouch, Mareček, Netolický
Pavlát – Buchtela, Kopic, Daniel Novák, Lidák, Smutný, Běhula, Hajič – Lauko, Polák, Niňaj, Palička, Részegh, Rindoš, Chlán, Svoboda, Navrátil, Šilař, Adámek

Slavia
18. Šteiner (Heldák), 43. Šmerha (Kohút), 47. Šmerha (Hradil), 49. Matějka (Šteiner, Heldák), 58. Novák (Heldák, Matějka)
9. Palička (Novák), 13. Navrátil, 24. Kopic (Svoboda), 26. Polák (Palička, Svoboda), 38. Rindoš (Niňaj), 46. Hajič (Rindoš)

8:9
2:1
0:1
35:30
43
Sýkora – Jelínek, Malý

Po vytažení pomyslné opony v podobě úvodního buly se sice herně lépe dařilo slávistům, góly ale začali střílet hostující Piráti. V čase 08:03 napřáhl z pravého kruhu Filip Palička a krásnou střelou pod víko zpečetil hezkou přesilovkovou kombinaci svého mužstva.

Útočné představení Chomutova však pokračovalo dál. Už o čtyři minuty později totiž zvýšil jeho vedení Jakub Navrátil, který šikovně prokličkoval až před branku a pohodlně propálil Vaculu.

Sešívaní nepolevili a v 18. minutě se dočkali kýženého snížení. To zařídil David Šteiner. Červenobílý útočník dostal přihrávku na okraj brankoviště a bekhendovou střelu v pádu propasíroval puk mezi pravou tyčkou a Pavlátovým betonem až za brankovou čáru.

Druhého dějství se ze strany Slavie podobalo hororu. Domácí hned třikrát inkasovali a Chomutov si vypracoval luxusní náskok. Nejprve se vyznamenal Jiří Kopic, jenž využil krásnou kolmou přihrávku Svobody. Poté se do střelecké listiny zapsal díky tvrdé ráně z mezikruží Tom Polák. Slávistickou mizérii ještě prohloubil v závěru periody Josef Rindoš a domácí byli zralí na ručník. V brance navíc vystřídal bezmocného Vaculu Šorf.

Nebylo by to ale pořádné představení, kdyby chybělo drama a napětí. To slávisté přimíchali do utkání v závěrečné části, kdy začali mocně dotahovat nepříznivé skóre. Ve 43. minutě se po vyhraném buly zmocnil puku Tomáš Šmerha a pohotovou rychlou střelou propálil Pavláta. O slovo se pak ještě naposledy přihlásil hostující celek, když na 6:2 zvyšoval Tomáš Hajič.

Do konce zápasu už následně bylo místo jenom pro slávistický brankový monolog. Svou druhou trefou v duelu ze 47. minuty se v dobrém světle ukázal Tomáš Šmerha. Za další dvě minuty přišla chvíle Davida Matějky, který po Šteinerově křižném pasu napříč útočným pásmem nekompromisně poslal kotouč do levého horního rohu Pavlátovy svatyně.

Dramatická zápletka třetí třetiny vyvrcholila dvě minuty před sirénou, kdy se po závaru před chomutovskou brankou dobře zorientoval David Novák a zásahem na 5:6 zmobilizoval poslední zbytky sil ve slávistických řadách.

Přestože to Slavia v posledních vteřinách zkoušela v šesti a bez brankáře, vytoužené vyrovnávací branky se ani přes srdnatý a bojovný výkon nedočkala. Chomutov si tak z Edenu odvezl všechny tři body.

Petr Novák (HC Slavia Praha): „Do zápasu vstoupil lépe Chomutov. Jeho hráči byli rychlejší a ofenzivnější, ale první třetina nebyla zas tak špatná a skóre bylo po jejím konci 1:2. Druhou část jsme prohráli 0:3 a to rozhodlo o zápase. I když jsme z toho utkání ještě udělali v uvozovkách drama. Bohužel jsme nehráli šedesát minut. Průměrně jsme hráli dobře dvacet minut a špatně taky dvacet minut. Jenže abychom bodovali, museli bychom hrát dobře celých šedesát. Promrhaná druhá třetina nás může hodně mrzet. “

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „V první třetině jsme sice dali dva góly, ale trošku se štěstím. Myslím si, že Slavia byla v téhle části hry lepší. Až ve druhé periodě jsme začali hrát to, co jsme chtěli. Dali jsme góly a z naší strany to byl dobrý výkon. Pak z naší strany přišlo uspokojení. Mysleli jsme si, že to Slavia odevzdá, ale jak všichni viděli, tak to se nestalo. Nechal jsme si dát gól. Nepoučili jsme se. Bylo proti nám odpískáno trestné střílení, zase jsme se nepoučili. A klepali jsme se o výsledek až do konce. My z toho musíme vyvodit důsledek, protože takhle se hrát nedá.“