Junioři vyzráli na Spartu, góly vsítili Hřebíček a Köver

Napsal 06.01.2018 Marcel Holl
P r a h a / C h o m u t o v - Po pátečním nezdaru na ledě Slavie hráli dnes chomutovští junioři v 30. kole DHL extraligy na ledě Sparty. Díky skvěle zvládnuté úvodní periodě si z Holešovic nejstarší výběr pirátské akademie odvezl tříbodové vítězství. Body zajistily trefy Martina Hřebíčeka a Jakuba Kövera. Čistým kontem se blýskl brankář Richard Běhula.
29.kolo so 6.1.2018
SPA
0:2(0:2, 0:0, 0:0)
Sparta
Hofmann (21. Škorpík) – Janda, Simotics, Mrkvička, Sedliský, Eliáš, Jeřábek, Karoch, Hanuš – Schwamberger, Nacházel, Fabiánek, Bílek, Larsen, Komárek, Chlouba, Kropáček, T. Pšenička, Dubský, Wojnar.
Běhula – Buchtela, Kleiner, D. Novák, Studený, A. Novák, Procházka, Hajič – Köver, Bajer, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Tůma, Šeliga, Šišolák, Šilar, Adámek.

Sparta
3. Hřebíček (Šeliga), 14. Köver (Tůma, Polák)

2:1
0:0
0:0
32:35
64
Souček – Flegl, Štofa

Začátek utkání ukázal, že půjde o vyrovnaný duel. Oba týmy předvedly, jak umí rychle přejít přes střední pásmo. Sparta chtěla praktikovat vysunutý forčeking, to se jí však možná stalo osudným při prvním gólu. Dva napadající hráči propadli, Chomutov se rychle dostal do pásma domácích, kde vytvořil gólovou akci. První branku vstřelil Martin Hřebíček. Chomutov pokračoval v takticky vyspělém výkonu. Sparta se snažila obejít obranu hostů, šlo to však ztuha, avšak přecejen se dostala k jedné slibné příležitosti, ve které se ocitl Tomáš Pšenička. Natlačil se, avšak neměl prostor pro střelu, a tak přihrával, pas zblokovali chomutovští obránci.

V čase 6:30 se nechal vyloučit hostující Novák. Početní převaha Pražanům však vůbec nevyšla. Trápili se a nenašli recept na hru hostů. V dalším průběhu se tvrdě bojovalo o každý puk. Několikrát se puk zaklínil u mantinelu a hráči neměli zrovna v úmyslu ho pustit. Jenže v čase 13:28 se hosté prosadili podruhé. Trefil se Jakub Köver. Sparta to ale nezabalila a stále tvořila útočné akce. Konec třetiny ovšem patřil hostům z Chomutova. Další gól však nepřidali a první perioda skončila za stavu 0:2.

Druhou dvacetiminutovku začala lépe Sparta. Po půl minutě se ocitla v dobré příležitosti, avšak střela letěla vysoko nad. Během dalších minut se hra mírně rozkouskovala a z hezkého hokeje byla menší nuda. Ve 24. minutě se dostal do dobré šance opět Köver, Hofmann ho však vychytal. O zhruba dvě minuty později se mohla Sparta radovat, avšak to by musel Pšenička zakončit svojí akci gólem, což se nestalo. Individuálně zdařilá akce gólem neskončila. V půli třetiny Sparta vyslala štiplavou střelu na Běhulu, ten si s ní ovšem poradil. Poté hráli domácí oslabení, které bez problému ubránili. Na konci druhé části měla Sparta více ze hry, avšak opět to gólově nevyjádřila, a tak taktovku převzal na chvíli Chomutov. Ten se ovšem také neprosadil, a tak bylo skóre na konci druhé třetiny stále stejné - 0:2. Ve druhé dvacetiminutovce gól nepadl.

Sparta chtěla něco změnit, a proto se trenérský štáb rozhodl vystřídat gólmana a dát týmu nový impuls. Škorpík měl zkraje třetiny hodně práce. Vše zneškodnil a dodal domácím sebevědomí. Pražané do třetiny vlétli, napadali, chtěli soupeře přehrát a nachytat při chybách. Jenže Piráti zavřeli zadní vrátka a nedovolili soupeři skórovat. Ve 48. minutě Sparta rozjela rychlý útok při špatném střídání hostů, ti však akci se štěstím uhasili. Sparta střílela, chodila důrazně do branky, ale gól nedala, nebylo jí souzeno.

Když Chomutov nevyužil početní převahu v půli třetiny, svitla Pražanům ještě naděje. Běhula ale zlikvidoval vše, co šlo na jeho branku. Piráti poté ujeli do brejku a mohli zvýšit na 3:0, to už by bylo hotovo. Nicméně nepovedlo se, a tak Sparta živila naději na body. Když se jí nepodařilo snížit do 58. minuty, odvolala brankáře a hrála v šesti hráčích v poli. Branku hostí však dobývala marně, Běhula předvedl bezchybný výkon a zasloužil si čisté konto. Chomutov vyhrál v Holešovicích 2:0 a bere tak velmi důležité tři body do tabulky, porazil totiž výše postavené mužstvo.