Junioři ztratili dobře rozehrané utkání, Kladnu podlehli v prodloužení

Napsal 29.09.2017 Ondřej Bartůněk
C h o m u t o v - Piráti se vydali v rámci sedmého kola DHL extraligy juniorů do kladenského ČEZ Stadionu. Zde rozehráli utkání velmi nadějně, když po dvou třetinách vedli 3:1. Domácí však v poslední části dokázali srovnat a v prodloužení jim vystřelil bod navíc Schildhabel.
7.kolo pá 29.9.2017
KLA
4:3p(0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)
Kladno
Stahl – Zelingr, Cibák, Veber, Šíma, Kučera, Muller – Sokolov, Bláha Š., Jelínek, Řepka, Schildhabel, Bláha O., Vildumetz, Husarik, Keszi, Kučera, Gnusin, Svoboda
Pavlát – Buchtela, Kopic, Kleiner, D. Novák, A. Novák, Hajič – Köver, Bajer, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Tůma, J. Veselý, Šišolák, D. Šilar, Adámek

Kladno
22. Řepka (Muller, Stahl), 51. Jelínek (Cibák, Keszi), 55. Schildhabel (Vildumetz, Veber), 61. Schildhabel (Veber, Vildumetz)
20. Chlán (Hřebíček, Bajer), 22. Adámek, 25. Köver (Polák, D. Šilar)

8:9
0:1
0:0
28:19
120
Jechoutek – Lhotský, Svoboda

V první akci se objevil po padesáti vteřinách Tomáš Vildumetz, který mohl zakončovat. Ve velké příležitosti z pravé strany však kotouč netrefil ideálně. Dvě minuty před koncem první části se ve velké šanci ocitl Daniel Šilar. Z bezprostřední blízkosti zakončoval, ale kladenský strážce branky skvěle zakročil. Skóre otevřel dvanáct sekund před sirénou ohlašující konec první třetiny Petr Chlán, který po přihrávce od Martina Hřebíčka procedil kotouč za záda Davida Stahla – 0:1.

Uběhlo 64 vteřin z druhé části a Piráti se radovali podruhé. Úspěšnou střelou ze záklonu rozvlnil síť kladenské klece Tomáš Adámek - 0:2. Rychlou odpověď si připravili kladenští junioři. Po dvaceti vteřinách už bylo skóre opět jen s rozdílem jedné branky. Po Jakubovi Müllerovi se ke kotouči dostal Pavel Řepka, který propálil Dominika Pavláta – 1:2.

Ve 25. minutě měli chomutovští junioři dvojnásobnou výhodu hráčů v poli. Tuto příležitost dokázal využít Jakub Köver. Po přihrávce z levé strany od Toma Poláka před ním zívala odkrytá branka, kterou bez problémů trefil – 1:3. Probíhala 36. minuta, když se po přihrávce od Krešimira Schildhabela ocitl Štěpán Bláha před prázdnou klecí Chomutova. Puk však zakončit nedokázal.

Štěpán Bláha se ve velké šanci zjevil opět o minutu později. Ani tentokrát ale nedokázal zakončit kotouč do branky. Sám se na branku hnal Vincent Keszi ve 38. minutě. Po naznačení kličky doprava však ztratil puk a zakončit už nedokázal. V 51. minutě se domácí dočkali snížení, když po ráně Jakuba Cibáka se odrazil puk k osamocenému Šimonu Jelínkovi, který jej uklidil do odkryté klece – 2:3.

O tři minuty později už bylo srovnáno. Puk poskakoval v brankovišti po bombě Tomáše Vildumetze. Nejrychleji ho dokázal najít Krešimir Schildhabel, který kličkou obehrál Dominika Pavláta – 3:3. V prodloužení se domácí prosadili po 32 vteřinách. Od začátku zamkli Piráty v obranné třetině, a po přihrávce od Václava Vebera se do zakončení dostal Krešimir Schildhabel, který získal pro Kladno jeden bod navíc – 3:4.