Junioři zvládli i druhý domácí víkendový zápas a porazili Mladou Boleslav

Napsal 07.01.2017 Marcel Holl
C h o m u t o v - Po výhře nad Libercem hostili juniorští Piráti v 32. kole DHL extraligy třináctou Mladou Boleslav. Hosté začali velmi dobře když v polovině první části otevřeli skóre. Za minutu srovnal domácí Jan Svoboda, jenže Bruslaři ještě před první pauzou odskočili. Druhá třetina byla gólově skoupá, avšak o té třetí to neplatilo. Piráti díky třem brankám otočili vývoj zápasu a připsali si důležité tři body. Dvěma góly se prezentoval Tom Polák.
32.kolo so 7.1.2017
4:2(1:2, 0:0, 3:0)
MBL
Pavlát – Buchtela, Hlaváček, Kopic, Novák, Lidák, Smutný, Hřebíček – Lauko, Polák, Niňaj, Kulich, Palička, Krejčiřík, Részegh, Tůma, Svoboda, Šilar, Adámek.
Ml.Boleslav
Groh – Linhart, Mattis, Mašek, Uřidil, Chujac, Horský, Marček – Prokop, Musliu, Peterka, Straka, Dančišin, Krejčík, Flynn, Outrata, Veselý.

11. Svoboda (Lauko, Tůma), 45. Polák (Krejčiřík, Hlaváček), 50. Kopic (Šilar, Palička), 60. Polák (Krejčiřík, Novák)
Ml.Boleslav
10. Veselý (Straka, Prokop), 18. Straka (Marček, Krejčík)

Jiří Mašek (Mladá Boleslav) na 10 minut za nesportovní chování

Vstup do zápasu se Pirátům povedl. Již ve třetí minutě našel Buchtela nahrávkou Hřebíčka, který ještě předkládal kotouč lépe postavenému spoluhráči, jenž ale nedokázal černou pryž dostat do boleslavské branky. Hosté trošku nenápadně dokázali otevřít skóre v polovině úvodní třetiny. Straka vystihl chomutovskou rozehrávku, obešel trojici protihráčů a přesnou přihrávkou našel hůl Jiřího Veselého, jenž lehkou tečí překonal Pavláta – 0:1.

O minutu později bylo srovnáno. Tůma rozjel akci, jenže za modrou čárou ztratil stabilitu a kotouče se ujal Lauko, který ovšem ještě nedokázal dostat puk až ke Grohovi, a tak si našel kousek černé gumy Jan Svoboda a srovnal stav zápasu na 1:1. Bruslaři dokázali v závěru první dvacetiminutovky odskočit podruhé v duelu do vedení. Po promáchnutí Lauka se dostali hosté do rychlého protiútoku dvou na jediného beka. Zakončení vzal na sebe Patrik Straka, jenž střelou zápěstím na lapačku vrátil Mladé Boleslavi vedení – 1:2.

A mohlo být ještě lépe. To by ale musel střelec druhé mladoboleslavské branky proměnit svou šanci z úvodu druhé třetiny. Patrik Straka se dostal za obranu Pirátů a jel sám na Pavláta, ale při zakončení se mu kotouč svezl z čepele a hostující hokejista nikterak nezakončil svou slibnou šanci.

V dalším průběhu prostřední periody to bylo spíše o nevyužívání šancí na jedné či druhé straně. Více ze hry měli domácí Piráti, ale velkou většinu pokusů zlikvidoval brankář Groh a udržel svůj celek ve hře o bodový zisk i po dvou částech utkání.

Piráti vlítli na soupeře v úvodu třetí periody zhurta. Nejprve vypálil Buchtela, ale mířil příliš přesně, neboť orazítkoval pouze pravou tyčku hostující klece. Krátce na to měl slibnou šanci Jan Svoboda. Tomu předložil kotouč Lauko. Chomutovský forvard ale střelou z mezikruží mířil mimo, i když v době střely byl úplně sám.

V pětačtyřicáté minutě bylo podruhé v utkání srovnáno. Krejčiřík vyvezl puk podél hrazení a na kruhu poslal najíždějícímu Tomovi Polákovi , který střelou po ledě překonal Groha – 2:2. Piráti následně opět spálili slibné šance, to je ale mrzet nakonec nemuselo, neboť v polovině padesáté minuty otočil vývoj zápasu Jiří Kopic. Nutno dodat, že to byla parádní hokejová akce na jeden dotek. Palička přihrál křížem na Šilara, jenž se neukvapil a ještě akci vyšperkoval nahrávkou na volného Kopice, který již neměl problém poslal černou gumu za Grohova záda – 3:2.

Mladá Boleslav se tlačila v poslední desetiminutovce do zakončení a snažila se srovnání, jenže to i přes aktivní hru Pirátů nepřišlo. V poslední minutě sáhli Bruslaři ke hře bez brankáře, čehož využil střelou do opuštěné klece Tom Polák, pro kterého to byla druhá trefa v utkání. Piráti tak dokázali ve třetí periodě otočit nepříznivý stav a zvítězit 4:2.

Libor Řepík (Piráti Chomutov): „Jsme spokojení se hrou, jakou jsme předváděli. Chtěli jsme, na ně vlítnou v první třetině. Sice jsme prohrávali 0:1, ale viděli jsme, že kluci chtějí a že se to otočí. Následně jsme dostali smolný gól ze situace dvou na jednoho. Pořád jsme ale věřili, že to zvrátíme. Celý zápas nám chyběl důraz před brankou. Měli jsme tam velké potíže, ale musíme tým pochválit, že šlapal až do konce. I díky tomu jsme obrátili vývoj hry.“

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): „Ze zápasu jsme chtěli vydolovat vybojovat nějaký bodík. Tomu jsme trošičku podřídili naší taktiku. Soupeř byl dvě třetiny lepší, přehrával nás, ale my jsme se snažili předvést bojovný výkon. Byli jsme blízko k bodům, ale v závěru jsme utkání ztratili. Chybělo nám trošku to potřebné štěstí. Musíme jít dál. Jsme v situaci, kdy máme za sebou sérii porážek. V žádném případě to nevzdáváme a chceme se posunout v tabulce a začít bodovat.“