KLH Chomutov nedal Berounu šanci, Hylák navíc udržel čisté konto

Napsal 12.01.2011 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině se hrál vyrovnaný hokej. Mírně navrch měli ale přeci jen domácí, které poslal do vedení v deváté minutě Lukáš Pulpán. Ve 2. třetině tentýž hráč zvýšil na 2:0 a když hosté nevyužili dvě své přesilovky, šlo se do šaten za stavu 2:0 pro domácí. Ve třetí třetině zvýšil na konečných 3:0 Tibor Radulay, který se navíc pustil do pěstního souboje s Jelínkem z Berouna.
36.kolo st 12.1.2011
3:0(1:0, 1:0, 1:0)
BER
Hylák (Hanuljak) - Mucha, Pulpán - Slovák, Kántor - Mudroch, Havíř - Rutta - Jíra, Kraft, Kuběna - Hruška, Zucker, Stránský - Novák, Skořepa, Hrdel - Radulay
Beroun
Furch (Kareš) - Besser, Pavel, Švagrovský, Žovinec, Kupec, Rudovský, Husák, Vlček, Novotný, Kniazev, Nedvěd, Malý, Višňák, Hertl, Tůma, Polák, Jelínek

V první třetině se hrál celkem vyrovnaný hokej. Hosté velice pozorně bránili a domácí měli problémy překonat jejich dobře organizovanou obranu. V deváté minutě se zaslouženě ujali vedení domácí, když si na přihrávku Petra Jíry najel od modré čáry a přesně zamířil Lukáš Pulpán. Hosté nevyužili dvě své přesilovky, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil. Sledovali jsme marné dobývání hostující branky. Snaha domácích byla po zásluze korunována ve 30. minutě, když svou dnešní druhou brankou zvyšoval Lukáš Pulpán střelou od modré čáry na 2:0. Hosté stejně jako v první třetině dostali možnost dvou přesilovek, se kterými si ovšem neporadili, takže po druhé třetině byl stav 2:0.

Ve třetí třetině hostům chyběla disciplinovanost a jelikož se nechali čtyřikrát vyloučit, nemohli příliš myslet na zvrat utkání. Domácí se dokázali ještě jednou prosadit v 57. minutě, když Tibor Radulay v přečíslení 2 na 1 využil přesné přihrávky od Davida Hrušky a stanovil tak konečné skóre dnešního utkání na 3:0. V poslední minutě ještě přivedla diváky do varu bitka mezi Radulayem a berounským Jelínkem. Jejich souboj dopadl nerozhodně a rozhodčí oba hráče poslal předčasně do kabin.

Milan Kašpárek (KLH Chomutov) - První třetinu byl náš výkon poněkud mdlý. Kluci měli ještě asi v hlavách ten zápas z Olomouce, kde jsme vyhraný zápas nakonec prohráli. Druhá třetina už byla o něco lepší, zvedla se hlavně první formace. Vzali to na sebe. Dali jsme druhý gól a soupeř už neměl šanci stav otočit. Konec byl poněkud vyhrocený, ale pokud udělá Švagrovský to, co udělal na Mudrocha a Nedvěd fauluje Pulpána, tak to ani jinak dopadnout nemohlo. Nedvěd je největší srab jakého jsem na ledě viděl.

Jiří Doležal (HC Berounští Medvědi) - Hráli jsme přesně to, co jsme chtěli. Dostali jsme akorát v každé třetině jednu branku. Potom nám nebyl uznán regulérní gól. My musíme být s naším výkonem spokojeni. Chomutov jsme potrápili. Závěr nebudu komentovat. Stalo se to zde i minule a já se můžu kluků jen zastat, že to nebyla jen jejich chyba. Tohle se musí řešit na jiných místech.