KLH Chomutov podlehl po boji ústeckým Lvům 3:4 po nájezdech

Napsal 06.02.2010 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině viděli diváci ve 40. derby v první hokejové lize atraktivní a svižný hokej, ve kterém se střelecky prosadili domácí v 9. minutě, když Stanislav Mikšovic nádherně tečoval Haškovu střelu za Salfického záda. Ve 2. třetině zvýšili domácí vedení ve 31. minutě, když Zdeněk Skořepa s přehledem proměnil trestné střílení. Za hosty snížil ve 37. minutě Martin Šagát. Nástup do třetí třetiny vyšel lépe hostům, kteří ve 42. minutě vyrovnali Janem Klozem. Vedení na stranu domácích strhnul v 51. minutě svou druhou brankou Stanislav Mikšovic. Už se zdálo, že všechny body zůstanou doma, ale hosté odvolali brankáře a v čase 59:17 vyrovnal Jan Alinč. Prodloužení branku nepřineslo a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich rozhodl o bonusovém bodu pro hosty svým proměněným nájezdem Roman Němeček.
46.kolo so 6.2.2010
3:4sn(1:0, 1:1, 1:2 - 0:0 - 0:1)
UNL
Chábera(Závorka) - Trefný, Posmyk - Brňák, Tribuncovs - Malínský, Hlubuček - Všetečka, Mazanec - Polanský, Skořepa, Boušek - Hašek, Mikšovic, Kůs - Gombár, Bauer, Míka - Fiala, Domin
Ústí n.L.
Salfický(Petrásek) - Gureň, Klobouček, Kříž, Holomek, Němeček, Gýna, Sklenička, Novotný - Šagát, Pazourek, Heřman, Alinč, Pajič, Mrázek, Janků, Kloz, Pšurný M., Heinisch, Pšurný R., Hanzl

Úvod utkání hned poznamenala brzká přesilová hra, když již v druhé minutě hry putoval za katr domácí obránce Brňák. Bílomodří si však v oslabení počínali velmi dobře a až na střelu Novotného nemusel Chábera zasahovat. Hosty dostala početní výhoda do tempa a svou aktivitu se snažili přetavit ve vedoucí branku. Byli to však domácí, kteří po výpadu Domina byli blízko vedoucí branky. Salfický však s notnou dávkou štěstí udržel kotouč před brankovou čárou. V čase 8:10 byl však ústecký brankář již krátký na povedou akci druhé chomutovské formace. Jaroslav Hašek stříleným pasem našel najetého Stanislava Mikšovic, který pohotovou tečí poslal domácí do vedení - 1:0. O minutu později seděl u trestoměřičů hostující Gureň, největší příležitost si však vypracovali hráči Slovanu, když sám mezi kruhy zůstal Sklenička, ale na Cháberu si nepřišel. Následující dvě přesilové hry hostí změnu skóre nepřinesly, a tak vedli domácí po první dvacetiminutovce 1:0.

Vstup do druhého dějství vyšel Lvům výborně a nebýt Pazourkovi přeci jen trochu nepřesné střely mohlo být srovnáno. Hostující útočník totiž po přihrávce Janků překonal Cháberu, avšak trefil pouze břevno domácí branky. Slovan i nadále hýřil aktivitou a chytrý pokus Michala Pšurného zpoza branky se motal chvíli Cháberovi mezi betony, vše však pro domácí dobře dopadlo. S postupem času se hra vyrovnávala a na vyloženou šanci jak z jedné, tak z druhé strany jsme si museli počkat až do poloviny utkání. Při hře 4 na 4 hned po buly zamířil k Salfickému Jakub Bauer, kterého hosté atakovali nedovoleně a hlavní sudí nařídil trestné střílení. K jeho provedení se postavil kapitán Zdeněk Skořepa a blafákem do bekhendu zvýšil domácí náskok - 2:0. V 37. minutě se dočkali první branky v utkání také hosté. Pokus Kříže od modré pohotově dorážel nad Cháberovo rameno Martin Šagát - 2:1.

I do třetí třetiny vstoupili aktivněji hosté a již po minutě hry bylo srovnáno. Martin Heinisch našel zpoza branky osamoceného Jana Kloze a ten střelou po ledě k levé tyči nezaváhal - 2:2. Šanci otočit vývoj utkání dostali Lvi hned o pár minut později, když si zahráli jednu z dalších početních výhod po faulu Polanského. Skóre se však neměnilo. To však neplatilo deset minut před koncem utkání. Libor Hlubuček s kotoučem na hokejce drze vybruslil před Salfického, kde se kousku gumy zmocnil Stanislav Mikšovic a dorážkou vrátil bílomodrým vedení - 3:2. O dvacet vteřin později fauloval hostující Holomek a domácí měli výhodu minutové početní převahy čtyř proti třem, jelikož předchozí momenty hry se odehrávaly ve čtyřech na obou stranách. Salfický si však s dvěma pokusy Posmyka od modré poradil a stav se neměnil. Tři minuty před koncem základní hrací doby měl rozhodující branku na hokejce Jaroslav Hašek, sám před Salfickým však trestuhodně přestřelil. V čase 58:55 zahráli domácí zakázané uvolnění a nemohli dle pravidla platícího od začátku letošní sezony vystřídat. Hosté si vyžádali time-out a odvolali Salfického, což se v konečném součtu vyplatilo. Vyrovnávací branku vstřelil Jan Alinč a následné protesty domácích ohledně regulérnosti branky byly marné.

Utkání dospělo do prodloužení, ve kterém diváci v ochozech ČEZ stadionu vážnější příležitost ani na jedné straně neviděli. Rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy. Jako první zahajovali domácí a Boušek nedal, stejně jako ústecký Šagát. V druhé sérii si brankáři smlsli na obou střelcích opět. Neuspěl jak Bauer, tak Michal Pšurný. Třetí série přinesla i branky. Podruhé v zápase byl v této disciplíně úspěšný Zdeněk Skořepa a poslal domácí do vedení. Za hosty však uspěl střelou mezi betony Roman Němeček a hrálo se dál. Hostující bek překonal v následující sérii Cháberu i podruhé a když potom neuspěl domácí Mikšovic, radovali se hráči Slovanu z bonusového bodu.

Radim Rulík (Chomutov) – „Diváci dnes viděli vyrovnané utkání a myslím si, že remíza je spravedlivá a v nájezdech byl šťastnější soupeř. Škoda, že jsme neměli více štěstí v závěrečné powerplay, kdy tam byl atak na našeho gólmana a soupeř šťastně ze vzduchu sklepl kotouč do branky. Hráči si potom stěžovali na gól vysokou holí, ale koukl jsem se na video a vysoká to nebyla. Spíš si gólman stěžoval na atak útočníka, který mu vyrazil hokejku z ruky. O šetření několika hráčů jsme se rozhodli včera, jelikož někteří hráči, kteří dnes hráli s námi od pondělí trénují a nebrali jsme je sem jen proto, aby trénovali. Chtěli jsme, aby hráli a jsme rádi, že se mohli ukázat v tahle těžkém utkání. S výkonem hráčů jak bojovali a jak k tomu přistoupili jsem spokojený. Určitě mě někdo zaujal, ale kdo, to si nechám pro sebe.“

Petr Rosol (Ústí nad Labem) – „V zápase prakticky již o nic nešlo a já jsem rád, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Samozřejmě nás těší, že jsme vyhráli, ale důležité je, že se utkání dohrálo v klidu bez jakýkoliv potyček a zranění. Nebylo jednoduché hráče namotivovat na toto utkání, zvláště poté, co jsme viděli jakou Chomutov postavil sestavu, ale ani my jsme nenastoupili kompletní. V posledních zápasech nám trochu zvlhnul střelný prach, takže asi budeme muset říci generálnímu manažerovi, aby nám sehnal nějakou sušičku, abychom se dali během těch 14 dní dohromady.“