KLH Chomutov podlehl vysoko Litvínovu

Napsal 16.08.2007 Jaroslav Poštolka, Tomáš Zetek
C h o m u t o v - V dalším utkání v rámci Tipsport hockey cupu se chomutovští hokejisté představili na ledě nedalekého Chemopetrolu Litvínov. V brance dostal příležitost Michal Podolka, ale ten po necelých 14 minutách musel vystřídat, když inkasoval tři góly. V prostřední třetině Chemopetrol přidal čtvrtou branku a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Jedinou branku Chomutova v poslední třetině při přesilovce vstřelil Martin Heinisch. Poté domácí během pěti minut vstřelili tři góly a vyhráli 7:1.
HP4 čt 16.8.2007
LIT
7:1(3:0, 1:0, 3:1)
Litvínov
Hübl - Kubát, Punčochář, Vobořil, Gýna, L. Poživil, Martinka, Skuhrovec, Hranáč - Zíma, Trávníček, Jánský - Branda, J. Černý, Lukeš -Bednařík, Jenáček, Rindoš - Bahenský, Machulda, Maxa
Podolka (od 14. min. Horčička) - Révay, Šulc, Bombic, Trefný, Kolda, K. Černý, Chatrnúch, Malinský - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Jeslínek, Charousek, Hašek - Tauš, Heinisch, Havlůj

Hosté nevstoupili do utkání příliš šťastně a hned zkraje se nechal na čtyři minuty vyloučit Révay. Nedisciplinovanost chomutovského hráče potrestal po přené přihrávce od Jenáčka Jakub Maxa - 0:1. Tím pro úvodní desetiminutovku atraktivita zápasu ustala. Až v minutě 12. znovu potrestali Litvínovští faul soupeře. V početní výhodě dostali možnost mladí a po přiťuknutí Černého se po individuální akci trefil Karel Kubát - 2:0. Když ani ne dvě minuty na to, tentokrát při hře pět na pět, vymetl pavučiny v chomutovské kleci Zdeněk Bahenský, bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto - 3:0. To už nevydržel ani Michal Podolka, jenž dostal přednost v brankovišti hostů, a nahradil jej kolega Horčička. Početní výhodu měli i Chomutovští a hráli dokonce minutu a 23 sekund pět na tři, ale nakonec do pauzy nejvíce zahrozili znovu domácí. Bomba Bednaříka letěla těsně vedle tyče.

Druhé dějství bylo podstatně chudší na gólové situace. Zato četné vylučování přetrvávalo. Při trestu Martínka zachránil domácí na poslední chvíli před Taušem gólman Hübl, jenž zalehl kotouč těsně před brankovou čárou. Ve 30. minutě ujel po kolmici Hranáče do samostatného nájezdu Maxa, ale gólmana soupeře nepřekonal. Když dvě minuty na to pomohl Hüblovi precizním obranným zákrokem Gýna, mohli se domácí opět vrhnout do útočení. A vyplatilo se jim to. Ze druhé vlny dojíždějící Lukáš Bednařík poslal puk ostrým švihem pod břevno Horčičkovy klece - 4:0. Do druhé obrátky ještě nevyužili Chomutovští další dvojnásobnou početní výhodu, a tak se šlo do šatny za čtyřgólového vedení Chemiků.

Třetí díl zkázy hostujícího výběru mohli načít domácí pátou brankou, ale ani oni neproměnili přesilovku pěti proti třem. Naopak ve 47. minutě poprvé kapituloval Jaroslav Hübl. Chatrnúch střílel a vyražený kotouč dopravil do sítě Martin Heinisch - 4:1. Hosty trefa povzbudila, ale stále zbytečně faulovali, a sráželi tím svou aktivitu dolů. Když se přidal i ostrý zákrok Machuldy, byla na chvíli z hokeje spíše bitva. Tu rozštípl v 54. resp. 55. minutě František Lukeš, když nejprve přesnou polovysokou střelou rozvlnil síť - 5:1 - a následně zblízka využil přihrávku Gýny - 6:1. Konečnou podobu výsledku pak určil opět Lukáš Bednařík - 7:1. Na jednoznačné výhře Litvínova už nic nezměnila ani šarvátka Skuhrovce s Trefným v poslední minutě duelu.