KLH Chomutov přejel jednoznačně HC Tábor 4:0. Dvakrát skóroval Duda

Napsal 22.09.2010 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině diváky nejvíce zaujal výpadek proudu na zimním stadionu, který poslal po dvou minutách obě mužstva na 15 minut do kabin. Neplánovaná přestávka se na hře obou mužstev podepsala a k vidění byly jen nevyužité přesilovky na obou stranách. Ve 2. třetině se domácí dostali do vedení. V přečíslení 3 na 2 se prosadil Milan Procházka a zajistil domácím těsný náskok. Po zbytek třetiny byli domácí lepším týmem, ale skóre se již nezměnilo. Ve třetí třetině domácí vystupňovali své tempo a odměnou jim byly ještě další tři vstřelené branky. Postupně se prosadil David Zucker a 2× Radek Duda. Nakonec domácí ani nemrzelo neproměněné trestné střílení v 52. minutě, kdy se neprosadil Milan Procházka.
3.kolo st 22.9.2010
KLH
4:0(0:0, 1:0, 3:0)
TAB
Hylák (Hanuljak) - Havíř, Pavlas - Pulpán, Bombic - Mucha, Benda - Rutta, Grof - Kuběna, Skořepa, Duda - Procházka, Hrdel, Jíra - Seman, Sikora, Zucker - Selingr, Kůs, Davídek
Tábor
Halmoši (Čech) - Kudrna, Lukáč, Kanov, Havran, Černý, Zíb, Koktan, Nedorost - Šperger, Kocar, Török, Kostourek, Andres, Mrkvička, Padělek, Krätzer, Heřman, Červený, Ježek, Štrba

31. Procházka (Sikora, Grof ), 43. Zucker (Grof, Skořepa), 48. Duda (Sikora, Pulpán), 51. Duda (Pavlas)
Tábor

6:5
0:0
0:0
1485
Horák - Brejcha, Suchánek

V první třetině zastavil v rozletu obě mužstava výpadek elektrického proudu, který zhruba na 15 minut přerušil hru, což na výkonu obou mužstev bylo znát. Bylo to vidět hlavně na domácích, kteří nevyužili ani přesilovku 5 na 3 ve 3. minutě utkání. Ve 12. minutě hosté nastřelili tyč a z následného přečíslení se domácí také nedokázali prosadit.

V úvodu 2. třetiny měl ve 22. minutě šanci Jíra, ale neměl dostatečně seřízená mířidla. Postupně domácí zvyšovali svou aktivitu, která byla přibrzděna vyloučením Procházky. Hned po jeho návratu se domácí konečně mohli radovat. Byl to právě navrátivší se MILAN PROCHÁZKA, který v přečíslení 3 na 2 poslal domácí do zaslouženého vedení. Do konce 2. třetiny dostala obě mužstva výhodu přesilovky, ale prosadit se již nedokázala.

Do 3. třetiny vstoupili domácí jako blesk a odměnou jim byla druhá branka v síti hostů. Jejím autorem byl DAVID ZUCKER, který jemnou tečí Grofovy dělovky od modré nedal Halmošimu šanci zasáhnout. Ve 48. minutě předvedl svůj um RADEK DUDA, který projel obranou jako nůž máslem a střelou zápěstím zvýšil již na 3:0. Po této brance hosté jakoby odpadli a domácí pokračovali ve velkém tlaku. Není divu, že se brzy dočkali další branky v síti Halmošiho. V 51. minutě se podruhé prosadil RADEK DUDA. O minutu později bylo nařízeno proti hostům trestné střílení za faul na unikajícího Procházku. Domácí si ale mohli dovolit ten luxus, že ho neproměnili. Po zbytek utkání si domácí v klidu pohlídali svůj náskok, hosté měli velkou šanci na snížení v poslední minutě při vyloučení Bombice. Hylák ale puk za svá záda nepustil a mohl se společně se svými spoluhráči radovat z čistého konta.

Jaroslav Liška (Chomutov): „Stále máme úvod sezony a týmy jako Tábor mají plno sil, přijedou s nadšením, což se dnes opět potvrdilo. První dvě třetiny jsme se snažili soupeře přehrát jiným způsobem, než jsme trénovali, což se nám nedařilo. Ve třetí třetině si to kluci uvědomili, na ledě dominovali a vše korunovali třemi góly. Po první třetině jsme proházeli útoky a je pozitivní, že jsou hráči schopni na to kladně reagovat. Jsme rádi za plný počet bodů a za nulu, což je plus pro naší obrannou hru.“