KLH Chomutov udolal Berounské Medvědy až na nájezdy 4:3

Napsal 21.12.2009 Lucka Štěrbová, Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině vstřelili vedoucí branku hosté v 5. minutě. Po chybě domácí obrany se prosadil Richard Diviš. Ve zbytku třetiny se domácím vyrovnat už nepodařilo a ani hosté ve svých přesilovkách svůj náskok nezvýšili. V poslední minutě dostali domácí výhodou dvou mužů v poli, ale za půl minutky se jim vyrovnat nepodařilo. Druhou třetinu začali domácí dohrávanou přesilovkou 5 na 3 v délce 23 vteřin a tu využít nedokázali. Hosté ale znovu faulovali a další výhodu už využil František Bombic ve 22. minutě. V dohrávané přesilovce vyrovnal o minutu později Václav Eiselt. Hosté si ale vzali vedení zpět ve 37. minutě, když přesilovku využil Richard Diviš. Ve třetí třetině domácí zaslouženě vyrovnali ve 43. minutě Jakubem Hofmeisterem a utkání dospělo do prodloužení. Do něho nastoupili domácí oslabeni o vyloučeného Eiselta a hostům se naskytla 1:57 min. přesilovka 4 na 3. Tu neproměnili a ni domácí následnou zkrácenou početní výhodu 4 na 3. Utkání tak dospělo do samostatných nájezdů ve kterých rozhodl o dvou bodech pro domácí Michal Jeslínek perfektně provedeným bekhendovým blafákem.
33.kolo po 21.12.2009
4:3sn(0:1, 2:2, 1:0 - 0:0 - 1:0)
BER
Hanuljak (Kaššák) - Mazanec, Bombic - Hájek, Posmyk - Malínský, Všetečka - Kubát, Révay - Eiselt, Trochta, Duda - Mišovic, Kůs, Jíra - Hofmeister, Domin, Jeslínek - Milotínský
Beroun
Fiala (Kocián) - Nevěd, Cuník, Růžička,Braniš, Vošmik, Malý - Besser, Švagrovský, Šinágl, Vlček, Novotný, Luňák, Rudoský, Kupec, Diviš, Karpov, Pavel, Tůma

Zápas mezi druhým Chomutovem a desátým Berounem začal ve svižném tempu. Ačkoli se do první větší šance dostal už ve druhé minutě chomutovský Mikšovic, branka padla na druhé straně. V polovině páté minuty dotíral na chomutovského brankáře Hanuljaka Vlček, chomutovská obrana nebyla dostatečně důrazná, puk se dostal na hokejku Jakuba Vojty a ten v čase 4:29 otevřel skóre. V následujících minutách měli více ze hry domácí hráči. V 6. minutě tvrdě střílel Trochta, ale trefil jen ležícího berounského obránce. Gól měl na holi o pár vteřin později i Michal Jeslínek, ale přihrávku Eiselta nezpracoval. V 11. minutě zahrozil Mikšovic – v pádu ale poslal puk těsně mimo Fialovu branku. Radek Duda zase předvedl precizní práci s pukem v 15. minutě – míchal jím ale před gólmanem Fialou tak dlouho, až se dostal mimo střelecký úhel. Konec první třetiny byl ještě ve znamení dvou vyloučení na straně Berouna – za hákování byl potrestaný nejprve Cunik a následoval ho ve 20. minutě za napadení Vošmik.

Druhou třetinu tak Chomutov zahájil ve dvojnásobné početní výhodě, která trvala 23 sekund. Do betonů brankáře Fialy pří ní několikrát tvrdě střílel Bombic, ale branka padla až po dalším vyloučení v další přesilovce pěti proti třem. V čase 20:48 šel na trestnou lavici opět berounský Cunik a po dokonalé souhře na ose Hájek, Duda, Bombic se posledně jmenovaný v čase 21:03 proti Fialovi prosadil – 1:1. Další branka přišla hned vzápětí. V pokračující klasické přesilovce pět na čtyři zvolil Michal Jeslínek místo střely zpětnou přihrávku na Václava Eiselta a ten otočil v čase 22:36 skóre utkání ve prospěch modrobílého celku. Hrozil ale i Beroun – ve dvacáté šesté minutě hasil nebezpečnou situaci jen za cenu faulu Bombic, z kruhů nebezpečně střílel Robin Malý. Ve třicáté minutě vyhrál sprinterský souboj Luňák a domácí mohli být rádi, že se mu nepodařilo zakončit. Gólov udeřilo ve 36. minutě – chomutovské obraně se nepodařilo vyhodit puk, čehož využil Karpov a vyrovnal. Ještě hůř pak bylo o minutu později – v čase 36:20 využil Beroun přesilovou hru, když před brankou nešťastně přihrávku berounských tečoval jeden z chomutovských hráčů. Oficiálním autorem branky je ale Diviš. Druhou část pak uzavřel samostatný únik Trochty.

Třetí dvacetiminutovku začali lépe domácí – čas 42:28, na branku několikrát neúspěšně střílí Trochta a Jeslínek, následně se k puku dostane Hoffmeister a je opět vyrovnáno. Chomutovské snahy o otočení skóre následně zbrzdilo několik vyloučení – postupně zamířili na trestnou lavici Hájek a Duda. V 52. minutě pak Jeslínek nestíhal ve sprinterském souboji Jeslínek Diviše, zahákoval ho a rozhodčí nařídil trestné střílení. Hanuljak ale puk za svá záda nepustil. V 17. minutě měl rozhodnutí zápasu na hokejce Trochta, ale brankáře Fialu z bezprostřední blízkosti nepřekonal. A tak zápas dospěl do prodloužení.

To zahajovali domácí v oslabení. V závěru 3. části byl totiž vyloučený domácí Eiselt na 2+10 minut za úder do oblasti ramen a hlavy. Se střelami Nedvěda a Růžičky si ale Hanuljak poradil. Na druhé straně tvrdě střílel Posmyk, ale ani on nerozsvítil světlo za brankou. Rozhodnout o vítězi nakonec musely až samostatné nájezdy. Za Beroun se přesně trefil jen Jaroslav Nedvěd. Naopak na straně Chomutova se zadařilo Trochtovi a Jeslínkovi, což rozhodlo o tom, že druhý bonusový bod zůstane na domácím kluzišti.

Radim Rulík : Dneska se to celý zápas přesýpalo z jedné strany na druhou – prohrávali jsme, první třetina se nám nepovedla. Potom jsme to otočili díky brankám v přesilovkách na začátku druhé třetiny. Pak jsme zase dostali branku a nakonec vyrovnali. Jsem ale rád, že jsme vyhráli na nájezdy, protože dnes to nebylo se sestavou kvůli zraněním a nemocem jednoduché. Měli jsme problém hlavně se sestavením útoků. Takže jsem hlavně rád, že jsme neprohráli.

Richard Žemlička : Bylo to vyrovnané střetnutí. Na druhou stranu jsme neproměnili penaltu a nevyužili v prodloužení přesilovku čtyři na tři – kdybychom dali branku, mohlo to dopadnout ještě lépe. Kdyby mi ale někdo před zápasem řekl, že si odvezeme bod, byl bych navýsost spokojený – takhle vzhledem k průběhu jsem malinko zklamaný.