KLH Chomutov vybojoval vítězství nad Berounskými Medvědy 4:2

Napsal 18.11.2009 Miroslav Kučera, Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Vstup do utkání vyšel domácím na jedničku. Už po 41. vteřinách je poslal do vedení Milan Procházka a když na začátku 9. minuty zvýšil Jaroslav Hašek na 2:0, zdálo se, že nebudou mít domácí problémy. Hosté ale po chybě domácích snížili v 11. minutě Davidem Švagrovským a od té doby byli více než vyrovnaným soupeřem domácích. Ve 2. třetině využili obě mužstva přesilovku, nejprve Milan Kraft zvýšil ve 34. minutě na 3:1, za hosty pak střelou od modré ve 36. minutě snížil Jaroslav Nedvěd. Ve 46. minutě využili domácí dvounásobnou přesilovku, když se od modré prosadil František Bombic a zvýšil na 4:2. Jak se později ukázalo, byla to také branka poslední.
21.kolo st 18.11.2009
4:2(2:1, 1:1, 1:0)
BER
Hanuljak (Štěrba) - Pulpán, Bombic - Trefný, Pavlas - Malínský, Grof - Všetečka, Révay - Procházka, Kraft, Duda - Míka, Skořepa, Mikšovic - Fiala, Eiselt, Jíra - Hašek, Domin, Jeslínek
Beroun
Přikryl (Štelmach) -Nedvěd, Cunik, Kaláb, Braniš, Mrázek, Malý, Besser, Švagrovský - Šinágl, Karpov, Vlček, Mrňa, Vošmik, Novotný, Luňák, Valský, Rudovský, Kupec, Diviš, Pavel

V úvodu utkání se domácí vrhli na svého soka a hned druhou střelou na branku Berouna proměnili stav utkání. Konkrétně se v souboji před brankou uvolnil Milan Procházka a střelou z bekhendu překonal Přikryla - 1:0. Domácí se ale neustále tlačili dopředu a nenechali soupeře dýchat. V osmé minutě se individuální akcí dostal před branku Hašek, ale trefil jenom břevno hostující svatyně. To o pár vteřinek později se již Jaroslav Hašek nemýlil a poslal puk za Přikrylova záda - 2:0. Hosté se ovšem nevzdávali. O dvě minuty později se k puku dostal David Švagrovský a zamířil přesně nad beton Hanuljaka - 2:1. Branka hosty doslova nakopla a zápas byl mnohem vyrovnanější než na začátku. Nicméně se v první třetině již nic výrazného nestalo a do šaten se šlo za stavu 2:1.

Na začátku druhé části byli aktivnější opět domácí. Obrovskou příležitost měl Milan Kraft, který po chybě hostující obrany uháněl sám na Přikryla, ale blafákem se neprosadil. Vzápětí se podobná situace odehrála i na druhé straně kluziště. Domácí obrana zapomněla na Rudovského, ale ani ten nedokázal brankáře překonat. V polovině utkání dostali domácí dvě příležitosti početní výhody. Tu první ještě nevyužili, ale ve druhé přesilovce se kotouč ze závaru před brankou dostal k volnému Milanu Kraftovi a ten se štěstím překonal ležícího Přikryla - 3:1. Dvougólový náskok domácím ovšem opět dlouho nevydržel. Na konci 36. minuty při přesilové hře vypálil od modré čáry Jaroslav Nedvěd prostřelil Hanuljaka - 3:2. Druhá třetina tak skončila za stavu 3:2.

Závěrečná třetina začínala v mírnějším tempu než dvě předešlé. Domácím se naskytla další příležitost přesilové hry, tentokráte dvojnásobné, kterou dokázali využít. Po ostřelování Přikryla dostal puk na modrou čáru od Lukáše Pulpána František Bombic dělovou ranou propálil Přikryla - 4:2. Hra se poté přiostřila a bylo k vidění i několik tvrdých zákroků. Hostující Kupec se například nevybíravě pustil do domácího brankáře, což se nelíbilo Jakubu Grofovi a ten mu nasázel pár ran „na vyučenou“. Oba hráči si šli na čtyři minuty odpočinout na trestnou lavici spolu s Mrázkem, který dostal osobní trest. Vzápětí se do konfliktu pustil Pavlas s Mrňou a taktéž skočili na trestné lavici, která se začala plnit. Nakonec se však utkání dohrálo v poklidu a domácí si tak připisují tři body do tabulky za vítězství 4:2.

Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni František Bombic a Jaroslav Nedvěd.

Radim Rulík (Chomutov): Jsem rád, že jsme vyhráli. Nebylo to pro nás jednoduché utkání, protože vždy, když jsme měli větší náskok, tak Beroun dokázal snížit. Hosté dobře bruslili, bojovali. Měli jsme spoustu šancí, dva nájezdy, ale nepadalo nám to tam. Myslím si, že i Přikryl v brance hostů chytal výborně. Nepřísluší mi hodnotit rozhodčí, k těm bych se nechtěl vyjadřovat.

Karel Najman (Beroun): Začali jsme špatně inkasovanou brankou v první minutě. Když Chomutov vstřelil druhou branku, tak jsme se naštěstí dostali zpět do hry snížením. Hráli jsme dobře, dobře jsme bruslili. Poté byl zápas podle mého vyrovnaný, ani jeden z týmů nebyl výrazně lepší. Podle mého zápas rozhodlo velmi chybné rozhodnutí hlavního arbitra, který nás ve třetí třetině poslal do tří a Chomutov nám opět odskočil, na což už jsme nebyli schopni odpovědět.