Michal Jeslínek v nájezdech potopil Chomutov

Napsal 25.02.2006 Libor Kult
C h o m u t o v - Třetí čtvrtfinále mezi KLH a Mladou Boleslaví přineslo spíše než pohledný hokej boj o každý metr ledu, v němž rozhodovali především přesilovky. Svěřenci trenéra Kýhose nastupovali na led ČEZ stadionu s dvouzápasovým mankem a odhodláním zrušit Maříkovo kouzlo. To se povedlo ve 12. minutě Milanu Kostourkovi, jenž vyrovnával na 1:1. Oslabení na začátku druhé třetiny se ukázalo jako výhoda pro domácí. Kamil Černý v něm strhl vedení na stranu Chomutova, ale Středočeši dokázali vyrovnat druhým přesilovkovám gólem v utkání. Poslední hrací období základní hrací doby ani prodloužení rozuzlení nepřinesly, a tak se rozhodovalo v samostatných nájezdech. V nich se štěstí přiklonilo na stranu hostí, když rozhodující akcí byl nájezd Michala Jeslínka.
ČF3 so 25.2.2006
2:3sn(1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
MBL
Horčička - Martínek, Černý, Szakal, Nosek, Trefný, Kocek, Kasík, Révay - Boušek, Šíp, Charousek - Jíra, Koláček, Kostourek - Stavenský, Mikšovic, Kajer - Pražák, Jan Šulc, Polodna
Ml.Boleslav
Mařík - Vyhlídal, Jindra, Havelka, Všetečka, Řezníček, Sláma, Chatrnúch, Výborný - Kadlec, Fadrný, Kocák - Krupka, Krátoška, Jeslínek - Beck, Hradecký, Nouza - Nedorost, Gengel, Jaroš

Od samého úvodu se bojovalo o každý kousek ledu. Po oboustranných náznacích šancí se jako první prosadili hosté. V 5. minutě využil přesilovou hru ranou od modré čáry David Všetečka - 0:1. Poté se začali osmělovat i chomutovští a několikrát nebezpečně zahrozili před Maříkem. Ten ale všechny pokusy likvidoval. Nejinak tomu bylo i v případě jedovaté Charouskovo střely zápěstím. Až ve 12. minutě zamířili svěřenci trenéra Kýhose do černého. Jan Šulc nezištnou zadovkou našel Milana Kostourka, jenž forhendovou kličkou zavěsil pod horní tyčku a začínalo se zase od začátku - 1:1. Domácí následně nevyužili krátkou přesilovku 4 na 3. Po jejím skončení ujel Fadrný, ale také Horčička byl na svém místě. Na druhé straně se proháčkoval do zakončení Boušek, ovšem Mařík včas sklapl betony. Nerozhodný výsledek proto trval až do první přestávky.

Druhé dějství zahájili hokejisté KLH v oslabení, jenže se překvapivě ujali vedení. Krásnou individuální práci předvedl Ladislav Boušek, předložil kotouč Kamilu Černému, který od modré čáry propálil vše před sebou - 2:1. Odpověď měl na holi Jeslínek, když nepříjemně dorážel před Horčičkou. O zajímavé okamžiky před oběma svatyněmi rozhodně nebyla nouze. Domácí se sérií přesilových her dostali do náporu. Ve 28. minutě se opřel do puku Révay a také rozvlnil síť boleslavské branky, jenomže pouze z té vnější strany. Těsný náskok mohli navýšit také Martínek nebo Šíp. Nestalo se a naopak udeřilo na opačné straně. Střílenou nahrávku Ladislava Řezníčka se štěstím zakončoval Petr Kocák - 2:2. Tento okamžik zcela změnil poměr sil na ledě a hostujících hráčů bylo najednou plné kluziště. Nedorost s Jarošem naštěstí pro Chomutov nedotáhli své přečíslení do zdárného konce. Obrovskou smůlu měl i Jeslínek, jenž tentokrát orazítkoval břevno. V úplném závěru třetiny ještě nechal Horčičku vyniknout Beck. I po čtyřiceti minutách tak byl stav nerozhodný.

Třetí třetina byla přeci jen o trochu opatrnější, než dvě předcházející. Oba celky nechtěly udělat chybu, kterou by dovolily soupeři ujmout se vedení. V úvodních minutách tak zahrozil pouze Výborný, ale dobře vyjetý Horčička jeho pokus zlikvidoval. V 543. minutě otřásla Maříkovo maskou Révayova rána a i když puk nakonec propadl do brány, rozhodně nemohl být gól uznán jako regulérní, jelikož hlavní rozhodčí už předtím přerušil hru. Dvě minuty před koncem řádné hrací doby se v závaru na hranici brankoviště nejlépe zorientoval boleslavský brankář a další změnu skóre už nepřipustil. A tak přišlo ke slovu desetiminutové prodloužení.

V něm byl k vidění stále stejný obraz hry. Hrálo se pozorně dozadu, obrana kralovaly nad útokem. Oba celky nevyužily přesilovou hru. V 65. minutě mohl po hrubé chybě v rozehrávce ukončit zápas Hradecký, Horčička se však vyznamenal. Gól ani v nastaveném čase nepadl a vítěze musely určit až nervy drásající samostatné nájezdy.

Jako první jel hostující Nouze, jenže domácí gólman vyrazil jeho pokus položenou hokejkou na ledě. Koláček se rozjel po pravé straně a trefil tyč! Dále neuspěli Kadlec, Jíra, ani Fadrný. Až šestý nájezd byl úspěšný. Ladislav Boušek nedal blafákem mezi betony Maříkovi šanci. Vzápětí ale dorovnal Aleš Krátoška, který sice mezi kruhy zakopl, ale v pádu stihl poslat puk do sítě. Pražák poté provětral pouze lapačku hostujícího gólmana a naopak Michal Jeslínek s notnou dávkou štěstí skóroval. Všechny chomutovské naděje se upínaly na posledního exekutora Milana Kostourka, který však přestřelil a z výhry se radoval Bruslařský klub.