Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorost nepotvrdil vzrůstající formu, na Spartě prohrál o dvě branky

Napsal 01.03.2018 David Panuška, Vojtěch Martinek
P r a h a / C h o m u t o v - Mladí Piráti v rámci dalšího kola ELIOD extraligy mladšího dorostu vyráželi na půdu neoblíbené Sparty, kde nakonec padli 3:5. Piráti ani jednou nevedli a jen dotahovali, zářezy si připsali Tadeáš Svoboda, Ondrej Príhoda a Jiří Kulich.
N16 čt 1.3.2018
SPA
5:3(2:0, 3:2, 0:1)
Sparta
Krbeček – Hamara, Guryevskiy, Ducháč, Bláha, Adam, Zemchenkov – Kubánek, Krupička, Tomek, Broš, Slavíček, Adamec, Němec R., Jaroš, David, Kuracina, Vitouch.
Šatný (41. Stuchlík) – Němec Š., Petrásek, Holec, Pöschl, Vaněk, Kovár, Martínek, Klika – Spudich, Urych, Iljuk, Príhoda, Kulich, Svoboda, Prokeš, Čech, Štefančík, Holka, Gut.

Sparta
7. Němec (Slavíček, Ducháč), 13. Kuracina (Hamara, Kubánek), 31. Kubánek (Zemchenkov, Bláha), 34. Kubánek (Vitouch), 37. Krupička (Tomek, Kubánek)
22. Svoboda (Martínek, Príhoda), 30. Príhoda (Svoboda, Petrásek), 53. Kulich (Urych)

4:3
1:0
0:0
41:21
37
Čáp – Krátký, Juránek.

Přímý souboj o čtvrté místo v tabulce zahájili lépe domácí, kteří od prvních minut potvrzovali roli mírného favorita a vypracovávali si kvalitní šance. Už ve čtvrté minutě mohl skóre otevřít Maxim Kubánek, jehož únik ale skvělým zákrokem uhasil až připravený Šatný v chomutovské kleci. Domácí si tak na úvodní branku museli počkat až do času 6:51, kdy se prosadil Richard Němec. Na něj pak v půlce dějství navázal v přesilovce Matěj Kuracina a dvoubrankový náskok Sparty byl na světě. Piráti následně měli příležitost snížit po vyloučení Josefa Broše, Pražané se však zvládli v oslabení ubránit.

Chomutovští nehodlali po špatném úvodním dějství složit zbraně a velmi rychle po startu prostřední periody náskok domácích stáhli – po parádní akci se prosadil Tadeáš Svoboda. Jednobrankový rozdíl mezi oběma celky vydržel až do poloviny utkání, jelikož ve třicáté minutě vyrovnal Ondřej Príhoda a začínalo se zase od začátku. Sparťané si uvědomili, že jim začíná téct do bot a rozhodli se jednat – minutu a patnáct sekund po Príhodově zásahu překonal Šatného Maxim Kubánek, přičemž stejný hráč se pak trefil ještě jednou o tři minuty později. Následně se před koncem dějství na střeleckou listinu zapsal ještě Jan Krupička a chomutovští byli rázem ještě v hlubší díře než předtím. Po dvou třetinách svítil na prastaré světelné tabuli v Malé hale stav 5:2 pro domácí.

Na třetí třetinu mezi tři tyče pirátské klece naskočil Marek Stuchlík, kterému se na rozdíl od jeho kolegy povedlo udržet čisté konto. Jediná branka, která ve třetí třetině padla, padla do sparťanské sítě a jejím autorem byl ve třiapadesáté minutě Jiří Kulich. Chomutovští bojovali až do poslední sekundy a snažili se ještě snížit, excelentně chytající Krbeček jim ale už nic dalšího nepovolil. Domácí tak uspěli nad Severočechy 5:3.