Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorostenci podruhé za sebou porazili pražskou Kobru o sedm branek

Napsal 27.11.2016 Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci prvního kola nadstavby přivítali mladší dorostenci na svém ledě pražskou Kobru. Piráti utkání zvládli na jedničku a zvítězili o sedm branek! Jakub Dobeš si připsal na své konto po skvělém výkonu čisté konto.
N1 ne 27.11.2016
7:0(0:0, 2:0, 5:0)
KOB
Dobeš – Vaněk, Ferbas, Matějka, Birhanzl, Herles, Kastner, Klika, Psar – Holka, Králíček, Zahrádka, Harkabus, Šafránek, Mežnar, Hofrichter, Prokop (C), Benda, Vlach, Koláček, Gut
Kobra Praha
Šmehlík – Fiala, J. Cichoň, Karpov, Střeštík, Ženíšek, Havlíček, Skalík – Matějka, Ribarovski, Jaroš, Koval, Kuracina, Doležal, Šubert, Dupal, Kapal, Ksandr (C)

24. Vaněk (Mežnar, Gut), 40. Gut (Mežnar, Dobeš), 44. Herles (Benda), 45. Mežnar (Prokop, Psar), 49. Benda (Šafránek, Ferbas), 52. Mežnar (Gut, Prokop), 56. Benda (Šafránek, Holka)

Knapík – Goltsch, Janíček

Do zápasu vstoupili lépe domácí, když se už ve třetí minutě dostal Králíček spolu s jedním ze spoluhráčů do přečíslení dva na jednoho. Filip Králíček to vzal na sebe a svou povedenou střelou trefil horní tyčku. Hosté se dostali do první vážnější šance ve dvanácté minutě. Jan Ksandr se dostal do samostatného úniku, ale svou bekhendovou kličkou na Dobeše nevyzrál.

V osmnácté minutě se Lukáše Koval dostal zcela osamocen ke střele těsně před Dobešem, který ale proti jeho střele vytáhl skvělý zákrok a kotouč vyrazil mimo tři tyče. V samotném závěru první třetiny se Michal Gut dostal do dvou obrovských šancí, ale z té první trefil pouze beton Šmehlíka a z té druhé trefil horní tyčku.

Druhou třetinu rozehráli lépe Piráti, kteří se už ve čtyřiadvacáté minutě dostali zásluhou Dominika Vaňka do vedení. Ten se střelou z pravého kruhu nemýlil. Zhruba o pět minut později se Eric Mežnar dostal s kotoučem podél levého mantinelu až před Šmehlíka, kterého ale svou bekhendovou střelou prostřelit nedokázal.

Domácí svého soupeře tlačili i nadále. V sedmatřicáté minutě se dostal Jan Prokop zcela osamocen ke střele těsně před Šmehlíkem. Ten však jeho střelu bravurně chytil. V samotném závěru druhé třetiny se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Michal Gut převzal kotouč ve středním pásmu. Následně se s ním dostal ke střele z pravého kruhu, kterou nedal Šmehlíkovi žádnou šanci.

Do třetí třetiny vstoupili úplně jiní Piráti, než tomu bylo v předešlých dvou třetinách. Ihned na začátku využil přesilovou hru pět na čtyři Dominik Herles, který prostřelil Šmehlíka i s trochou štěstí od modré čáry. Neuběhla ani minuta od této branky a Piráti vstřelili další. Eric Mežnar se dostal ke kotouči těsně před Šmehlíkem, kterého dokázal prostřelit mezi betony.

Hosté mohli v osmačtyřicáté minutě snížit, ale Kapalovu povedenou střelu z levého kruhu dokázal Dobeš skvěle chytit. Následně v devětačtyřicáté minutě zvýšil na 5:0 Lukáš Benda, který dostal skvělou přihrávku zpoza branky od Šafránka a prudkou střelou mezi Šmehlíkovy betony rozvlnil síť. Zhruba o dvě a půl minuty později to bylo už 6:0! Eric Mežnar svou druhou brankou v zápase rozvlnil síť za Šmehlíkem povedenou střelou z mezikruží a na konečných 7:0 upravil v šestapadesáté minutě také svou druhou brankou v zápase Lukáš Benda.