Na gólové houpačce byl šťastnější Chomutov

Napsal 02.02.2005 Pavel Petr, Petr Kubica
C h o m u t o v - V rámci 47.kola zajížděl KLH Chomutov předvést své umění na žhavý led středočeské Mladé Boleslavi. Postavení obou týmů v tabulce slibovalo útočnou hokejovou podívanou s příchutí tuhého boje a tažení na třetí příčku. Do utkání vstoupili daleko lépe domácí, když si na konci 4.minuty připsal úvodní gól obránce Kvetan a ve 13.minutě se po trefě Říhy radovali Středočeši již z dvoubrankového vedení 2:0. Chomutovští se však nevzdávali, o pět minut později snížil skóre Polodna a do konce prostřední části již bylo srovnáno Koláčkem na 2:2. Dokonalý obrat ve skóre předvedl Chomutov na počátku 49.minuty gólem nejproduktivnějšího hráče Jíry a rázem bylo 2:3. Ale stav 3:3 na sebe nenechal dlouho čekat po úspěchu Kameše a za minutu šli opět do vedení hosté gólem Mikšovice. Vyrovnání na 4:4 přišlo v 53.minutě druhým zápisem Říhy. Poté následovalo prodloužení ve kterém byl svým druhým gólem úspěšný chomutovský Jíra.
47.kolo st 2.2.2005
MBL
4:5p(2:1, 0:1, 2:2 - 0:1)
Ml.Boleslav
Mensator - Brincko, Derner, Drtina, Holý, Kivoň, Kvetan, Morava, Toužimský - Havel, Hradecký, Kadlec, Kameš, Krupka, Kubinčák, Metlička, Nedorost, Nouza, Oliverius, Ondřej, Říha.
Horčička - Hájek, Nosek, Prošek, Révay, Szakal, Řezníček - Boušek, Hahn, Heinisch, Jíra, Koláček, Malát, Mikšovic, Polodna, Pražák, Sklenička, Šulc, Řepík.

Domácím se podařil vstup do zápasu a už ve 4. minutě vedli 1:0. Oliverius vybojoval puk za brankou a po jeho přihrávce Kvetan prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V 11. minutě hosté přišli o Řezníčka, který v přerušené hře píchl holí Kameše a k pětiminutovému vyloučení dostal i trest do konce utkání. Následnou přesilovku také Boleslavští využili a Říha skóroval střelou k tyči – 2:0. V 18. minutě se pak ke slovu dostali také hosté a zcela nekrytý Polodna zblízka snížil – 2:1.

Do druhé části nastoupili domácí hodně vlažně. Po čtyřiadvaceti vteřinách byl navíc vyloučen Kameš a hosté hráli přesilovku. Na boleslavské straně při ní stálo štěstí, neboť Sklenička trefil tyč a následně pozornost Mensatora vyzkoušel Pražák. Na druhé straně si cestu do sítě nenašla Metličkova dorážka, Toužimský bez přípravy pálil vedle a nenápadnou střelu Ondřeje Horčička kryl. Skóre se pak znovu měnilo ve 29. minutě a radovali se hosté. Přihrávku Boušky a přečíslení dvou na jednoho zužitkoval Koláček a začínalo se znovu – 2:2.

Třetí třetina pak nabídla divákům gólovou přestřelku. To když mezi 48. a 53. minutou byly k vidění čtyři branky. Nejprve po Šulcově přihrávce prostřelil Mensatora zblízka Jíra a upravil na 2:3. V 50. minutě nejprve neuspěl Kameš při pokusu o blafák, jenže vzápětí se k němu přes Nouzu a Holého puk vrátil a tentokrát už jeho bekhendový pokus skončil v síti – 3:3. Bohužel z vyrovnání se domácí těšili pouze třiatřicet vteřin. Po přihrávce Hájka potrestal nedůslednost boleslavské obrany střelou „pod víko“ Mikšovic a hosté znovu vedli – 3:4. I v tomto případě pak domácí stačili odpovědět. Morava v 53. minutě našel před chomutovskou brankou nekrytého Říhu a jeho teč skončila za zády Horčičky – 4:4. V závěru boleslavští hokejisté uzavřeli svého soupeře do jeho obranné třetiny, vytvořili si hned několik šanci ke vstřelení rozhodující branky, jenže v koncovce jim chybělo štěstí. Morava trefil jen tyč, Říha po ledě pálil vedle a Drtinův pokus zastavila Horčičkova lapačka. V čase 58:56 byl pak faulován Havel, jenže k nelibosti diváků musel na trestnou lavici vedle faulujícího Šulce také domácí útočník, kterému nepřesný a slabý rozhodčí Skoupý udělil za údajný nafilmovaný pád dvouminutový trest za nesportovní chování...

Do konce třetí třetiny už potom gól nepadl a tak ke slovu přišlo prodloužení. To se hrálo pouhých 41 vteřin. Domácí opět propadli v obranné činnosti, Hájek našel v ideální pozici Jíru a ten svou druhou trefou v zápase zajistil Severočechům dva body – 4:5.

Roman Prošek: „Očekávali jsme, že Mladá Boleslav hraje v poslední době opravdu dobře. To nakonec potvrdila v domácím souboji s Českými Budějovicemi, kdy uhrála s lídrem soutěže bod za remízu 2:2. Proto bylo naší snahou především soustředit se na obranu. No a na mladoboleslavském ledě jsme pochopitelně chtěli získat nějaký ten bodík. To nám vyšlo, za výhru v prodloužení si odvážíme dva body. Jsme za to pochopitelně rádi.“

Petr Haken,trenér BK Mladá Boleslav: „My jsme do utkání vstoupili trochu vlažně. Zase na druhou stranu Chomutov přijel do Mladé Boleslavi s obrannou taktikou a vyčkával. Myslím si, že zaslouženě jsme se ujali dvoubrankového vedení. Potom ale škoda inkasované branky na konci osmnácté minuty. Tam se, myslím si, utkání trošku lámalo. Kdybychom vydrželi, tak si myslím, že jsme to zvládli a dotáhli zápas do vítězného konce. Nicméně musím říci, že to byla naše nejslabší třetina a vyhráli jsme jí 2:1. Potom se naše hra rapidně zlepšila, zlepšil se pohyb, byli jsme důrazní, ale nakonec Chomutov trestal každou naší chybu. Tentokrát musím být ale kritický směrem k obráncům, protože jak vlastně rozhodující branka v prodloužení, tak třetí i čtvrtý gól chomutovského celku padly po chybách obránců. To se nám nesmí stávat. Potom takové mužstvo jako Chomutov trestá každou příležitost. A co mě potěšilo? Především skutečnost, že jsme soupeře v závěru třetí třetiny přehrávali fyzicky. Kluci chtěli, bylo na jejich hře vidět obrovské úsilí. Jenže jak říkám, uděláme dvě hrubé chyby a dvakrát z toho inkasujeme. To se nám opravdu nesmí stávat.“